Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

280. Schalen, Makkum

Drie Makkumer aardewerken schalen met handbeschilderd decor. Aan de onderzijde gemerkt met onder meer Tichelaar en vermelding modelnummers. Vierde kwart 20e eeuw.

281. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met dorpsgezichten. Omstreeks 1800.

282. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met figuren in landschap. Omstreeks 1800.

283. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde tegels met Fries floraal decor. Eind 18e eeuw.

284. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit negen polychroom beschilderde tegels met ster en floraal decor. 18e eeuw.

285. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit negen Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met floraal decor. 18e eeuw.

286. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit acht Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met floraal en vogel decor. Omstreeks 1800.

287. Tafel en boekenplank, Art Nouveau

Eikenhouten Art Nouveau tafel met bijbehorende boekenplank. Eerste kwart 20e eeuw.

288. Aardewerk, Makkum

Convoluut Makkumer aardewerk met een polychroom handbeschilderd wandbord met floraal en vogel decor, een kom en een pot met hengsels. Aan de onderzijde gemerkt Tichelaar en vermelding van de modelnummers en monogram schilders. Tweede helft 20e eeuw.

289. Aker

Koperen aker met smeedijzeren handvat, omstreeks 1900.

290. Schilderij, J.A. Louw

Schilderij van een stadsgezicht met platbodems. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd J.A. Louw en gedateerd 1985.

291. Projector, Siemens

Filmprojector van Siemens, midden 20e eeuw.

292. Schilderij, A. Martens

Schilderij van een beek met weg en boerenerf door Angelique Martens-Rogmans (1925-1992). Olieverfschilderij op linnen. linksonder gesigneerd en te dateren derde kwart 20e eeuw.

293. Schilderij, Franciscus Hermannus Bach

Schilderij van een jachtstilleven met haas, jachtgeweer en glas door Franciscus Hermannus Bach (1865-1956). Olieverfschilderij op linnen, linksboven gesigneerd. Eerste helft 20e eeuw.

294. Sieraden

Sieradendoos met edele- en onedele hangers, ringen, oorbellen, broches, armbanden en meer. 20e eeuw.

295. Hanglamp, ontwerp Valerio Bottin voor Foscarini

Hanglamp met glazen Murano lampenkap door lampenfabrikant Foscarini naar ontwerp van Valerio Bottin, modelnaam Cross Sospensione. Made in Italy, jaar van ontwerp 1998.

296. Schilderij Amsterdam, Sam le Poole

Schilderij van Amsterdam, grachtenpanden met Munttoren. Olieverfschilderij op linnen, toegeschreven aan Sam le Poole (Leeuwarden 1910-1986 Nieuwegein). Ongesigneerd, jaren 50/60.

297. Soldaatjes, delPrado

Elf tinnen figuren bestaande uit zes soldaten te paard en vijf soldaten uit de delPrado Collection, voorbeelden van militaire tinnen figuren uit de Napoleontische tijd. Vierde kwart 20e eeuw.

298. Prenten stadsgezichten

Zeven prenten in eikenhouten lijstjes met stadsgezichten van onder meer Groningen, Amsterdam en Leeuwarden. Tweede kwart 20e eeuw.

299. Foto

Foto van waterpartij met waterlelies. Anoniem, 21e eeuw.

300. Lot bijouterie

Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, armbanden en ringen. Onedel, vierde kwart 20e/ begin 21e eeuw.

301. Ladekast

Vintage houten Scandinavisch design ladekast, jaren 60/70.

302. Vazen en schenkkan, Groninger Steenfabriek ADCO

Twee gele keramieken vazen en een gele schenkkan door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van de modelnummer 1006, 1025 en 1504. Jaren 50/60.

303. Tapijt

Wollen Oosters tapijt met medaillon in zacht geel vlak, 20e eeuw.

304. Gong

Bronskleurige messing gong, hangend in een gestel van bamboe. China, begin 20e eeuw. Betreft een groter formaat gong.

9725 CT Groningen