Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024
230. Schilderij, A. Servaes
Schilderij van een Bijbel lezende monnik, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd A. Servaes, midden 20e eeuw.
231. Accordeon, S. Danieli
Accordeon met koffer, 80 Bas accordeon. S. Danieli, Italië jaren 60.
232. Glazen dakpan, Petrus Regout Maastricht
Glazen licht lilakleurige persglazen dakpan vervaardigd door Petrus Regout Maastricht Kristal en glas fabrieken. Gefabriceerd tussen 1839 en 1899. Deze dakpan werd op donkere zolders aangebracht en bracht daar net dat beetje licht dat nodig was.
233. Bloempotten, Tichelaar Makkum
Twee keramieken polychroom floraal handbeschilderde bloempotten door Tichelaar, Makkum. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 709 en monogram schilder. Vierde kwart 20e eeuw.
234. Theekast
Eikenhouten rondom beglaasde theekast met los dienblad. Derde kwart 20e eeuw.
235. Programmaboekjes Stadsschouwburg Groningen
Zes theater programmaboekjes van de Stadsschouwburg Groningen uit de periode 1956-1962.
236. Kunstboeken
Drie kunstboeken; overzichtsboek over magisch-realistisch kunstschilder Carel Willink door Jaffé, uitgave Klimt Leven en Werk en een Engelstalige uitgave Arts & Crafts in Venice. Eind 20e eeuw.
237. Servies, A.D. Copier
Persglazen kaasstolp en melk- en suikerstel met dienblaadje in grijze kleurslag naar ontwerp van A.D. Copier. Modelnaam Primula, ontwerp stamt uit 1947 en is uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam.
238. Oleografie
Oleografisch schilderij met huiselijk tafereel op metalen plaat. Achterzijde vermelding Genre-Bild, verso informatie. Eind 19e eeuw.
239. Schilderij, Antje Solf
Schilderij van landschap met strandpaal en meeuw door Antje Solf (1956), olieverf op doek. Linksonder gesigneerd, begin 21e eeuw.
240. Eetkamerstoelen, Meubelfabriek Nanninga Groningen
Vier eetkamerstoelen met velours bekleding door Meubelfabriek Nanninga, Gelkingestraat te Groningen, jaren 20/30.
241. Blikken
Collectie van eenentwintig voornamelijk biscuit voorraadblikken. Vierde kwart 20e eeuw.
242. Masker, Congo
Houten gestoken Afrikaans masker op groter formaat, omgeving Katanga stam. Afrika, Congo, 20e eeuw.
243. Kunstboeken en naslagwerk
Veertien kunstboeken glaskunst, waaronder Glass from World’s Fairs 1851-1904, early 18th-Century English Glass, Glas en Kristal, Glas uit de Oudheid, Glas van buiten de grenzen, Paperweights en meer.
244. Soldaatjes, delPrado
Dertien tinnen figuren bestaande uit zes soldaten te paard en zeven soldaten uit de delPrado Collection, voorbeelden van militaire tinnen figuren uit de Napoleontische tijd. Vierde kwart 20e eeuw.
245. Art Deco piece du table, Val Saint Lambert
Kristallen driedelig auberginekleurige Art Deco Piece du Table, een schaal, kom en schotel door Val Saint Lambert. Modelnaam van de coupe Roselle en het plateau Posette, naar ontwerp van Charles Graffart. Aan de onderzijde plateau en kom gemerkt VSL Belgique, vermelding in de catalogus uit 1935.
246. Globe, Arthur Krause
Globe op houten voet met ingebouwd kompas door uitgever Prof. Dr. Arthur Krause. Betreft een aardbol met reliëf berggebieden. Oost Duitsland (Leipzig), jaren 60.
247. Sigaren
Negen dozen met sigaren waaronder Balmoral, Compean, Hofnar, Willem II, Backgammon en een houten wandplaquette met pijp.
248. Blikken
Collectie van negentien voornamelijk Engelse biscuit voorraadblikken. Vierde kwart 20e eeuw.
249. Fles
Groen glazen fles, zogenaamde kattenkopfles of uienfles, met diepe ziel en een iets trechtervormige lange hals met omgeslagen glasdraad. Pontil aanwezig, 17/18e eeuw.
250. Wandplaquettes en wandbord, Jasperware
Twee Duitse groene Jasperware wandplaquettes en een wandbordje. Deels gemarkeerd met modelnummers, begin 20e eeuw.
251. Hors-d’oeuvre schaal, Rotterdamsche Loyd
Hors-d’oeuvre schaal met zeven bakjes uitgevoerd in Zilmeta door Gero, gefabriceerd voor de Rotterdamsche Loyd scheepsrederij. Midden 20e eeuw.
252. Wandborden, Tichelaar Makkum
Vijf Makkumer aardwerken handbeschilderde wandborden van Tichelaar, gedecoreerd met floraal en vogel decor. Aan de achterzijde gemerkt en vermelding van de modelnummers. Tweede helft 20e eeuw.
253. Vaas, Val Saint Lambert
Kristallen Val Saint Lambert vaas in de kleur lichtblauw naar ontwerp van René Delvenne, aan de onderzijde gesigneerd. België, jaren 60.
254. Gravures Charlois en Yselmonde
Twee gravures, ovalen dorpsgezichten van Charlois en Yselmonde met rijmgedicht door Anna C. Brouwer uit het boek van Ollefen en Bakker “De Nederlandsche Stad en Dorpsbeschrijver” uit 1792.
9725 CT Groningen