Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

430. Schenkkan, Mobach

Geglazuurde lichtgroene-beige aardewerken schenkkan door Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt Kamo. Jaren 20.

431. Vaas, Gunnar Nylund

Scandinavische kristallen vaas in Sommerso techniek, modelnaam “Shark tooth", door Gunnar Nylund. Gefabriceerd bij glasfabriek Strömbergshyttan. Zweden, jaren 50.

432. Gouden broches

Gouden broches; grote broche met geslepen granaat en kleinere voorzien van bloedkoraal. Beide monturen getoetst 14 karaat, eind 19e eeuw.

433. Vaasje en dekselpotje, Tango glas

Oranje Tango glazen dekseldoosje naar ontwerp van Michael Powolny en uitgevoerd door Loetz. Tevens een gele Tango glas vaas. Bohemen, jaren 20.

434. Vaas, Pottenbakkerij Koch

Aardewerken druppelvormige vaas met sang de boeuf glazuur door pottenbakkerij Koch te Workum. Aan de onderzijde gemerkt en met monogram SK, Siete Koch, periode na 1997. Betreft een groot formaat vaas.

435. Vaasjes, A.D. Copier

Drie glazen vaasjes naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Grotere grijze vaas modelnummer KN2123, een okerkleurig violenvaasje, modelnummer KO0650 uit 1923 en een groen glazen lentebloemvaasje met modelnummer KN1843, ontwerp uit 1938. Alle drie vaasjes geëtst met CL, uitvoering Glasfabriek Leerdam.

436. Vaas, ontwerp Vicke Lindstrand voor Orrefors

IJsblauwe kristallen vaas , modelnaam “Stella Polaris”, naar ontwerp van Vicke Lindstrand en uitgevoerd door glasfabriek Orrefors. Zweden, jaar van ontwerp 1936.

437. Vaas, W.J. Rozendaal

Groene perskristallen ribbelvaas naar ontwerp van W.J. Rozendaal en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Jaren 30.

438. Vaas, ontwerp Ida Falkenberg-Liefrinck voor Glasfabriek Leerdam

Grijze glazen vaas naar ontwerp van Ida Falkenberg-Liefrinck en uitvoering Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde geëtst IFL, gefabriceerd omstreeks 1940.

439. Zilveren halskettingen

Twee zilveren halskettingen opgebouwd uit meerdere strengen, gemerkt met zwaardjes. Tweede helft 20e eeuw.

440. Vaas, Max Verboeket

Kristallen solifleur vaas met groen-paars sliertdecor naar ontwerp van Max Verboeket en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Onderzijde gesigneerd, jaren 60.

441. Vaas, Daum Nancy

Kristallen licht amberkleurige vaas van Daum Nancy. Aan de zijkant gesigneerd Daum, Croix de Lorraine, Nancy. Frankrijk, tweede helft 20e eeuw.

442. Art Deco schalen, Walther & Söhne

Vier Art Deco kristallen schalen in verschillende kleurslagen door glasfabrikant Walther & Söhne Duitsland (Ottendorf-Okrilla). Drie gele schalen modelnaam Oriënt, vermelding in de catalogus van 1937.

443. Vaas, Roger Guérin

Geglazuurde aardewerken vaas naar ontwerp en uitgevoerd door Roger Guérin, Bouffioulx. Aan de onderzijde gesigneerd met vermelding modelnummer 171E. Vervaardigd in België tussen 1927-1940. Betreft een groot formaat vaas.

444. Vaas

Kristallen modernistische witte vaas met ingesloten met rode kogel. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.

445. Hanglamp

Tiffany stijl glas-in-lood hanglamp met deels botanisch decor, 21e eeuw.

446. Fauteuils, Baxter

Twee cognackleurige lederen Baxter fauteuils, type Arcon. Italiaanse makelij, jaren 80.

447. Borden, China

Twee Chinees famille rose porseleinen borden met floraal decor. Tweede helft 19e eeuw.

448. Mozaïek

Mozaïek, gebruikmakend van Italiaanse mozaïekstenen, met een afbeelding van een Australische kangoeroe. Groter formaat mozaïek uit de jaren 70/80.

449. Koffiestel, Zeist

Vijfdelige tinnen koffiestel bestaande uit een koffiepot, suikerpot, melkkan, lepelvaasje en dienblad. Aan de onderzijde gemerkt Zeister Pewter. Made in Holland, derde kwart 20e eeuw.

450. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Groen geglazuurde bolvaas door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van het modelnummer 1020. Jaren 30.

451. Vaas, Art Deco

Glazen Art Deco vaas op zwarte voet met floraal geslepen decor, 2e kwart 20e eeuw.

452. Art Deco schaal, Rosenthal

Art Deco keramieken schaal met floraal decor van Rosenthal. Aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, omstreeks 1930.

453. Tegels, Westraven

Twee aardewerken cloisonné tegels van de provincies Friesland en Groningen door Westraven Utrecht. Aan de achterzijde gesigneerd, jaren 30.

454. Vaas, Villeroy & Boch

Dikwandige groene-donkerpaarse kristallen vaasje met ruw geslepen decor door Villeroy & Boch. Aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen