Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023
154. Beeld
Houten polychroom geschilderd beeld van twee eenden. Vierde kwart 20e eeuw.
155. Kaartkistje, Japan
Japans lakwerk kaartkistje met verschillende grote benen fiches, eerste helft 20e eeuw.
156. Tafellamp, Frankrijk
Franse tafellamp van composiet naar Louis Moreau. In de vorm van een man schrijlings op een vierkante sokkel, half gekleed en met een krans in de ene hand en een matglazen lamp in zijn andere hand. Vierde kwart 20e eeuw.
157. Beeld Yoruba, Nigeria
Afrikaans houtgestoken tweeling beeld Ibeji staand op een houten schijf, handen voor het middel met een groot puntvormige hoofd. Yoruba Nigeria, midden 20e eeuw.
158. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO
Groene geribbelde geglazuurde aardewerk vaas, model 1012, uitvoering Groninger Steenfabriek ADCO. Midden 20e eeuw.
159. Kapiteinsstoel
Kapiteinsstoel overtrokken met geïmpregneerd stoffen bekleding met gecapitonneerde rugleuning met houtgestoken griffioenen in de rugsteunen. Tweede helft 19e eeuw.
160. Kachel, Art Nouveau
Groen geëmailleerde Belgische Art Nouveau Favori kolenkachel met verchroomde elementen. Fabrikant Les Founderies Bruxxeloises en gefabriceerd eerste kwart 20e eeuw.
161. Schilderij
Schilderij, olieverf op doek, winterlandschap met fazanten. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
162. Murano vaas
Kristallen Murano blokvaas in Sommerso techniek in de kleurslag groen en geel. Venetië, jaren 70.
163. Lot curiosa
Lot curiosa met drie Duitse pijpen, kandelaar, houten gedecoreerde lepel, beeldje, klok en meer. 20e eeuw.
164. Beeld, Jema Holland
Zwart keramisch Afrikaans vrouwenbeeld met kruik en halsketting in goudaccent door Jema Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt Jema, Holland en vermelding modelnummer 675. Derde kwart 20e eeuw.
165. Wandplaquettes Jasperware
Drie Duitse groene Jasperware wandplaquettes met romantische voorstellingen. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
166. Vaas
Donker kleurige venstervaas met drie heldere ronde doorkijk vensters. Eind 20e eeuw.
167. Object du Art
Abstract vormgegeven stenen beeld. Eind 20e eeuw.
168. Staffordshire beelden
Twee porseleinen grote staande Staffordshire honden, eind 19e eeuw.
169. Vaas, Bayel
Glazen paarse vaas met helder glazen bovenzijde door glasfabriek Bayel. Frankrijk, jaren 60.
170. Murano schaal
Rode geribde Murano glazen schaal met golvende rand, zogenaamde Kardinaalshoed. Venetië, omstreeks 1960.
171. Schilderij
Schilderij in aardetinten van een havengezicht, olieverfschilderij op board. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.
172. Vaas, Max Verboeket
Dikwandig glazen vaas met ingesloten roze kleurslierten, ontwerp Max Verboeket en uitvoering Kristalunie Maastricht, circa 1960.
173. Barometer, S.F. Trostel
Messing wandbarometer, holosteric barometer, door de firma S.F. Trostel, Stuttgart. Aan de achterzijde gemerkt HPBN in cirkel. Duitsland, jaren 30.
174. Aquarel
Aquarel, naaktportret van dame in uitdagende pose. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2014.
176. Beeld Ashanti, Ghana
Afrikaans gesneden ebbenhouten vruchtbaarheidsbeeld Akuaba van het Ashanti volk uit Ghana. Midden 20e eeuw.
177. Lithografie, W.G.T. Jansen
Lithografie van een paard en wagen, W.G.F. Jansen. Midden 20e eeuw.
178. Modelboot schoener
Houten model van een driemaster zeiljacht, model schoener. Het betreft een modelboot op groot formaat, begin 21e eeuw.
179. Lot kunstwerken
Lot met negen kunstwerken waaronder etsen, een aquarel en tekeningen. 20e eeuw.
9725 CT Groningen