Veiling: Veiling 45 sessie 1, maandag 11 december 2023
330. Kist
Houten kist op poten met messing beslag. Tweede helft 20e eeuw.
331. Schilderij
Schilderij van een stilleven met boeken, Chinese kruik en beeldje. Olieverfschilderij op paneel. Anoniem, 20e eeuw.
332. Servies, August Warnecke
Porseleinen koffie-en theeservies, modelnaam China Purpur, van August Warnecke. Met onder andere serveerborden, melkkan, suikerpot, serveerschalen, vele kop-en-schotels en gebaksbordjes. Aan de onderzijde gemerkt, midden 20e eeuw.
333. Zeefdruk, Pauline Mengels-Braat
Zeefdruk getiteld “Compositie 3” door Pauline Mengels-Braat (1932). Linksonder vermelding oplagenummer 1/10 en rechtsonder gesigneerd Pauline Braat. Verso informatie en datering 1973.
334. Ets, Joop Steenbergen
Ets getiteld “Compositie” door Joop Steenbergen. Oplagenummer 4/10., rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1979.
335. Kast, China
Chinese ossenbloedrode kast met handvatten en twee lades. Eind 20e eeuw.
336. Lot damast
Lot damast met tafelkleden en servetten. Midden 20e eeuw.
337. Schilderij, Abourachman
Schilderij met Aziatisch landschap met vrouw aan de rivier, olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd Abourachman, derde kwart 20e eeuw.
338. Hangkastje
Eikenhouten hangkastje, eerste helft 20e eeuw.
339. Tekening, Gerbrand Volger
Tekening in gemengde techniek op papier door Gerbrand Volger (1940). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1986.
340. Lithografie, Josum Walstra
Lithografie getiteld “Z.T. IV” door Josum Walstra (1935). Linksonder vermelding oplagenummer D 46/60, rechtsonder gesigneerd, jaren 80.
341. Schilderij, N. Desart
Schilderij met bloemstilleven met tulpen, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd N. Desart en gedateerd 1945.
342. Vloerlamp
Kunststoffen vloerlamp in de vorm van een cobra met een Art Nouveau pate de verre stijl glazen kelk, gesigneerd Art de France. Vierde kwart 20e eeuw.
343. Zweep, herdersstok en wandelstok
Paardenzweep, houten wandelstok en een houten herdersstok. Midden 20e eeuw.
344. Klok, Art Deco
Art Deco klok in houten kast gemerkt in de messing wijzerplaat met Mauthe. Duitsland, jaren 20/30.
345. Servies, Rörstrand
Porseleinen kop-en-schotels, decornaam Ostindia, Rörstrand. Vijftien schotels en zeven kopjes, aan de onderzijde gemerkt. Zweden, 20e eeuw.
346. Boekenkastje, Amsterdamse School
Eikenhouten Amsterdamse School boekenkastje, toegeschreven aan architect Siebe Jan Bouma. Eerste helft 20e eeuw.
347. Schilderij
Schilderij van bloemstilleven met zonnebloem in kruik, vetplant en blauwe vaas, olieverfschilderij op karton. Anoniem, midden 20e eeuw.
348. Servies Lange Lijs, Mosa
Porseleinen Lange Lijs servies bestaande uit koffie-en theepot, suiker en roomstel, zes kop-en-schotels en zes serveerbordjes. Fabrikant Mosa Maastricht, begin 20e eeuw.
349. Vazen
Drie wit geglazuurde keramieken geribbelde vazen waarvan twee gemerkt Royal Goedewaagen Bone China. Derde kwart 20e eeuw.
350. Schilderij, Meinert Volkers
Schilderij getiteld “Naamloos” door Meinert Volkers (1927-2000), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd Volkers en gedateerd 1969. Verso informatie.
351. Schilderij, Monique Sluyter
Schilderij van dame en profil door Monique Sluyter, acrylverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd en gedateerd 2002.
352. Hanglamp, Amsterdamse School
Bronskleurige messing Amsterdamse School lamp in de stijl van Winkelman & van der Bijl met ajour gezaagde en gebogen decoratieve elementen. Toplicht in de vorm van vier afzonderlijke fittingen voor peertjes. Jaren 30.
353. Lot Britains
Verzameling Britains, handbeschilderde metalen figuren waaronder soldaten, paarden en attributen. Engeland, derde kwart 20e eeuw.
354. Schilderij
Schilderij in neo-expressionistische stijl, acrylverfschilderij op linnen. Verso vermelding Van Kampen en mogelijke datering 1981.
9725 CT Groningen