Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

205. Schilderij, J.W. van Borselen

Schilderij herfstlandschap langs het water door Jan Willem van Borselen (1825-1892), olieverf op doek. Linksonder gesigneerd, eind 19e eeuw

206. Schilderij, Berend Jan Brouwer

Schilderij met een landschap en man op paard en wagen door Berend Jan 'Barend' Brouwer (1872-1936), olieverf op doek. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1924.

207. Schaal, Geert Schreuder

Keramieken bruin geglazuurde schaal door Geert Schreuder (1952). Aan de onderzijde gemonogrammeerd GS en modelnummer GW 395. Omstreeks 2000.

208. Schilderij, Roëde

Schilderij in abstract surrealistische stijl. Olieverf op linnen, linksonder gesigneerd Roëde en gedateerd 1994.

209. De Schipbreukeling en Toevlugt voor behoeftigen

De Schipbreukeling, een oude Egyptische vertelling. Een uitgave met originele driekleuren houtsneden, dit betreft uitgave nummer 36/150. Driekleuren houtsneden en een vertaling plus een inleiding door Wendelien Schönfeld. alle houtsneden met potlood ondertekend. Jaar van uitgifte 1979.
Toevlugt voor Behoeftigen 1843 - 1913, kleine collectie van Steinlen-prenten. Acht prenten geplakt op grijs papier met bijschriften van Jan Feith op transparant papier in een map,

210. Dameskostuum

Damasten deux-piece dameskostuum afgezet met fluweel en haakwerk, eind 19e eeuw.

211. Ets, Anton Heyboer

Ets met abstracte compositie en Franse begeleidende tekstfragmenten door Anton Heyboer (1924-2005). Ondertekend Épreuve d’Artiste Anton Heyboer en gedateerd 1973.

212. Eetkamerstoelen, L’Ancora Collection

Vier lederen licht cognackleurige eetkamerstoelen met geborsteld roestvrijstalen poten uit de L’Ancora Collection, modelnaam Meribel. 21e eeuw.

213. Barkrukken, Jan van Opzeeland

Twee barkrukken ontworpen door Jan van Opzeeland, jaren 80.

214. Art Nouveau cache-pot, Arnhemse Fayence

Art Nouveau plateel cache-pot gedecoreerd met floraal motief door de Arnhemse Fayence fabriek, ontwerp decor toegeschreven aan Willem Hartgring. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding decor Polo, modelnummer en monogram plateelschilder. Jaren 20/30. Betreft een groot formaat cache-pot.

215. Boeken en kalender, Indonesië

Twee waarzeggerijboeken van een priester (Pustaha) van het Batak-volk op Sumatra, Indonesië en een kalender op bamboe. 20e eeuw.

216. Schoendrogers, Ronning & Co

Twee elektrische schoendrogers door Ronning & Co LTD, London. Engeland, jaren 60.

217. Dromedaris

Houten speelgoed dromedaris voor kinderen om op te zitten. jaren 70.

218. Vazen en kom, Erica

Drie aardwerken objecten van Erica; een bolvaas, een kom en een vaasje. Aan de onderzijde gesigneerd met vermelding modelnummers. Hoogezand, midden 20e eeuw.

219. Uitnodigingen, AFV Daguerre Groningen

Tien uitnodigingen voor vergaderingen uit 1932-33 in het Odd Fellow-huis te Groningen en twee uitnodigingen voor lezingen. AFV Daguerre is in 1891 opgericht en is daarmee de op één na oudste fotoclub van Nederland.

220. Kunstboek - Van Gogh

Kunstboek over Vincent van Gogh door Jan Hulsker, uitgave getiteld “Van Gogh en zijn weg”, het complete werk. Uitgeverij Meulenhoff Amsterdam, derde druk uit 1985.

221. Tegeltableau, Tichelaar Makkum

Zespas handbeschilderd tegeltableau met florale afbeelding door Tichelaar, Makkum. Geheel voorzien van houten lijst, eind 20e eeuw.

222. Buffetkast, Jugendstil

Eikenhouten Jugendstil buffetkast met beglaasde deuren, houtsnijwerk en voorzien van messing beslag. Eerste kwart 20e eeuw.

223. Vaas, Mobach

Wit geglazuurde keramieken vaas van Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding van het modelnummer 060. Midden 20e eeuw.

224. Plastiek

Keramieken crèmekleurig met blauw en donkergroen paddenstoelvormig plastiek bestaande uit twee gedeelten. Aan de onderzijde gemonogrammeerd AKM. Eind 20e eeuw.

225. Art print poster

Pablo Picasso schetsillustratie van een hond, Art Print Poster in zwart-wit.

226. Stoelen, Jan van Opzeeland

Twee modernistische chromen stoelen met lederen zitting en een kruk, ontwerp van Jan van Opzeeland. Jaren 80.

227. Ets, Wim Bos

Ets getiteld “Wind waarnemer” door Wim Bos (1946). Rechtsonder gesigneerd met potlood en links vermelding oplagenummer 4/35. 20e eeuw.

228. Haardplaat

Gietijzeren haardplaat met in het midden een zeegodin. Omlijst door een sierband met een parelband en rand met bladranken. Bekroond met een schelpmotief met aan weerzijden een dolfijn. 18e eeuw.

229. Lampenvoet, China

Chinees porseleinen lampenvoet, met lamparmatuur aangepaste groot model gemberpot. Eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen