Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

255. Proefdrukken scheepvaart

Twee lithografieën op een vel van Holland-Australie Lijn en Holland Britsch Indie Lijn, een proefdruk uit het archief van Steendrukkerij De Jong & Co, circa 1936. En een proefdruk "inlichtingen vervoer Bagage Richting Europa-Ned Indië. N.V. Stoomvaart Maatschappij "Nederland" Amsterdam".

256. Schilderij, R. Wijngaard

Schilderij van een havengezicht door R. Wijngaard, olieverf op doek. Linksonder gesigneerd, jaren 70/80.

257. Speculaasplanken

Twee vruchtenhouten speculaas/koekplanken, een met de afbeeldingen van een vrijer en een vrijster onder elkaar gesneden. En een dubbelzijdig gesneden speculaasplank met aan de ene kant Maria Stuart en aan de andere kant prins Willem III met hond aan zijn zijde. 19e eeuw.

258. Lot bont

Twee dames bontmutsen, een bonten sjaal en een stola. Derde kwart 20e eeuw.

259. Bureaulamp

Bronskleurige messing bureaulamp met gematteerd glas aan de boven-en onderzijde. Jaren 50/60.

260. Katten beelden

Verzameling van messing, tinnen, loden en geëmailleerde, verzilverde en keramiek katten beelden. Tweede helft 20e eeuw.

261. Bowlpot, Art Deco

Messing Art Deco bowlpot met glazen inzet voorzien van waaierslijpsel, omstreeks 1930.

262. Aquarel, H.J. Meijer

Aquarel van een boslandschap getiteld “Bosrand in de regen te Anloo” door H.J. Meijer. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1972.

263. Vaas, China

Chinees porseleinen famille rose vaas beschilderd met Chinese strijdtaferelen en florale motieven. Aan de onderzijde gemerkt, tweede helft 20e eeuw. Betreft een vaas op groot formaat.

264. Schilderij

Schilderij van Alpenlandschap met chalets, olieverfschilderij op linnen. Gesigneerd linksonder Mulley, verso vermelding. Oostenrijk, 20e eeuw.

265. Kaststel, Tichelaar Makkum

Aardewerken driedelig kaststel met floraal handbeschilderd decor door Tichelaar, Makkum. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers 44 en 495 en monogram schilder. Tweede helft 20e eeuw.

266. Presse-papiers

Twee ambachtelijke glazen presse-papiers; een in turquoise-cognac kleurslag met ingesloten luchtbellen en een met ingesloten blauwe vorm met luchtbellen. Eind 20e eeuw.

267. Lot bijouterie

Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, armbanden en ringen. Tweede helft/begin 21 eeuw.

268. Schilderij

Schilderij met landschappelijke voorstelling met landweg met berkenbomen, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

269. Kunstboeken Jugendstil

Vijf kunstboeken Jugendstil en Art Nouveau met onder meer Hans Christiansen, Gallé, Jugendstil in Europa, De wereld van Art Nouveau en daarnaast een boek met vouw Kaleidodozen van M.C. Escher. Vierde kwart 20e eeuw.

270. Boeken Groningen

Tien boeken over Groningen waaronder De Ommelander Borgen en steenhuizen, Groninger Molenhoek, Visschers aan het Zuiderdiep, In beeld gebracht Openbaar Kunstbezit Groningen, Jonkers tussen stad en wad en meer. 20e eeuw.

271. Friese staartklok

Friese staartklok met eiken meekrapkleurige kast, kap met volle pilaren afgetopt met drie messing bollen. Beschilderde wijzerplaat, latoenkoperen bruidskrans en de vier jaargetijden. Midden 19e eeuw.

272. Aquatint, Geert Jan Maring

Aquatint getiteld “Heilige nacht” door Geert Jan Maring (1943). Linksonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1987, oplagenummer 6/10.

273. Lijnets, Geert Jan Maring

Ets getiteld “Landschap met bui” door Geert Jan Maring (1943), onderin met potlood gesigneerd en gedateerd 1981 met vermelding van het oplagenummer 6/10.

274. Schilderij, Abramine Willy Schreuder

Schilderij van boerenerf met boerderij en schuur door Abramine Willy Schreuder (1922-2012), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, tweede helft 20e eeuw. Willy Schreuder was leerlinge van de Academie Minerva te Groningen.

275. Wandklok, Art Nouveau

Houten Art Nouveau wandklok met floraal gedecoreerde koperen wijzerplaat en zweepslag decor kast. Eerste kwart 20e eeuw.

276. Kamerscherm, China

Chinees kamerscherm bestaande uit vier fragmenten, Geheel gedecoreerd met uit sierstenen en parelmoer opgebouwde botanische en vogelmotieven, achterzijde floraal gedecoreerd. Midden 20e eeuw.

277. Hanglamp, ontwerp William Brand voor Brand van Egmond

Metalen hanglamp met glaselementen, modelnaam Hollywood Chandelier Conical, ontwerp William Brand en uitgevoerd door Brand van Egmond. Hanglamp in voorzien van acht lichtpunten. Nederland, begin 21e eeuw. Betreft een groot formaat hanglamp.

278. Hanglamp, Art Deco

Glazen roze Art Deco schaal hanglamp met wijnrood gemarmerd effect, jaren 30. Betreft een hanglamp op groter formaat.

279. Treinset, Hornby Engeland

Treinset met rails van de Engelse fabrikant Hornby, een locomotief met kolenwagen. vier wagons en seinpalen. Midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen