Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

380. Friese staartklok

Friese staartklok met handbeschilderde wijzerplaat met maanduiding, kroon gedecoreerd met atlas en twee famen met bazuin. Tweede helft 20e eeuw.

381. Petroleumlamp, Jugendstil

Jugendstil messing petroleum hanglamp met opalineglazen lampenkap, lampjes in hoogte verstelbaar. Nederland, begin 1900.

382. Lot scheepscuriosa

Lot scheepscuriosa met onder meer een boei, messing schroef en drie houten katrollen. Eerste helft 20e eeuw.

383. Bontjas

Dames bontjas met bontmuts. Derde kwart 20e eeuw.

384. Friese staartklok

Friese staartklok met handbeschilderde wijzerplaat voorzien van hoornen des overvloeds en een stadsaanblik aan het water, kroon gedecoreerd met messing bollen. Tweede helft 20e eeuw.

385. Ikat

Ikat, geweven doek met afbeeldingen van schorpioenen, paarden en andere dieren. 20e eeuw.

386. Lot curiosa

Lot curiosa bestaande uit onder meer messen, vorken, lepels, maggi houder, kandelaar. Begin 20e eeuw.

387. Naaimachine, Singer

Naaimachine van Singer met bijbehorende houten kast, begin 1900.

388. Schilderij, Jan Derksen Staats

Schilderij van een stilleven met uil en schedel door Jan Derksen Staats (1897-1974), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1947.

389. Hangkast

Klassieke beglaasde eikenhouten hangkast voor porselein. Tweede helft 20e eeuw.

390. Hanglamp

Metalen drielichts hanglamp met geslepen glazen kappen. Eerste helft 20e eeuw.

391. Beelden klok

Drie houtgestoken beelden voor Friese staartklok, de atlas met twee bazuin blazende engelen. Begin 20e eeuw.

392. Lot singles

Lot met vierentwintig 45 toeren singles, internationaal jaren 50-60.

393. Lot singles

394. Lot singles

Lot met vierentwintig 45 toeren singles, nationaal en internationaal jaren 50-60.

395. Lot singles

Lot met vierentwintig 45 toeren singles, nationaal en internationaal jaren 60-70.

396. Lot singles

397. Aker en wafelijzer

Koperen aker met klinknagels en messing handvat en een gietijzeren wafelijzer. Eerste helft 20e eeuw.

398. Lot koper en messing

Vijf koperen- en messing objecten waaronder een doofpot, vergiet en een pan met deksel op pootjes. Begin 20e eeuw.

399. Lot lampen

Lot met vier wandlampen, een opaline glazen lampenkap en fittingen. Tweede helft 20e eeuw.

400. Schenkkan, Mobach

Keramieken matzwarte schenkkan door Mobach Utrecht met gestileerd motief. Aan de onderzijde gesigneerd, jaren 20/30.

401. Vaas, Westraven

Horizontaal geribbelde aardewerken vaas met transparant wit glazuur door Westraven Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt, derde kwart 20e eeuw.

402. Beeld

Bronzen gepatineerd Art Deco stijl beeld van een danseres naar voorbeeld van Demetre Chiparus, modelnaam “Coin dancer”, 21e eeuw.

403. Vaas, Joke Dekker

Keramieken vaas met polychroom mozaïekpatroon door Joke Dekker. Dedemsvaart, begin 21e eeuw.

404. Vaas, ontwerp Just van Deventer voor De Marmot

Keramieken verticaal geribbelde vaas, donkerrood geglazuurd met gemarmerd grijs-wit decor. Ontwerp Just van Deventer en uitvoering De Marmot Amsterdam, periode 1947-1952.

9725 CT Groningen