Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

79. Vaas, Brouwer’s Aardewerk

Aardewerken beige geglazuurde vaas door Brouwer’s Aardewerk. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 131, uitvoering jaren 30.

80. Kopergravure Den Haag

Ingekleurde kopergravure getiteld “Het Hof van Holland van buiten, te zien van de Gevangen-poort na den korten Vyverberg”. Naar een werk van Cornelis Pronk, deze gravure stamt uit 1742, graveur J.C. Philip 1745. Uitgeverij: Isaak Tirion (Amsterdam).

81. Aquarel, Erasmus Bernhard Dulmen Krumpelman

Aquarel van de Drentse Aa bij Schipborg door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1963.

82. Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit twintig Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met floraal motief, 19e eeuw.

83. Miniatuur stoelen

Twee miniatuur Farao Toetanchamon stoelen van gepatineerd brons. Tweede helft 20e eeuw.

84. Vaas, Willem Heesen

Petrolblauwe persglazen vaas uit de "Industriële serie", ontwerp van Willem Heesen en uitvoering Glasfabriek Leerdam. Jaar van ontwerp 1961.

85. Musket, Frankrijk

Frans infanteriemusket, model 1777 met bajonet, Napoleontische periode, 1806.

86. Vaas, Floris Meydam

Helder met blauw kristallen Serica vaas naar ontwerp van Floris Meydam, modelnaam Tortuga. Ontwerp stamt uit 1963 en is uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam. Betreft een goot model vaas.

87. Schaal, China, Queng Long periode

Chinees blauw-witte porseleinen schaal met landschappelijke voorstelling. Queng Long periode, 18e eeuw.

88. Karaf, ontwerp Paloma Picasso voor Villeroy & Boch

Kristallen karaf naar ontwerp van Paloma Picasso en uitgevoerd door Villeroy en Boch. Aan de onderzijde geëtste signatuur, vierde kwart 20e eeuw.

89. Schilderij, Siep van den Berg

Schilderij van wintersfeer van huizen met schuurtjes in achtertuinen en aan de achterzijde van het schilderij een portret van heer. Olieverf op linnen, toegeschreven aan Siep van den Berg. Midden 20e eeuw.

90. Theekommen en schotels, China

Zes Kantonese theekommen met schotels, gedecoreerd met bloemen en vogel. China, omstreeks 1900.

91. Potten, Thailand

Twee Thaise Sawankhalok celadon potten gedecoreerd met draak, 20e eeuw.

92. Aquarel, Dicky Bijlstra-Van der Zee

Aquarel met abstracte compositie in blauw en oranje door Dicky Bijlstra-Van der Zee (1926-2022). Aquarel op papier, rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd juni 1992.

93. Wandplaquette, ontwerp Renate Rhein voor Rosenthal

Keramieken wandplaquette met veelkleurige vogel door Renate Rhein (1925-2020) en uitgevoerd door Rosenthal. Aan de achterzijde gesigneerd met vermelding modelnummer 9010 en gedateerd 1963, aan de voorzijde gemonogrammeerd R.

94. Sweet meat set, China

Chinese porseleinen Sweet meat set, bestaande uit negen op elkaar aansluitende porseleinen schaaltjes beschilderd met floraal en vogel decor. Eind 19e eeuw.

95. Ets, Otto Eerelman

Ets getiteld “ Studie van een boer” met een zittende man met een stokje in zijn hand en een hoed op door Otto Eerelman (1839-1926). Rechtsonder in de ets gesigneerd, omstreeks 1900.

96. Schilderij

Schilderij van een Zuiderzee dorp, getiteld “Uithoorn aan de Amstel”, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, begin 20e eeuw.

97. Ets, Jan Altink

Ets van landschap met paard door Jan Altink (1885-1971). Rechtsonder gemonogrammeerd, eerste helft 20e eeuw.

98. Gobelin, Alonso Perez

Wandkleed in romantische stijl met lampionnen ophangende personen naar Alonso Perez (1881-1914). Uitgevoerd in gobelin techniek en rechtsonder gesigneerd, verso informatie. Frankrijk, begin 1900.

99. Aquarel, Dicky Bijlstra-Van der Zee

Aquarel met abstracte blauwe compositie door Dicky Bijlstra-Van der Zee (1926-2022). Aquarel op papier, verso informatie. Rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 1990.

100. Teddybeer, Steiff

Teddybeer met Indonesische dracht van Steiff, modelnaam Sarong beer. Met gouden Knopf in het oor en met label, nummer 985 van 1500 geproduceerde beren. Duitsland, gefabriceerd in 2003.

101. Kommen Vung Tau Cargo, Vietnam

Drie Chinese porseleinen kommen afkomstig van het scheepswrak de Vung Tau Cargo Vietnam, circa 1690. Provenance: veiling Christie’s, zie sticker onderzijde kom.

102. Fauteuil, Nova Styl

Lederen fauteuil op chromen metalen viersprant, gemerkt met label Nova Styl Collection. 21e eeuw.

103. Vaas, Wim Visser

Geglazuurde aardewerken vaas met ingegrifte decoratie van ophaalbrug, molen en boot. Naar ontwerp van Wim Visser 1950-'54, aan de onderzijde genummerd V9 en uitvoering de Sphinx Maastricht. Betreft een vaas op groot formaat.

9725 CT Groningen