Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

355. Emaille bord Primagaz

Dubbelzijdige emaille gevelreclamebord van Primagaz. Midden 20e eeuw.

356. Emaille bord

Emaille spoorwegbord MB 9.02. Midden 20e eeuw.

357. Beeld

Gipsen polychroom beschilderd devotiebeeld van de jonge Christus met doornenkroon. Eerste helft 20e eeuw.

358. Didgeridoo

Didgeridoo, gedecoreerd met tribale motieven en omwonden met touw. Eind 20e eeuw.

359. Wandrek

Eikenhouten wandrek met drie etages, begin 20e eeuw

360. Tegels

Lot met dertig aardewerken geglazuurde tegels, 20e eeuw.

361. Tegels

Lot met vierendertig aardwerken handgeschilderde oud-Hollandse tegels. 20e eeuw.

362. Schilderij, Ton van Dieën

Schilderij met abstracte voorstelling in drip art stijl door Ton van Dieën (1937), olieverf op papier. Rechtsonder gesigneerd Ton van Dieën, vierde kwart 20e eeuw.

363. Koperwerk

Lot koperwerk bestaande uit twee koperen akers met messing rand en hengsel, waarvan een gedateerd 1853 en een koperen beddenpan. 19e eeuw.

364. Prent, Dirk Baksteen

Prent met landschappelijke voorstelling getiteld “In de Kempen” door Dirk Baksteen, 20e eeuw.

365. Lot pleet bestek

Verzilverd bestek waaronder gebaksvorken, dessertlepels, trancheerset en een keramieken slacouvert. 20e eeuw.

366. Lot curiosa

Lot curiosa met pijpen, kandelaar, beeldje vioolspeler, zakmes en klok. 20e eeuw.

367. Dolken

Zes oriëntaalse dolken en messen, 20e eeuw.

368. Lot pleet

Verzilverd bestek met lepels, vorken, messen en opscheplepels. Derde kwart 20e eeuw.

369. Wandborden

Twee Delfts blauwe handgeschilderde wandborden met hartmotief en floraal decor, 19e eeuw.

370. Vazen

Twee glazen vazen, een moderne spatterglas vaas en een groene vaas met bruin gevlekt patroon. 21e eeuw.

371. Citer

Houten citer gemerkt Salon Harfe. Duitsland, begin 1900.

372. Imari vazen en dekselpotten, Japan, Edo periode

Drie Japanse handgeschilderde porseleinen Imari dekselpotten en twee Imari vazen. Japan, Edo periode, 17e eeuw.

373. Verkade plaatjesalbums

Acht Verkade plaatjesalbums waaronder Jac P. Thijsse, "De vier Jaargetijden", een heruitgave uit 1975, "De Bloemen en haar Vrienden", "Onze Groote Rivieren" en meer. Uitgaven uit de eerste helft 20e eeuw.

374. Half dolls en cakeschaal

Twee Duitse half dolls met porseleinen bovenlijf. Alsook een aardewerken cakeschaal met floraal handbeschilderd motief door Aardewerkfabriek Makkum, aan de onderzijde gesigneerd. 20e eeuw.

375. Beeld, Corry Ammerlaan-van Niekerk

Bronzen beeldje met de titel “ I give you warmth” door Corry Ammerlaan-van Niekerk. Gesigneerd CAN, 21e eeuw.

376. Beeld

Bronzen beeld van moeder met kind. Anoniem, omstreeks 2000.

377. Dekselschalen

Vijf dekschalen in de vorm van een kip op het nest; een Boheemse malachiet persglazen dekselschaal, twee melkglazen dekselschalen, een groene- en helderglazen dekselschaal, en twee kleinere exemplaren gemerkt Made In Taiwan. 20e eeuw.

378. Lot schelpen en stenen

Lot met Sint Jacobsschelpen, zeeslakken, oesterschelpen, overige schelpen en stenen. 20e eeuw.

379. Tekening, Ton van Dieën

Tekening met abstracte voorstelling van menselijke figuren door Ton van Dieën (1937). Rechtsonder gesigneerd Ton van Dieën, vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen