Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

901. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij van een veenplas in een heidelandschap door Anthony Keizer (Meppel 1897-1961), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd Anthony Keizer, eerste helft 20e eeuw. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was medeoprichter van het Drents schildersgenootschap.

902. Gouden schakelarmband

14 karaat gouden armband bestaande uit dubbele gourmet schakels. Gemerkt 585 op de sluiting, jaren 70/80.

903. Wanli bord, China, Ming periode

Chinees Wanli kraakporseleinen bord gedecoreerd met watervogels en in de rand cartouches met bloemen en kostbaarheden. Ming periode, begin 17e eeuw.

904. Houtsnede, Jan van der Zee

Houtsnede getiteld “Zuidlaardermarkt” door Jan van der Zee (Leeuwarden 1898-1988 Groningen). Rechtsonder met potlood gesigneerd, vermelding eigen druk en gedateerd 1962.

905. Vaas, Mobach

Keramieken deels geglazuurde vaas door Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt Mobach Utrecht en label Unica 841, midden 20e eeuw. Het betreft een groot formaat vaas.

906. Lithografie, Bram van Velde

Lithografie door Abraham Gerardus (Bram) van Velde (Zoeterwoude-Rijndijk 1895 - Grimaud Franrijk 1981). Verso werk Frans gedicht van Fernando Arrabal. Ongesigneerd, uitgave van het Franse kunstblad Derriere le Miroir uit November 1975.

907. Zilveren bestek, Haags Lofje

Haags Lofje zilveren bestek bestaande uit twee sets visbestek, zes vorken en vier opscheplepels. Aan de achterzijde voorzien van meerdere keuren, midden 20e eeuw.

908. Zeefdruk, Jo van Dijk

Zeefdruk met de titel “Compositie” door Jo van Dijk (1931-2000). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1991, oplagenummer 25/30.

909. Zilveren dienblad, Van Kempen

Zilveren ajour bewerkt dienblad Van Kempen, Voorschoten. Gemerkt met meesterteken VK, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter P (1908)

910. Ets, Anton Heyboer

Ets van Anton Heyboer (1924-2005), omslag van de catalogus “Geh durch den Spiegel” nummer 37 van Galerie Der Spiegel uit Keulen. Uitgave betrof 250 exemplaren en is uitgeven in het jaar 1963.

911. Staf Oshe Shango Yoruba, Nigeria

Staf gedragen ter ere van Shango, de Yoruba Orisha (god) van de donder. De bovenkant van de staf heeft symmetrische vormen die bliksemschichten symboliseren en in het midden een vrouwelijk figuur en daaronder een handvat. Eerste helft 20e eeuw, Nigeria

912. Lithografie, Marc Chagall

Kleurenlithografie getiteld “Après L'Hiver” door Marc Chagall. Ongesigneerde lithografie uit de serie "Derrière le Miroir", Mourlot uit 1972.

913. Kom, Japan

Japans porseleinen polychrome gedecoreerde kom, eerste helft 19e eeuw.

914. Plastiek, Hans de Jong

Bruin geglazuurde plastiek door keramist Hans de Jong (1932-2011). Aan de zijkant gemonogrammeerd en gedateerd 1971.

915. Masker Yoruba, Nigeria

Houten Afrikaans masker met blauwe kleur accenten en kenmerkend punthoofd van het Yoruba volk uit Nigeria. Midden 20e eeuw.

916. Zeefdruk, Abe Kuipers

Zeefdruk met figuratieve zwart-wit voorstelling door Abe Kuipers (1918-2016). Oplagenummer 9/25, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1968.

917. Kom, China, Kangxi revival

Chinees porseleinen kom met peterseliedecor. Kangxi revival, 19e eeuw.

918. Gouden tientje Wilhelmina 1925

Gouden tientje met het portret van Wilhelmina op oudere leeftijd met opgestoken haar uit 1925. Bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de weerszijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld.

919. Gouden tientje Wilhelmina 1912

920. Lithografie, Corneille

Lithografie getiteld “ Turbulence de L'ete” door Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Oplagenummer 106/125, rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1963.

921. Medicijndoos, Democratische Republiek Congo

Houten medicijndoos versierd met vogel op de deksel, vermoedelijk gemaakt door de Kuba uit de Democratische Republiek Congo. Midden 20e eeuw.

922. Kom Yoruba Agere Ifa, Nigeria

Een Yoruba Agere Ifa houten waarzeggerij kom met blauwe kleuraccenten op het hoofd gedragen door een vrouw met kind op de rug, geflankeerd door twee honden. Nigeria, eerste helft 20e eeuw.

923. Schaal, China

Chinese Swatow aardewerken schaal, 19e eeuw.

924. Dekseldoos Yoruba, Nigeria

Afrikaanse houten Yoruba dekseldoos in de vorm van een eend met geometrische motieven. Nigeria, eerste helft 20e eeuw.

925. Ets, J. Altink

Ets van een boerderij met hooistapel, linksonder vermelding eigen druk en rechtsonder gesigneerd en gedateerd J. Altink '25.

9725 CT Groningen