Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023
129. Schilderij, Walter Castle Keith
Schilderij van interieur met bedbank door Walter Castle Keith (Detroit 1863-1927), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd Castle Keith, eerste kwart 20e eeuw.
130. Zeefdruk Kapitein Rob en het Olie Mysterie
Zeefdruk Kapitein Rob en het Olie Mysterie van tekenaar Pieter Kuhn. Oplagenummer 63/140, uitgegeven door uitgever Panda in 1995.
131. Schilderij, Herman Brood
Schilderij door Herman Brood (Zwolle, 5 november 1946 – Amsterdam, 11 juli 2001) getiteld "Skinny Jim", Gemengde techniek op papier, gesigneerd en gedateerd 1993.
132. Beeld
Gipsen beeld van een vrouw met kruik naar Gustav van Vaerenbergh. Aan de achterzijde gesigneerd en voorzien van modelnummer 273. België, eerste helft 20e eeuw.
133. Lijstwerk
Twee ingelijste kleurenlithografieën op glas, een meisje met bloemen in het haar en hoofddeksel in lijst met latoenkoperen florale decoraties en een dame op schommel naar Jean Honoré Fragonard in een bronskleurige messing lijst, lithografie op bollend glas. Omstreeks 1900.
134. Theepotten
Twee aardewerken theepotten waarvan een gedecoreerd met Chinese karakters en prunusbloemen. Beide theepotten onderzijde gemerkt, 20e eeuw.
135. Kroonluchter, Art de France
Art Nouveau stijl kroonluchter gemerkt Art de France. Frankrijk, tweede helft 20e eeuw.
136. Djembé, Afrika
Afrikaanse houten Djembé met ingezaagd speelhoofd en een strak gespannen vel. Midden 20e eeuw.
137. Vaas, A.D. Copier
Glazen vaas met tincraquelé en mintgroene rand. Ontwerp A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, 1935 .
138. Vaas
Groene ambachtelijk vervaardigde glazen vaas met gemarmerde structuur, gepolijst pontil aanwezig. 21e eeuw.
139. Sieraden
Lot sieraden bestaande uit vijf verschillende kettingen. Eind 20e eeuw.
140. Beeld
Bronzen groen gepatineerd beeld in brutalistische vormgeving, geheel op houten basement. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.
141. Vazen, Schoonhoven Keramiek
Twee keramische tulpenvazen met tulpendecor door Schoonhoven Keramiek, decoratie ontwerp door Janine Lokhorst. Jaren 90.
142. Beeld
Roodbruin gepatineerd beeld van een cellospeler op stoel, uitgevoerd in een bronskleurige metaallegering. Anoniem, 21e eeuw.
143. Jugendstil wandbord, WMF
Koperen Jugendstil wandbord, floraal gedecoreerd door WMF Geislingen. Aan de achterzijde gemerkt met het struisvogel merk, betreft een groot formaat wandbord. Omstreeks 1900.
144. Murano vaas
Helderglazen Murano vaas met rood kleuraccent. Venetië, jaren 60.
145. Kris, Indonesië
Indonesische kris met rijkelijk versierde greep en wranka. Eind 20e eeuw.
146. Ets, Ronald Tolman
Ets van Ronald Tolman (1948), getiteld “Studie voor een sculptuur”. Linksonder met potlood gesigneerd, genummerd 2/4 en rechtsonder gedateerd 1977.
147. Vaas, Art Deco
Art Deco glazen vaas met spatterglas effect in veelkleurige banen. Bohemen, jaren 30.
148. Vaas, Art Deco
Groene Art Deco vaas met geslepen florale decoratie, tweede kwart 20e eeuw.
149. Schilderij, Willem Wijmans
Schilderij van een boerderij met kippen op het erf door Wilhelmus Lambertus (Willem) Wijmans (Utrecht 1888-1967 Hilversum). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd. Midden 20e eeuw.
150. Zeilboot
Helderglazen Murano stijl glazen zeilboot met kobaltblauw kleurige fok, 21e eeuw
151. Vaas
Porseleinen vaas met polychrome kleurglazuren met goud details, aan de onderzijde gesigneerd en gedateerd 2006.
152. Lot curiosa
Lot curiosa met meerdere flesjes spirituosen, een wijnflesonderzetter, glazen dekselpotjes, brievenopeners, bronskleurige olifant, presse-papier met Jezus afbeelding en blikken sigarendoos. 20e eeuw.
153. Plantentafel
Hardhouten plantentafel bestaande uit drie gedecoreerde Indische olifantkoppen waarvan de slurf dient als tafelpoot, met marmeren blad. Midden 20e eeuw.
9725 CT Groningen