Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

380. Heilig hart beeld, Arnova

Polychroom gipsen beeld van Heilige Hart Christus met drie schapen door Arnova. Aan de achterzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 256. België, derde kwart 20e eeuw.

381. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Zwart geglazuurde keramieken vaas met geplooide rand door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt met gestanst logo en voorzien van modelnummer 1018. Jaren 30.

382. Serveerschalen

Drie keramieken serveerschalen; een West Germany rond serveerbord met floraal motief, een Portugese schaal met diermotief en een cakeschaal gemerkt Pleysant Franeker. Jaren 70.

383. Bootattributen

Lot bootattributen bestaande uit twee houten naamschilden Juffer Dirkje, een helmstok en een vlaggenstok. Tweede helft 20e eeuw.

384. Beelden, China

Twee polychrome houtgesneden beeldjes op sokkel, waaronder een vergulde krijger. China, 19e eeuw.

385. Schilderij

Schilderij van een jachtstilleven met fazant, patrijs en watervogel, olieverfschilderij op linnen. Poolse school, rechtsonder gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.

386. Snoepautomaat Plong

Metalen Plong bubblegum automaat. Made in West-Germany, jaren 60.

387. Theetafel

Mahoniehouten theetafel met afneembaar dienblad en gemarmerd decor. Tweede kwart 20 eeuw.

388. Borden

Twee Delfts blauwe handbeschilderde aardewerken borden met landschappelijk- en vogelmotief. Begin 1800.

389. Lot curiosa

Lot curiosa met onder meer een ijzeren ketel, strijkijzer, koperen pannen, Alpen koebel en beker. 20e eeuw.

390. Lot textiel

Lot textiel met servetten, damast- en geborduurde tafelkleden, 20e eeuw.

391. Lot textiel

Lot textiel met damast, tafelkleden, servetten en placemats. 20e eeuw.

392. Lot koper en messing

Lot koper en messing met een strijkijzer, ketel, kruik, kandelaren, dekseldoos en koffiemolen. 20e eeuw.

393. Lot koper

Lot koper met een fornuis kan, ketel, theepot en twee koperen dekseldozen. 20e eeuw.

394. Zilveren broodmand en sigarettendoos

Zilveren ajour bewerkte broodmand gemerkt lopende leeuw 2 en een zilveren sigarettendoos gemerkt 835. 20e eeuw.

395. Lot tin

Lot tin met onder meer een kraantjeskan, kruik, schenkkan, bekers, mosterdpotjes en serveerschaal. 20e eeuw.

396. Bijzettafel

Mahoniehouten tilt top bijzettafel met driesprant. Eerste helft 20e eeuw.

397. Lot porselein, China

Lot met twaalf Chinese handbeschilderde porseleinen borden, 20e eeuw.

398. Lot porselein, China

Zeven handbeschilderde porseleinen Chinese borden, 19e/20e eeuw.

399. Gouache, Frans de Boo

Gouache getiteld “Binding” door Frans (Franciscus Josephus) de Boo (1925-1999). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1963. Verso informatie.

400. Perzisch tapijt en kamelenzak

Perzisch handgeknoopt tapijt en handgeknoopte kamelenzak. 20e eeuw.

401. Koekoeksklok, Zwitserland

Zwitserse koekoeksklok rijkelijk versierd met druivenranken, buizerd en vos. Begin 20e eeuw.

402. Officierssabel

Officierssabel waarvan een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden, met chromen mand en met metalen schede. 19e eeuw.

403. Officierssabel

Officierssabel, type KL M1912, waarvan een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden met gebronsde mand versierd met leeuw en met metalen schede. Geëtst op de lemmet yzerhouwer, gefabriceerd 1912.

404. Officierssabel, België

Officierssabel waarvan een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden, met gebronsde mand versierd met bladerdecoratie en lederen schede. Gestempeld op lemmet met fabrikant, gravering fabrikant en vermelding Liege, 19e eeuw.

9725 CT Groningen