Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023

230. Dienbladen

Twee houten dienbladen met glasinzet, derde kwart 20e eeuw.

231. Karaf met glazen

Kristallen waterkaraf met verticaal geribbeld effect met melkkleurig stippelpatroon, compleet met twee drinkglazen. Begin 20e eeuw.

232. Hoekkast, Denemarken

Grenen houten Deense hoekkast met vier deuren en een lade. Eind 19e eeuw.

233. Snuff bottles, China

Vier keramieken snuff bottles gedecoreerd met florale- en botanische motieven. China, tweede helft 20e eeuw.

234. Schilderij Gruttersdijk

Schilderij van de Gruttersdijk te Utrecht. Olieverfschilderij op linnen, verso informatie. Anoniem, midden 20e eeuw.

235. Beeld, Art Nouveau

Art Nouveau witmetalen bronskleurig gepatineerd beeld van moeder en kind getiteld "L'Instruction" naar Emile Bouchon. Frankrijk, omstreeks 1900.

236. Papegaai

Glazen Murano stijl papegaai op ambachtelijke wijze gevormd, 21e eeuw.

237. Imari schaal, China

Chinees porseleinen Imari schotel beschilderd met landschap en bloemen. Eerste helft 18e eeuw.

238. Gebakstel, Potterij Zaalberg

Okerkleurig keramieken gebaksstel met donkerbruine rand door Potterij Zaalberg, set bestaande uit serveerbord en tien gebaksbordjes. Aan de onderzijde gemerkt, Zoeterwoude, jaren 70.

239. Relais, Ellu

Mechanische schakelaar, relais van de firma Ellu, van oorsprong gebruikt voor aquaria op grote schaal. Duitsland, jaren 20/30.

240. Bolpoottafel

Eikenhouten rechthoekige tafel staand op vier bolpoten waartussen een kruisvormige verbindingsregel, 19e eeuw.

241. Hanglamp, Art Deco

Art Deco hanglamp met melkglazen schaal met een lichtpunt in het midden en drie afzonderlijke lichtpunten rondom. Geheel in een bronskleurige messing montuur, jaren 30.

242. Beeld draak, China

Spekstenen beeld van een draak. China, midden 20e eeuw.

243. Schilderij

Schilderij, een schouwstuk met afgebeelde tempelreiniging door Jezus, olieverfschilderij op linnen. Linksonder mogelijk gesigneerd en datering, verso informatie herkomst Pijlsteeg, Leeuwarden, H.D. en 1874. 19e eeuw.

244. Schilderij

Schilderij, portret van een man, olieverfschilderij op triplex. Verso informatie; portret van G. v’t Reve 39 jaar, geschilderd door één van zijn vrienden, Rapenburgerstr. nov ‘66 - feb 1967 Gerard Reve. Derde kwart 20e eeuw.

245. Schaal, Bernard Heesen

Glazen schaal met oranje-paars kleurpatroon door Bernard Heesen (1958), De Oude Horn te Acquoy. Ongesigneerd, ontwerp stamt uit 2003.

246. Beertje Paddington

Beertje Paddington met rode duffle coat en Dunlop regenlaarzen, Made in England, tweede helft 20e eeuw.

247. Vazen

Twee keramieken vazen, een wit geglazuurde Art Deco vaas en een cilindrische vaas met ribbelstructuur in een donkerblauw-rode kleurschakering aan de onderzijde gemonogrammeerd D.O.K. G.W. 20e eeuw.

248. Schaal, Pertti Santalahti

Kristallen schaal naar ontwerp van Pertti Santalahti en uitgevoerd door glasfabriek Humppila. Aan de onderzijde gesigneerd, Finland, jaren 70.

249. Beeld Poe Tai Ho Sang, China

Spekstenen beeld van Poe Tai Ho Sang rijdend op een Foo Dog. China, 20e eeuw.

250. Lot plateel Zuid-Holland

Een wandbord van de Plateelbakkerij Zuid-Holland gedecoreerd met floraal motief, decornaam Kabor en aan de achterzijde gesigneerd Plazuid en vermelding decornummer. Alsook een schenkkannetje Plateelfabriek Plazuid, een vaas, een bakje en een bloempotje van Plateelbakkerij Regjna, decornaam Rosario en aan de onderzijde gesigneerd. Eind jaren 30-50.

251. Borden en kwispedoors, Indonesië

Twee messing borden en twee kwispedoors gedecoreerd met wajangpoppen motieven. Indonesië, 20e eeuw.

252. Beeld, Frankrijk

Beeld van toorts dragende man, gesitueerd op een arend. Bronskleurige zinklegering op houten basement. Frankrijk, laatste kwart 19e eeuw.

253. Vaas

Rode glazen vaas in spatterglas optiek, eind 20e eeuw.

254. Beeld, China

Hardhouten gestoken beeld van een Oosterse wijze. China, derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen