Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

Leeuw Tanzania

Gelooide huid van een leeuw met kop, voorpoten en staart, schedel bevindt zich nog in de geprepareerde kop en voorzien van glazen ogen. Compleet met papieren, afstandsverklaring Tanzania uit 1981.

Wajangpop Dursasana, Indonesië

West-Javaanse (Padalarang) wajangpop voorstellende Dursasana, snijder Encang. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.

Schilderij, Henry Schouten

Schilderij van bedoeïenen te paard in oriëntalistische schildertraditie door Henry Schouten (Indonesië, 1857 - Brussel, 1927). Olieverfschilderij op board. rechtsonder gesigneerd. Eind 19e eeuw.

Kommen

Twee celadon kommen met reliëf decor van goudvissen. Zuidoost-Azië, 20e eeuw.

Terrine met schotel

Een Delftse blauw-witte terrine met deksel en serveerschotel gedecoreerd met floraal- en vogel motief. Aan de onderzijde gemerkt, 18de/19de eeuw.

William Makepeace Thackeray - The Oxford Thackeray with Illustrations

Kleurenets, Theo van Hoytema

Kleurenets getiteld “ De moeit’ en vlijt, het zoet bereidt” met centraal een lelie met honingbijen en rondom verwijzingen naar werkprocessen in een drukkerij. Toegeschreven aan Theo van Hoytema, eerste helft 20e eeuw.

Boeddha

Brons gepatineerd beeld van Boeddha in zithouding op houten basement. 21e eeuw.

Barometer en hydrometer, Jacob Jensen

Design barometer en hydrometer van Jacob Jensen, compleet met wandbevestiging. Begin 21e eeuw.

Boeddha

Keramieken Boeddha beeld op metalen floraal gedecoreerd basement, 21e eeuw.

Kleurenets

Kleurenets van een woning, brug en lopende personen, Belgische School. Rechtsonder met potlood gesigneerd en links genummerd. Begin 20e eeuw.

Vaas, ontwerp Per Lütken voor Holmegaard

Kristallen rookkleurige vaas, modelnaam Minuet, ontwerp Per Lütken en uitgevoerd door Holmegaard. Aan de onderzijde gesigneerd en genummerd. Denemarken, jaren 60/70.

Aquatint, Michel van Overbeeke

Aquatint met de titel “Take III” door Michel van Overbeeke (1942). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1997.

Kunstboeken - Art Nouveau

Vier Art Nouveau kunstboeken; Art Nouveau en Art Deco in Nederland, Art Nouveau Bing, Praag Art Nouveau en een Grand Tour kunstreisgids. Tevens een boek over kunstenaar Ed Lissitzky. Eind 20e eeuw.

Aquarel, Geurt Busser

Aquarel op papier door waddenschilder Geurt Busser. Rechtsonder gesigneerd met monogram GB en gedateerd 98.

Ets, Adriaen van Ostade

Ets van een “Gezin biddend voor de maaltijd” naar Adriaen van Ostade. Oorspronkelijke ets uit 1653, onderhavige uit de 19e eeuw.

Kleurengravure, Georg Balthasar Probst

Handingekleurde gravure, zogenaamde opticaprent van een wachttoren voor de kust van Bretagne door Georg Balthasar Probst (1732-1801). Uitgeverij Vindel, tekst onderin in vier talen. Verso informatie opticaprenten, gedrukt omstreeks 1770.

Merklap 1830

Zwarte kruisteek geborduurde merklap met levensboom en leeuwen op een crèmekleurig stramien, gedateerd 1830. Verso informatie maakster.

Lithografie, Xave

Lithografie getiteld “Female pig” gesigneerd Xave, oplagenummer 19/22 en gedateerd 2001. In kader achterzijde Art of the Kalahari, Botswana 2003.

Schilderij, Hans Hendriks

Schilderij van woning met schuur, achtertuin en heg door Hans Hendriks. Olieverf op doek, linksonder gesigneerd en gedateerd 1966.

Schilderij

Schilderij van een winterlandschap met schaatsende personen, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd, eind 19e eeuw.

Haardplaat

Gietijzeren haardplaat met in het midden een afbeelding van Flora godin van de lente met een boeket bloemen, links van haar een ​​vaas en rechts Neptunus, god van de zee. Bekroond met een schelpmotief en aan weerzijden een dolfijn. 18e/19e eeuw.

Art Deco vitrinekast, Engeland

Engelse ronde Art Deco vitrinekast. Tweede kwart 20e eeuw.

Glaswerk, Richartz Artglass

Vier glazen polychrome wijnkelken op blauwe voet en een coupe door Richartz Artglass. Begin 21e eeuw.

Schilderij, Ton van Dieën

Schilderij getiteld “Paardensprong” door Ton van Dieën (1937). Acryl op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2005.

9725 CT Groningen