Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

205. Zilveren breipenhouder

Zilveren breipenhouder met clip en gedreven en geciseleerde bewerking. Gemerkt zwaardje, 19e eeuw.

206. Vaas

Keramieken vaas met polychroom floraal decor. Aan de onderzijde gemerkt, Zuid-Europees, jaren 60.

207. Imari scheerbekken, Japan

Japans porseleinen Imari scheerbekken, handbeschilderd met florale motieven, 18e eeuw.

208. Vloerlamp, Herda

Vintage vloerlamp door lampenfabrikant Herda Amsterdam, modelnaam Gooseneck. Op een gietijzeren verchroomde poot, verchroomde steel en lampenkap. Aan de onderzijde gemerkt Herda en modelnummer A12470, jaren 70.

209. Bijzettafel, Art Deco

Art Deco bijzettafel met glazen tafelblad gemarmerd gedecoreerd, geheel op verzwaarde gietijzeren poot met verchroomde elementen. Jaren 30.

210. Schilderij, T. Moll

Schilderij met een fjordgezicht, getiteld “Masstrand” Zweden. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd T. Moll. Vierde kwart 20e eeuw.

211. Karaf met glazen, Cornelis de Lorm

Groenglazen Art Deco schenkkan, twee glazen en een serveerschotel, ontwerp Cornelis de Lorm en uitvoering Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt met het etsmerk van Cornelis de Lorm, Leerdam en vermelding Reg. No.589165. Ontwerp stamt uit 1917.

212. Schilderij

Schilderij van een bloemstilleven met fruit, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd. Midden 20e eeuw.

213. Presse-papier, Artcristal Bohemia

Kristallen gematteerde presse-papier met groen en geel insluitsel met deels afgeslepen zijde door Artcristal Bohemia Aan de onderzijde gemerkt met sticker, vierde kwart 20e eeuw.

214. Schilderij

Schilderij van een oprijlaan met ruiter en bomen, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, linksonder mogelijk gesigneerd. Eind 19e eeuw.

215. Cache-pots, Italië

Twee keramieken polychrome cache-pots met opschrift "Aranci Canditi" en gedecoreerd met sinaasappels. Aan de onderzijde gemerkt. Italië, vierde kwart 20e eeuw.

216. Beelden

Vijf kristallen dierfiguren waarvan vier door Villeroy & Boch, aan de onderzijde gemerkt (twee honden, konijn en pandabeer) en een beer door de glasfabrikant Nachtmann, voorzien van originele sticker. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

217. Vulpen, ballpoints en potlood

Vulpen met Iridium penpunt gemerkt Germany, twee ballpoint pennen Parker en Waterman en een vulpotlood Waterman, Made In France. Vierde kwart 20e eeuw.

218. Vaas, Bertil Vallien

Kristallen lichtblauwe vaas met verticaal streepmotief, ontwerp van Bertil Vallien (1935) en uitgevoerd door Kosta Boda. Aan de onderzijde gesigneerd en genummerd 48938. Zweden, begin 21e eeuw.

219. Gong, Indonesië

Javaanse messing staande gong met afgebeelde wajangpoppen. Indonesië. Midden 20e eeuw.

220. Beeld Dewi Ratih, Indonesië

Hout gestoken beeld van de godin Dewi Ratih die wordt opgeslokt door de demon Kala Rau. Bali Indonesië, derde kwart 20e eeuw.

221. Tabakspotten, Koninklijke Tichelaar Makkum

Twee keramieken tabakspotten met messing deksel door aardewerkfabriek Tichelaar te Makkum. Voorzien van opschrift tabaksblend Havana en Rappe. Aan de onderzijde gemerkt, voorzien van modelnummer en monogram van de keramiekschilder. Vierde kwart 20e eeuw.

222. Schilderij, Thomasz Vetulani

Schilderij van een windmolen door Thomasz Vetulani (1965), acrylverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2016.

223. Murano asbak

Wijnrode Murano glazen asbak met ingesloten bladgoud en spijkerglas luchtbellen. Venetië, jaren 60.

224. Borden

Lot Delfts handbeschilderde aardewerken borden, 18e/ 19e eeuw.

225. Beeld, China

Keramieken beeld van Confucius, Shiwan Ware. Aan de onderzijde gemerkt en genummerd 401. China, eind 20e eeuw.

226. Inkttekening

Inkttekening van een straatbeeld in Parijs, linksonder gesigneerd Jan Korthals en vermelding Paris. 20e eeuw.

227. Bijzettafel

Messing bijzettafel met glazen blad op driesprant. Jaren 80.

228. Houtskooltekening, G. J. Roermeester

Houtskooltekening van landschap met twee naaldenbomen door Gerardus Johannes Roermeester (Den Haag 1844 – Den Haag 1936). Rechtsonder gesigneerd, verso informatie. Eind 19e eeuw.

229. Vaas

Helder rode glazen vaas, 21e eeuw.

9725 CT Groningen