Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023
230. Dienbladen
Twee houten dienbladen met glasinzet, derde kwart 20e eeuw.
231. Karaf met glazen
Kristallen waterkaraf met verticaal geribbeld effect met melkkleurig stippelpatroon, compleet met twee drinkglazen. Begin 20e eeuw.
232. Hoekkast, Denemarken
Grenen houten Deense hoekkast met vier deuren en een lade. Eind 19e eeuw.
233. Snuff bottles, China
Vier keramieken snuff bottles gedecoreerd met florale- en botanische motieven. China, tweede helft 20e eeuw.
234. Schilderij Gruttersdijk
Schilderij van de Gruttersdijk te Utrecht. Olieverfschilderij op linnen, verso informatie. Anoniem, midden 20e eeuw.
235. Beeld, Art Nouveau
Art Nouveau witmetalen bronskleurig gepatineerd beeld van moeder en kind getiteld "L'Instruction" naar Emile Bouchon. Frankrijk, omstreeks 1900.
236. Papegaai
Glazen Murano stijl papegaai op ambachtelijke wijze gevormd, 21e eeuw.
237. Imari schaal, China
Chinees porseleinen Imari schotel beschilderd met landschap en bloemen. Eerste helft 18e eeuw.
238. Gebakstel, Potterij Zaalberg
Okerkleurig keramieken gebaksstel met donkerbruine rand door Potterij Zaalberg, set bestaande uit serveerbord en tien gebaksbordjes. Aan de onderzijde gemerkt, Zoeterwoude, jaren 70.
239. Relais, Ellu
Mechanische schakelaar, relais van de firma Ellu, van oorsprong gebruikt voor aquaria op grote schaal. Duitsland, jaren 20/30.
240. Bolpoottafel
Eikenhouten rechthoekige tafel staand op vier bolpoten waartussen een kruisvormige verbindingsregel, 19e eeuw.
241. Hanglamp, Art Deco
Art Deco hanglamp met melkglazen schaal met een lichtpunt in het midden en drie afzonderlijke lichtpunten rondom. Geheel in een bronskleurige messing montuur, jaren 30.
242. Beeld draak, China
Spekstenen beeld van een draak. China, midden 20e eeuw.
243. Schilderij
Schilderij, een schouwstuk met afgebeelde tempelreiniging door Jezus, olieverfschilderij op linnen. Linksonder mogelijk gesigneerd en datering, verso informatie herkomst Pijlsteeg, Leeuwarden, H.D. en 1874. 19e eeuw.
244. Schilderij
Schilderij, portret van een man, olieverfschilderij op triplex. Verso informatie; portret van G. v’t Reve 39 jaar, geschilderd door één van zijn vrienden, Rapenburgerstr. nov ‘66 - feb 1967 Gerard Reve. Derde kwart 20e eeuw.
245. Schaal, Bernard Heesen
Glazen schaal met oranje-paars kleurpatroon door Bernard Heesen (1958), De Oude Horn te Acquoy. Ongesigneerd, ontwerp stamt uit 2003.
246. Beertje Paddington
Beertje Paddington met rode duffle coat en Dunlop regenlaarzen, Made in England, tweede helft 20e eeuw.
247. Vazen
Twee keramieken vazen, een wit geglazuurde Art Deco vaas en een cilindrische vaas met ribbelstructuur in een donkerblauw-rode kleurschakering aan de onderzijde gemonogrammeerd D.O.K. G.W. 20e eeuw.
248. Schaal, Pertti Santalahti
Kristallen schaal naar ontwerp van Pertti Santalahti en uitgevoerd door glasfabriek Humppila. Aan de onderzijde gesigneerd, Finland, jaren 70.
249. Beeld Poe Tai Ho Sang, China
Spekstenen beeld van Poe Tai Ho Sang rijdend op een Foo Dog. China, 20e eeuw.
250. Lot plateel Zuid-Holland
Een wandbord van de Plateelbakkerij Zuid-Holland gedecoreerd met floraal motief, decornaam Kabor en aan de achterzijde gesigneerd Plazuid en vermelding decornummer. Alsook een schenkkannetje Plateelfabriek Plazuid, een vaas, een bakje en een bloempotje van Plateelbakkerij Regjna, decornaam Rosario en aan de onderzijde gesigneerd. Eind jaren 30-50.
251. Borden en kwispedoors, Indonesië
Twee messing borden en twee kwispedoors gedecoreerd met wajangpoppen motieven. Indonesië, 20e eeuw.
252. Beeld, Frankrijk
Beeld van toorts dragende man, gesitueerd op een arend. Bronskleurige zinklegering op houten basement. Frankrijk, laatste kwart 19e eeuw.
253. Vaas
Rode glazen vaas in spatterglas optiek, eind 20e eeuw.
254. Beeld, China
Hardhouten gestoken beeld van een Oosterse wijze. China, derde kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen