Veiling: Sessie 1, maandag 25 maart 2024

Kom, China, Qing periode

Chinees porseleinen kom, Mandarijn polychroom gedecoreerd. Qing periode, omstreeks 1740.

Linosnede, Wobbe Alkema

Linosnede met een geometrische compositie in zwart-wit door Wobbe Hendrik Alkema (Borger 1900 - 1984 Kampen). Linksonder vermelding handdruk 1978 25/4, rechtsonder W. Alkema 1954.

Schaal, China, Qing periode

Chinees blauw-witte porselein schaal met in het midden botanische decoratie en een koekoek in het huisje. Qing dynastie, Kangxi periode 1573-1619.

Jugendstil vaas, Daalderop

Messing Jugendstil vaas door Daalderop (Tiel), gedecoreerd met centraal floraal motief en aan weerszijden hengsels. Modelnummer 2055, afgebeeld in de Daalderop Catalogus van 1915.

Jugendstil schenkkan, Mobach

Aardewerk mat bruin geglazuurde Jugendstil schenkkannetje met geometrische motief, ontwerp Klaas Mobach Utrecht. Omstreeks 1910-1915.

Murano vaas

Murano geslepen uraniumkristallen blokvaas in Sommerso techniek in rood-blauw-heldere kleurslag. Venetië, Italië. jaren 50/60.

Zeefdruk, Anke Slooff

Zeefdruk, ingang Havenstraat Groningen, door Anke Sloof (1957-). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1996, linksonder oplagenummer 29/75.

Kom, China, Chien-lung periode

Groot formaat Chinees blauw-witte porseleinen kom met spelende zotjes. Chien-lung periode, 18e eeuw.

Carbidlamp, Miller Monarch

Carbidlamp Miller Monarch, British Made in Birmingham. Engeland, jaren 20/30.

Gouden ring

Gouden ring met filligrain floraal element. Ring is getoetst 18 karaat en gemerkt met meesterteken G. Tweede helft 20e eeuw.

Zilveren pijpkomfoor

Empire zilveren pijpkomfoor op voet met koperen binnenbak. Gekeurd met meesterkeur RS, kroon, IO en jaarletter. Begin 19e eeuw.

Album met foto’s

Oblongformaat zwart album, gevuld met veelal albumine foto's van topografische onderwerpen, familie en foto's van kunst uit de periode 1870-1910. Topografisch onder andere Amsterdam. Scheveningen, Parijs en meer. Circa 200 fotografische afbeeldingen.

Aquarel, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman

Aquarel van drie mannen aan tafel getiteld “Alcéra” door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd v Dulmen en gedateerd 1947.

Tekening, Maurice Utrillo

Schetstekening van de omgeving Moulin de Gilette door Maurice Utrillo (1883-1955), onderin gesigneerd met potlood. Frankrijk, tweede kwart 20e eeuw.

Kunstobject, Yvonne Visser

Triptiek spiegel, uitklapbaar kunstobject getiteld “Herfst” door Yvonne Visser. Houten frame met vogel, aan de binnenzijde drie spiegels, buitenzijde een keramieken reliëf. Rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 1995.

Houtsnede, Grietje Postma

Houtsnede getiteld "Groninger landschap", door Grietje Postma (1961). Rechtsonder vermelding houtsnede, met potlood gesigneerd en gedateerd 2005, linksonder vermelding oplagenummer 49/50.

Merklap 1704

Merklap op stramien van katoen gedecoreerd met florale afbeeldingen en gedateerd 1704. Ingelijst in geëboniseerde lijst.

Flesvaas, ontwerp Kjell Engman voor Kosta Boda

Kristallen flesvaas, ontwerp Kjell Engman uit de modelserie Heliopora en uitgevoerd door Kosta Boda. Aan de onderzijde gemerkt Kosta Boda, K. Engman en modelnummer 89710, sticker aan de voorzijde van de flesvaas. Jaar van ontwerp 1997.

Beeld, Ivoorkust

Houtgestoken beeld van man gehuld in kleding bezet met schelpen en hoornen. Ivoorkust, jaren 60. Het betreft een beeld op groot formaat.

Aquarel, Erasmus Bernhard Dulmen Krumpelman

Aquarel van een jachtscène met hond door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd v Dulmen en gedateerd 1974.

Schilderij, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman

Portretschilderij van meisje met haarstrik en bloemboeket door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1946.

Vaas, Anna Torfs

Drielaags kristallen vaas naar ontwerp van Anna Torfs, modelnaam Flo. Aan de onderzijde gesigneerd, jaar van productie 2002.

Tortoise theedoosjes

Twee verschillende tortoise theedoosjes, een theedoosje ingelegd met parelmoer. Eind 19e eeuw.

Merklap 1841

Geborduurde merklap met onderin de naam Caroline Dufour, centraal uitgevoerd met een fruitmand met sinaasappelen geflankeerd door honden. Geheel geborduurd op een stramien van katoen, gedateerd 1841.

Beeld, Els van der Glas

Bronzen beeld van paard op granieten sokkel door Els van der Glas. Provenance: aanschaf 2005 Galerie Wildervuur, Hooghalen.

9725 CT Groningen