Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023
255. Vaas, Aimo Okkolin
Glazen vaas in Sommerso techniek, ontwerp Aimo Okkolin en uitgevoerd door glasfabriek Riihimäen Lasi. Aan de onderzijde gegraveerd en genummerd 1438. Finland, jaren 60.
256. Wandplaquette, Hanna Mobach
Aardewerken reliëf wandplaquette met afgebeeld meisje met pop door Hanna Mobach (1934). Aan de achterzijde gesigneerd, Utrecht, jaren 60.
257. Mantelklok, Jugendstil
Jugendstil mantelklok, donker gepatineerde messing klok met botanische decoratie en voorzien van zilverkleurige wijzerplaat. Jaren 20/30.
258. Schooltas
Houten donkergroen geschilderde schooltas met floraal aangebracht motief, 19e eeuw.
259. Opbergkist
Hardhouten opbergkist met afdekplaat, eind 20e eeuw.
260. Wandelstokken en zitstok
Zeven wandelstokken en een zitstok met lederen zitje. Eerste helft 20e eeuw.
261. Kroonluchter, Frankrijk
Franse glazen kroonluchter met twaalf lichtpunten. Midden 20e eeuw.
262. Art Nouveau beeld, Alfred Jean Foretay
Art Nouveau bruin gepatineerd keramisch beeld van dame met opgestoken haar door Alfred Jean Foretay (1861-1944). Gesigneerd aan de achterzijde. Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.
263. Schilderij, J. Dijkman
Schilderij van een stadsgezicht met boom en terras door J. Dijkman, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1975.
264. Theestoof
Octogonale houten theestoof met messing binnenbak en bronskleurig beslag. Geheel staande op bolklauwpoten, eind 19e eeuw.
265. Lampion hanglamp
Glazen hanglamp met koudgeschilderde florale decoratie, geheel met bronskleurig hangmontuur. Eerste helft 20e eeuw.
266. Lot damast
Lot damast met tafelkleden en servetten. 20e eeuw.
267. Vloerlamp, Vrieland Design
Rode metalen vloerlamp gemerkt Vrieland Design. Gemerkt aan de binnenzijde lampenkap Vrieland, Design, made in Holland. Jaren 70.
269. Beeld Onze Lieve Vrouwe van Lourdes
Porseleinen polychroom beschilderd beeld van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes. Midden 20e eeuw.
271. Theestoof
Achtkantige theestoof op bolklauwpoten met messing binnenbak en beslag. Eind 19e eeuw.
272. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vijfentwintig polychrome aardewerken tegels. Oranjehuis gerelateerd met een decor van sinaasappelen en verwijzingen naar Koningin Wilhelmina. Eerste helft 20e eeuw.
273. Hanglamp
Bronskleurige hanglamp met gematteerd glazen lampenkap met geslepen patronen. Eerste helft 20e eeuw.
274. Wedgwood servies
Wedgwood keramieken thee- en koffieservies met kop-en-schotels en soepkommen. Modelnaam Briar Rose en Edme. Engeland, jaren 70/80.
275. Hanglamp, Dijkstra
Bruine metalen plafondlamp, model heksenhoed door lampenfabrikant Dijkstra. Aan de binnenzijde sticker. Amsterdam. Jaren 70.
276. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer een verzilverde lijst, Jugendstil tinnen Orivit schaalhouder met glas inzet, aardewerken mosterdpot, messing houder met blauwe glasinzet, kandelaar, verzilverd schaaltje en meer. 20e eeuw.
277. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer een messing sextant, lederen ballen, twee witmetalen setters, twee brillen, twee barnsteen sigaren mondstukken met houder en glazen druiventros. 20e eeuw.
278. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer verzilverde koffie- en theepotten, glazen menagerie met metalen houder, glazen menagerie set en een verzilverde eierdopjes set. 20e eeuw.
279. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer een messing Jugendstil dekseldoos, messing weegschaal in doos, Wedgwood beker, vaas, porseleinen bordje Limoges, twee emblemen, slacouverts en Etruskische stijl messing paard. 20e eeuw.
9725 CT Groningen