Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

Schaal, E. Keller

Aardewerken bruin geglazuurde schaal met groen-blauwe rand. Aan de onderzijde gesigneerd E. Keller en 1935.

Beeld Mende, Sierra Leone

Houten staand vrouwenfiguur van het Mende-volk met kenmerkende strak gevlochten kapsel, de nauw samenknijpende ogen, het smalle gezicht en de geringde nek. Afrika, Sierra Leone, midden 20e eeuw.

Schaal, Niek Schoorl

Keramieken beige geglazuurde schotel met bruin geglazuurd streeppatroon door keramist Niek Schoorl (Wageningen, 1951). Aan de onderzijde gesigneerd Schoorl, 20e eeuw.

Beeld

Donker gepatineerd metalen beeld van zittende vrouw op marmeren basement. Anoniem, eind 20e eeuw.

Schilderij, R.C. Murman

Schilderij van een uitzicht over de Waal met kerktoren van Zaltbommel en platbodem door Reier Catharinus Murman (1908-1988). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd R.C. Murman en gedateerd 1944.

Schaal, WMF

WMF Ikora kristallen schaal, vrij geblazen glas met dubbelgeslagen rand en een tincraquelé optiek. Ontwerp Karl Wiedmann, Duitsland, jaren 30.

Schaal, Val Saint Lambert

Kristallen heldere schaal door Val Saint Lambert, Seraing. Aan de onderzijde gesigneerd, België, jaren 50/60.

Prent Petrus Paulus Schiedges

Grafische prent van Petrus Paulus Schiedges. Linksonder ingedrukt Gebroeders van Rijkom Amsterdam en rechtsonder gesigneerd in het werk. Midden vorige eeuw.

Ets

Ets van een staand naakt in Art Deco stijl. Rechtsonder gesigneerd met potlood, 20e eeuw.

Happy Boeddha

Keramieken polychroom geglazuurde staande Happy Boeddha beeld. Eind 20e eeuw.

Vazen, Art Deco

Drie oranje kleurige Art Deco Tango glas vazen met crèmekleurige rand en applicaties, toegeschreven aan Kralik Bohemen. Tweede kwart 20e eeuw.

Cache-pot, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Keramieken plateel cache-pot door de Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda, decornaam Danier. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer en monogram van de plateelschilder. Tweede kwart 20e eeuw.

Serveerset

Turquoisekleurige keramieken serveerset met bord en acht schoteltjes. Gemerkt aan de onderzijde en vermelding Holland, derde kwart 20e eeuw.

Vaas, K.P.C. de Bazel

Glazen vaas, model “S”, door Karel Petrus Cornelis (K.P.C.) de Bazel en gefabriceerd door Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt met logo van De Bazel, ontwerp stamt uit 1919.

Schilderij

Schilderij met zeilboten, type Regenboog, op Hollands water. Olieverfschilderij op triplex, rechtsonder gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.

Zilveren bestek, Van Kempen & Begeer

Zilveren bestek Van Kempen & Begeer, modelnaam Puntfilet, bestaande uit vier messen, vier vorken, vijf lepels en een vlees serveervork. Diverse merktekens en gegraveerd, 20e eeuw.

Zilveren zakhorloge, Remontoir Cylindre 6 rubis

Dames zakhorloge met witte wijzerplaat voorzien van Romeinse becijfering, deels vergulde met 0.800 zilveren kast. Met bijbehorend origineel etui. Duitsland, 19e eeuw.

Inkttekening, Japan

Japanse inkttekening van vrouwelijk naakt. Linksonder gestempeld, 20e eeuw.

Schilderij, A. Bultes

Schilderij van Poorters huisje Damsterdiep Groningen, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd A. Bultes, derde kwart 20e eeuw.

Modelboot driemaster

Houten model driemaster zeilschip, betreft een groot formaat modelboot. Vierde kwart 20e eeuw.

Schilderij Delft

Schilderij van het stadhuis te Delft, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gemonogrammeerd, 20e eeuw.

Tafellamp

Art Nouveau stijl tafellamp met twee floraal gevormde glazen kelken, gesigneerd Art de France. Beeld uitgevoerd in resincomposiet, eind 20e eeuw.

Schaal, Anno Smith

Keramieken groen geglazuurde schaal door de Groningse keramist Anno Smith (1915-1990). Aan de onderzijde gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

Houtsnede, Mart de Niet

Houtsnede getiteld “Bos” door Mart de Niet. Linksonder met potlood e/a houtsnede handdruk, rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 2020.

Osmia vulpen en vulpotlood

Vulpen en vulpotlood uitgevoerd in groengelige gemarmerde hars. Vulpen is gemerkt Osmia Minor, penpunt 14 karaat goud, vulpotlood niet gemerkt. Eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen