Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024
180. Vazen, Zelezny Brod Sklo
Twee Boheemse kristallen citrienkleurige vazen naar ontwerp van Miloslav Klinger voor Zelezny Brod Sklo. Langere vaas voorzien van sticker. Tsjechië, jaren 50/60.
181. Vaas, Floris Meydam
Kristallen spijkervaas naar ontwerp van Floris Meydam en uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam. Jaren 60.
182. Beeld
Wassenbeeld van vrouwelijk torso op marmeren basement. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.
183. Château Rothschild lithografie Balthus 1993
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Balthus uit 1993.
Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend.
184. Château Rothschild lithografie Gu Gan 1996
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Gu Gan uit 1996.
185. Château Rothschild lithografie Poufino Tamayo 1998
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Poufino Tamayo uit 1998
Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend
186. Château Rothschild lithografie John Huston 1982
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar John Huston uit 1982
187. Château Rothschild lithografie Raymond Savingac 1999
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Raymond Savingac uit 1999
188. Château Rothschild lithografie Niki de Saint Phalle 1997
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenares Niki de Saint Phalle uit 1997
189. Château Rothschild lithografie Karel Appel 1994
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van Karel Appel uit 1994.
190. Château Rothschild lithografie Bernard Séjourné 1986
Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Bernard Séjourné uit 1986
191. Crucifix
Crucifix met biscuitporseleinen Jezus en eikenhouten kruis, eerste helft 20e eeuw.
192. Schilderij, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman
Schilderij van een bosgezicht door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987, olieverf op board. Rechtsonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.
193. Imari borden, Japan
Drie Japans Imari borden, twee borden met een geplooide rand. Omstreeks 1900.
194. Schilderij, Jan Kelderman
Schilderij van een visser op het strand met paard en wagen door Jan Kelderman (1914-1990), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd. Jaren 70/80.
195. Zeefdruk, Jo van Dijk
Zeefdruk met abstracte huizencompositie door Jo van Dijk. Linksonder gesigneerd en oplagenummer 606/800.
196. Kop-en-schotels, Fraureuth
Elf porseleinen kopjes en twaalf schoteltjes met floraal polychroom decor met goudrand. Gefabriceerd door Fraureuth Porzellan voor Brugmans & Co, Groote Markt 9 & 10 te Groningen, omstreeks 1900.
197. Hanglamp, Amsterdamse School
Ronde houten Amsterdamse School hanglamp met gematteerd glazen plaat aan de bovenzijde. Jaren 20/30.
198. Dekenkist
Eikenhouten kist met rijkelijk floraal houtsnijwerk en Romaans bogen decor, met ijzeren scharnieren. 18e eeuw.
199. Amsterdams School hanglamp, Glasatelier De Nieuwe Honsel
Amsterdamse School hanglamp met gebrandschilderde decoratie, ontwerp en uitvoering Glasatelier De Nieuwe Honsel. Den Haag, omstreeks 1925.
200. Musket, Frankrijk
Frans infanteriemusket model 1777 met bajonet, Napoleontische periode, 1806.
201. Amsterdamse School hanglamp, Glasatelier De Nieuwe Honsel
Amsterdamse School hanglamp met gebrandschilderde decoratie, ontwerp en uitvoering
Glasatelier De Nieuwe Honsel. Den Haag, omstreeks 1925.
202. Friese staartklok
Friese staartklok met dubbelle kap en gebogen fronton, wijzerplaat en kap met schildering van een landschap en in de hoeken latoenkoperen jaargetijden. 19e eeuw.
203. Halskettingen
Twee bloedkoraal halskettingen, tweede helft 20e eeuw.
204. Kroonluchter, Frankrijk
Franse kroonluchter met negen lichtpunten met kristallen pegels en ronde bol onderzijde. Eerste helft 20e eeuw.
9725 CT Groningen