Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023
205. Zilveren breipenhouder
Zilveren breipenhouder met clip en gedreven en geciseleerde bewerking. Gemerkt zwaardje, 19e eeuw.
206. Vaas
Keramieken vaas met polychroom floraal decor. Aan de onderzijde gemerkt, Zuid-Europees, jaren 60.
207. Imari scheerbekken, Japan
Japans porseleinen Imari scheerbekken, handbeschilderd met florale motieven, 18e eeuw.
208. Vloerlamp, Herda
Vintage vloerlamp door lampenfabrikant Herda Amsterdam, modelnaam Gooseneck. Op een gietijzeren verchroomde poot, verchroomde steel en lampenkap. Aan de onderzijde gemerkt Herda en modelnummer A12470, jaren 70.
209. Bijzettafel, Art Deco
Art Deco bijzettafel met glazen tafelblad gemarmerd gedecoreerd, geheel op verzwaarde gietijzeren poot met verchroomde elementen. Jaren 30.
210. Schilderij, T. Moll
Schilderij met een fjordgezicht, getiteld “Masstrand” Zweden. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd T. Moll. Vierde kwart 20e eeuw.
211. Karaf met glazen, Cornelis de Lorm
Groenglazen Art Deco schenkkan, twee glazen en een serveerschotel, ontwerp Cornelis de Lorm en uitvoering Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt met het etsmerk van Cornelis de Lorm, Leerdam en vermelding Reg. No.589165. Ontwerp stamt uit 1917.
212. Schilderij
Schilderij van een bloemstilleven met fruit, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd. Midden 20e eeuw.
213. Presse-papier, Artcristal Bohemia
Kristallen gematteerde presse-papier met groen en geel insluitsel met deels afgeslepen zijde door Artcristal Bohemia Aan de onderzijde gemerkt met sticker, vierde kwart 20e eeuw.
214. Schilderij
Schilderij van een oprijlaan met ruiter en bomen, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, linksonder mogelijk gesigneerd. Eind 19e eeuw.
215. Cache-pots, Italië
Twee keramieken polychrome cache-pots met opschrift "Aranci Canditi" en gedecoreerd met sinaasappels. Aan de onderzijde gemerkt. Italië, vierde kwart 20e eeuw.
216. Beelden
Vijf kristallen dierfiguren waarvan vier door Villeroy & Boch, aan de onderzijde gemerkt (twee honden, konijn en pandabeer) en een beer door de glasfabrikant Nachtmann, voorzien van originele sticker. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.
217. Vulpen, ballpoints en potlood
Vulpen met Iridium penpunt gemerkt Germany, twee ballpoint pennen Parker en Waterman en een vulpotlood Waterman, Made In France. Vierde kwart 20e eeuw.
218. Vaas, Bertil Vallien
Kristallen lichtblauwe vaas met verticaal streepmotief, ontwerp van Bertil Vallien (1935) en uitgevoerd door Kosta Boda. Aan de onderzijde gesigneerd en genummerd 48938. Zweden, begin 21e eeuw.
219. Gong, Indonesië
Javaanse messing staande gong met afgebeelde wajangpoppen. Indonesië. Midden 20e eeuw.
220. Beeld Dewi Ratih, Indonesië
Hout gestoken beeld van de godin Dewi Ratih die wordt opgeslokt door de demon Kala Rau. Bali Indonesië, derde kwart 20e eeuw.
221. Tabakspotten, Koninklijke Tichelaar Makkum
Twee keramieken tabakspotten met messing deksel door aardewerkfabriek Tichelaar te Makkum. Voorzien van opschrift tabaksblend Havana en Rappe. Aan de onderzijde gemerkt, voorzien van modelnummer en monogram van de keramiekschilder. Vierde kwart 20e eeuw.
222. Schilderij, Thomasz Vetulani
Schilderij van een windmolen door Thomasz Vetulani (1965), acrylverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2016.
223. Murano asbak
Wijnrode Murano glazen asbak met ingesloten bladgoud en spijkerglas luchtbellen. Venetië, jaren 60.
224. Borden
Lot Delfts handbeschilderde aardewerken borden, 18e/ 19e eeuw.
225. Beeld, China
Keramieken beeld van Confucius, Shiwan Ware. Aan de onderzijde gemerkt en genummerd 401. China, eind 20e eeuw.
226. Inkttekening
Inkttekening van een straatbeeld in Parijs, linksonder gesigneerd Jan Korthals en vermelding Paris. 20e eeuw.
227. Bijzettafel
Messing bijzettafel met glazen blad op driesprant. Jaren 80.
228. Houtskooltekening, G. J. Roermeester
Houtskooltekening van landschap met twee naaldenbomen door Gerardus Johannes Roermeester (Den Haag 1844 – Den Haag 1936). Rechtsonder gesigneerd, verso informatie. Eind 19e eeuw.
9725 CT Groningen