Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

Vaas, Pietro Chiesa

Blauwe gematteerde glazen Fazzoletto vaas, modelnaam Cartoccio. Naar ontwerp van Pietro Chiesa en uitgevoerd door Fontana Arte. Ontwerp stamt uit 1932, uitgevoerd derde kwart 20e eeuw.

Beeld

Bronzen donker gepatineerd beeld van een adelaarskop. Begin 21e eeuw.

Plastiek, Joke Stroes

Aardewerken plastiek getiteld “Schaap met vijf poten” door Joke Stroes (1942) en uitgevoerd door Mobach Utrecht. Ontwerp stamt uit 1969.

Vazen, Potterie Ravelli en Nietap Keramiek

Twee keramieken blauw geglazuurde vazen bestaande uit een vaas Potterie Ravelli Valkenburg, aan de onderzijde genummerd 582-1. Alsook een aardewerken vaas Nietap Keramiek, aan de onderzijde gesigneerd.

Penning Hub van Doorne

Bronzen penning met de beeltenis van Dr. H.J. (Hub) Van Doorne, de grondlegger van de DAF fabriek. Gedateerd 1965.

Lot kunstwerken

Lot kunstwerken waaronder etsen, aquarellen en een zeefdruk. Tweede helft 20e eeuw.

Kom

Keramieken kom met geglazuurde groengrijze- en zilveren binnenzijde. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, vierde kwart 20e eeuw.

Lampenvoet

Zwarte keramieken Art Deco stijl lampenvoet in de vorm van een dame, geïnspireerd op de Max le Verrier Clarté lamp. Jaren 80.

Affiche Blue Band, Rie Cramer

Affiche "koopt heden Blue Band" naar ontwerp van Rie Cramer uit 1926. 20e eeuw.

Kandelaar

Kandelaar uitgevoerd in bronskleurige metaallegering, alle drie de staanders gedecoreerd met gezichten. Omstreeks 1900.

Weegschaal, Becker’s Sons

Apothekers messing weegschaal gefabriceerd door de firma Becker’s Sons, Brummen-Rotterdam. Geheel in houten beglaasde kast, inclusief gewichten set. Holland, rond 1900.

Schilderij

Schilderij van een bloemstilleven met rozen. Olieverfschilderij op linnen, links gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.

Beeld Nkisi Nkondi, Democratische Republiek Congo

Houten spijkerbeeld fetisj Nkisi Nkondi Democratische Republiek Congo. Afrika, midden 20e eeuw.

Vaas, Pfeiffer

Glazen blauw-groene vaas, gemerkt met sticker Pfeiffer Brilliant Crystal Holland. Musselkanaal, eind 20e eeuw.

Vaas, Miroslav Klinger

Alexandriet glazen vaas met motief van een zeilschip, ontwerp Miroslav Klinger voor Glasfabriek Zelezny Brod. Tsjechië, jaren 60.

Kleurenlithografieën

Vier kleurenlithografieën van de vier jaargetijden. Uitgegeven door J. B. Wolters, Groningen en gedrukt door J. Severeyns te Brussel. Eerste helft 20e eeuw.

Koekjespotten, Floris Meydam

Twee glazen koekjespotten waaronder een groene koekjespot met gematteerd glazen deksel en een koekjespot met gematteerde glazen deksel. Ontwerp van Floris Meydam en uitgevoerd door de Glasfabriek Leerdam, 20e eeuw.

Gebakstel, Mobach

Aardewerken gebakstel met craquelé optiek compleet met tien gebaksbordjes in donkerbruine- en crèmekleurige kleurslag door Mobach Utrecht. Grote serveerbord aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.

Ets, Jan Sirks

Ets met een voorstelling van een molen in een polderlandschap door Jan Sirks (Rotterdam 1885 - Zeist 1938). Rechtsonder gesigneerd met potlood J. Sirks en getiteld in de plaat Haastrecht. Jaren 20/30.

Klok, Art Deco

Art Deco houten mantelklok op chromen bolpoten. Eerste helft 20e eeuw.

Karaf en glas, A.D. Copier

Art Deco waterstel, een karaf met drinkglas naar ontwerp van Andries Dirk Copier en uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam. Ongesigneerd, ontworpen omstreeks 1934.

Vazen, W.J. Rozendaal

Twee vazen, modelnaam Bambusa, naar ontwerp van W.J. Rozendaal voor de Kristalunie Maastricht.
2e kwart 20e eeuw.

Ketting

Bloedkoralen ketting, 20e eeuw.

Fotografische afbeelding, Han Jansen

Fotografische afbeelding van ingekleurde zoutscheuren te Tenerife door Han Jansen (1931-1994). Linksonder getiteld “Zoutmeer ingekleurd” vermelding oplagenummer 1/1 en gesigneerd en gedateerd 1984. Verso informatie.

Accordeon, Ballone Burini

Accordeon Ballone Burini 120 bassen met originele koffer. Gefabriceerd in Castelfidardo Italië, midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen