Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

155. Schilderij, Hans Hendriks

Schilderij van achtertuin ouderlijk huis door Hans Hendriks. Olieverfschilderij op linnen, midden onderin gesigneerd en gedateerd 1948.

156. Vazen, ontwerp Wim Visser voor Sphinx Maastricht

Twee keramieken vaasje met zwart streepdecor naar ontwerp van Wim Visser en uitgevoerd door de Sphinx te Maastricht tussen 1954 en 1956. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van de modelnummers.

157. Murano vaas

Blauwe horizontaal geribbelde Murano vaas met amberkleurige voet. Aan de onderzijde voorzien van geëtst merk Ca’dai Vetrai Murano. Venetië, vierde kwart 20e eeuw.

158. Kommen, Han Boerrigter

Twee aardewerken kommen door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023), uitgevoerd in blauw-bruin glazuur. Ongesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

159. Masker, Angola

Houten Afrikaans masker van de Chihango stam uit Angola, 20e eeuw.

160. Glaswerk Leerdam en Maastricht

Art Deco Narsiskos karaf met paarse stop door Willem Rozendaal, Kristalunie Maastricht. Drie kristallen drinkglazen door A.D. Copier voorzien van CL etsmerk en twee drinkglazen naar ontwerp van Floris Meydam uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam. Jaren 30-60.

161. Glaswerk, A.D. Copier

Glazen hors-d'oeuvre schaaltjes met schotel, uitgevoerd in rookglas kleur, ontwerp Andries Dirk Copier. Presenteerschaal met geëtst CL merk, modelnummer KO1164. Uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam en ontwerp stamt uit 1929.

162. Schildering op zijde, India

Schildering van een jachttafereel met jagers te voet en te paard, schildering op zijde. India, derde kwart 20e eeuw.

163. Kiezen neushoorn

Drie prehistorische kiezen van een wolharige neushoorn.

164. Vaas, A.D. Copier

Helderglazen trechtervaas met tincraquelé uit de Sonoor serie naar ontwerp van A.D. Copier en uitvoering Glasfabriek Leerdam. Ontwerp stamt uit 1935.

165. Olifant met bal, Steiff

Olifant met bal door Steiff, modelnaam Jumbo. Gemerkt met zilveren Knopf in het oor en geel label. Duitsland, gefabriceerd in de jaren 60.

166. Kleurenets, Lukie de Bree

Kleurenets met compositie door Lukie de Bree (1953). Rechtsonder gesigneerd met potlood en vermelding oplagenummer 8/50.

167. Theebus, Frankrijk

Porseleinen lichtblauwe theebus met handbeschilderd klassiek portret en profil. Theeflacon voorzien van gemerkte zilveren montuur met dop. Frankrijk, 19e eeuw.

168. Haardplaat

Gietijzeren haardplaat met halfronde bovenzijde en in het midden Hercules met schild, getrokken zwaard en leeuw. Het geheel is omlijst door een sierband met parelband en een rand met bladranken. 18e eeuw.

169. Schaal, Josef Hospodka

Roze glazen schaal ontworpen door Joseph Hospodka voor Chribska, Tsjechië, geproduceerd jaren 50/60.

170. Schilderij, Sam Le Poole

Schilderij van straatscène op de Zeedijk in Amsterdam door Sam Le Poole (Leeuwarden 1910-1986 Nieuwegein). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd. Jaren 50/60.

171. Masker KNIL, Indonesië

Papier-maché masker met batikstof hoofddracht, een zogenaamd “KNIL Masker” gemaakt door een KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger) soldaat. Indonesië, tweede kwart 20e eeuw.

172. Landkaart Hildesheim

Handgekleurde landkaart, gravure getiteld “Episcopatus Hildesiensis” door Gerhard Lust. Arenholdum. Geographis Nurimbergce. Duitsland, 17e eeuw.

173. Glazen

Drie glazen drinkglazen in klassieke stijl, 20e eeuw.

174. Lot plateel

Lot plateel bestaande uit twee vaasjes Plateelbakkerij Arnhem en een schaaltje Plateelbakkerij Gouda. Onderzijden gemerkt, midden 20e eeuw.

175. Eigen druk, Ineke Lambers-Hacquebard

Eigen druk getiteld “Magistra II/1 -2/5" door Jozina Johanna (Ineke) Lambers-Hacquebard (1946-2014). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 2000.

176. Schilderij, Willem Siedenburg

Schilderij van een moeder met kind door Willem Siedenburg (1881-1961). Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd. Eerste helft 20e eeuw.

177. Kommen Vung Tau Cargo, Vietnam

Vier Chinese porseleinen kommen afkomstig van het scheepswrak de Vung Tau Cargo Vietnam, circa 1690. Provenance: veiling Christie’s.

178. Kommen, Tichelaar Makkum

Twee aardewerken kommen door Tichelaar Makkum. Polychroom floraal gedecoreerd en aan de onderzijde gemerkt, voorzien van modelnummer 932 en monogram schilder. Tweede helft 20e eeuw.

179. Lot parafernalia

Lot parafernalia met een volledig gevuld Sluitzegel-Album 1904 en een tweede deels gevulde. Zes Franse karikatuur lithografieën. Programmaboekje voorstelling RimRam, van Wim Sonneveld uit 1959. Programma Tien Toon van Toon Hermans uit 1966. Tevens vier losse etsen met Hollandse landschappen.

9725 CT Groningen