Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

180. Prent Maurice Estève

Prent in lyrische abstracte stijl van Maurice Estève. Tweede helft 20e eeuw.

181. Bank, Artifort

Tweepersoons bank bekleed met bruine geweven wollen stof op poten van gepolijst RVS, modelnaam Mare. Ontwerp van René Holten en gefabriceerd door Meubelfabriek Artifort. Jaar van ontwerp 2003.

182. Bijzettafel, Amsterdamse School

Ronde Amsterdamse School bijzettafel met ster marqueterie, tafelblad afgedekt met een glasplaat. Jaren 30.

183. Hanglamp

Industriële lamp uit de voormalige DDR. Jaren 60/70.

184. Lot kunstwerken

Lot met zes kunstwerken waaronder een aquarel, tekening, ets en houtdruk. 20e eeuw.

185. Amsterdamse School vaas, Daalderop

Messing Amsterdamse School gepatineerde vaas uit de Incrusio lijn van Daalderop uit Tiel. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 15956, jaren 30.

186. Hoge hoed in hoedendoos

Een hoge hoed van de firma Doewes, gevestigd in Groningen en Zwolle en een lederen hoedendoos. Maatindicatie 58, eerste helft 20e eeuw.

187. Piëdestal

Marmeren piëdestal met messing kanteel en tussenstuk. Demontabel, eerste helft 20e eeuw.

188. Bakbarometer, Roselli

Houten bakbarometer gemerkt Roselli met Nederlandse schaal aanduiding. Laatste kwart 20e eeuw.

189. Schilderij, Rosemarijn van Limburg Stirum

Schilderij met peren getiteld “Blauwe kom” door Rosemarijn van Limburg Stirum (1946). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd R.M. Stirum en gedateerd 2002.

190. Torenvalk

Preparaat van een torenvalk op tak. Midden 20e eeuw.

191. Schaal, Theo Genemans

Keramieken schaal op voet met oriëntaalse decor door Theo Genemans (1930-2011). Aan de onderzijde gesigneerd Genemans Heerde en gedateerd 1973.

192. Mantelklok, Lenzkirch

Notenhouten Lenzkirch mantelklok met messing elementen en geëmailleerde wijzerplaat. Gemerkt op de achterzijde van het uurwerk. Duitsland, eind 19e eeuw.

193. Beeld

Bisquit porseleinen beeld van de Heilige Maria met kindeke Jezus. Derde kwart 20e eeuw.

194. Vaas, China

Chinees porseleinen handbeschilderde vaas, botanisch gedecoreerd met vogels en vlinders. Aan de onderzijde gemerkt, derde kwart 20e eeuw.

195. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Gele keramieken vaas met horizontaal geribbelde structuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde vermelding modelnummer 1012. Jaren 50/60.

196. Buisframe stoelen

Vier buisframe stoelen met donkergele stoffen bekleding, 21e eeuw.

197. Schilderij

Schilderij van azalea’s, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.

198. Beeld Maria met Heilig Hart

Hardgipsen monochroom beeld van Maria met Heilig Hart. Eerste helft 20e eeuw.

199. Clown

Murano stijl ambachtelijk vervaardigde glazen clown, 21e eeuw.

200. Beeld, LLadro

Porseleinen beeldje van een meisje met een mand gevuld met sinaasappels door Lladro. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Spanje, vierde kwart 20e eeuw.

201. Oost-Indische inkttekening

Oost-Indische inkttekening van een vrouwelijk liggend naakt. Anoniem, 20e eeuw.

202. Vloerlamp

Vloerlamp op U-vormige gietijzeren basis met verchroomd stelmechanisme en crèmekleurige metalen lampenkap. Jaren 80/90.

203. Lot Oceanië

Lot Oceanië bestaande uit een houten ceremoniële speer, pedel en een boog.

204. Borduurstander

Beukenhouten borduurstander op driesprant, gemerkt C. Kalt. Oostenrijk, begin 20e eeuw.

9725 CT Groningen