Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

180. Vazen, Zelezny Brod Sklo

Twee Boheemse kristallen citrienkleurige vazen naar ontwerp van Miloslav Klinger voor Zelezny Brod Sklo. Langere vaas voorzien van sticker. Tsjechië, jaren 50/60.

181. Vaas, Floris Meydam

Kristallen spijkervaas naar ontwerp van Floris Meydam en uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam. Jaren 60.

182. Beeld

Wassenbeeld van vrouwelijk torso op marmeren basement. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.

183. Château Rothschild lithografie Balthus 1993

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Balthus uit 1993.

Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend.

184. Château Rothschild lithografie Gu Gan 1996

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Gu Gan uit 1996.

185. Château Rothschild lithografie Poufino Tamayo 1998

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Poufino Tamayo uit 1998

Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend

186. Château Rothschild lithografie John Huston 1982

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar John Huston uit 1982

187. Château Rothschild lithografie Raymond Savingac 1999

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Raymond Savingac uit 1999

188. Château Rothschild lithografie Niki de Saint Phalle 1997

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenares Niki de Saint Phalle uit 1997

189. Château Rothschild lithografie Karel Appel 1994

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van Karel Appel uit 1994.

190. Château Rothschild lithografie Bernard Séjourné 1986

Château Mouton Rothschild lithografie, een vergrote afdruk van het wijnetiket naar ontwerp van kunstenaar Bernard Séjourné uit 1986

191. Crucifix

Crucifix met biscuitporseleinen Jezus en eikenhouten kruis, eerste helft 20e eeuw.

192. Schilderij, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman

Schilderij van een bosgezicht door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987, olieverf op board. Rechtsonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

193. Imari borden, Japan

Drie Japans Imari borden, twee borden met een geplooide rand. Omstreeks 1900.

194. Schilderij, Jan Kelderman

Schilderij van een visser op het strand met paard en wagen door Jan Kelderman (1914-1990), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd. Jaren 70/80.

195. Zeefdruk, Jo van Dijk

Zeefdruk met abstracte huizencompositie door Jo van Dijk. Linksonder gesigneerd en oplagenummer 606/800.

196. Kop-en-schotels, Fraureuth

Elf porseleinen kopjes en twaalf schoteltjes met floraal polychroom decor met goudrand. Gefabriceerd door Fraureuth Porzellan voor Brugmans & Co, Groote Markt 9 & 10 te Groningen, omstreeks 1900.

197. Hanglamp, Amsterdamse School

Ronde houten Amsterdamse School hanglamp met gematteerd glazen plaat aan de bovenzijde. Jaren 20/30.

198. Dekenkist

Eikenhouten kist met rijkelijk floraal houtsnijwerk en Romaans bogen decor, met ijzeren scharnieren. 18e eeuw.

199. Amsterdams School hanglamp, Glasatelier De Nieuwe Honsel

Amsterdamse School hanglamp met gebrandschilderde decoratie, ontwerp en uitvoering Glasatelier De Nieuwe Honsel. Den Haag, omstreeks 1925.

200. Musket, Frankrijk

Frans infanteriemusket model 1777 met bajonet, Napoleontische periode, 1806.

201. Amsterdamse School hanglamp, Glasatelier De Nieuwe Honsel

Amsterdamse School hanglamp met gebrandschilderde decoratie, ontwerp en uitvoering
Glasatelier De Nieuwe Honsel. Den Haag, omstreeks 1925.

202. Friese staartklok

Friese staartklok met dubbelle kap en gebogen fronton, wijzerplaat en kap met schildering van een landschap en in de hoeken latoenkoperen jaargetijden. 19e eeuw.

203. Halskettingen

Twee bloedkoraal halskettingen, tweede helft 20e eeuw.

204. Kroonluchter, Frankrijk

Franse kroonluchter met negen lichtpunten met kristallen pegels en ronde bol onderzijde. Eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen