Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
853. Salontafel
Langwerpige salontafel met metalen onderstel en een gehard glazen facetgeslepen blad rustend op goudkleurige acanthusbladeren. Eind 20e eeuw.
854. Lampen
Drie vintage lampen waaronder een plexiglazen wandlamp, groene glazen tafellamp en een plafondlamp met glazen lampenkap. Jaren 70/80.
855. Bijzettafels
Twee bijzettafels met metalen onderstel en gehard glazen plaat, modelnaam Riva. 21e eeuw.
857. Hangvitrine
Houten Barok stijl hangvitrine, midden 20e eeuw.
858. Schippertje
Friese staartklok model schippertje, Wuba Warmink met maanstand. Omstreeks 1970
859. Friese staartklok
Friese staartklok met meekrap rood gekleurde kast, halve kolommen met messing basement en kapitelen. Op de kap een Atlas met geflankeerd bazuin blazende engelen, beschilderde wijzerplaat met in het groen de latoenkoperen jaargetijden. Eind 19e eeuw.
860. Comtoise, Frankrijk
Franse comtoise met latoenkoperen ombouw, vouw slinger en geëmailleerde wijzerplaat met floraal motief. 19e eeuw.
861. Friese stoelklok
Friese stoelklok, beschilderde ijzeren wijzerplaat met Romeinse cijfers en maanstand, korte slinger, zeemeerminnen op de achterplaat, enkel gewicht en wekker met twee gewichtjes. Begin 20e eeuw.
862. Lampenvoet
Lampenvoet met zilverkleurige witmetalen cherubijn op hardstenen sokkel. Eerste helft 20e eeuw.
863. Oosters tapijt
Handgeknoopt wollen Perzisch tapijt met centraal medaillon, 20e eeuw.
864. Eetkamerstoelen
Twee houten eetkamerstoelen met kunstlederen zitvlak in de stijl van het Costes model van Philip Starck. 21e eeuw.
865. Schilderij, Johannes Ruighaver
Schilderij van een bloemstilleven met chrysanten door Johannes Ruighaver (1909-2008), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.
866. Schilderij, Jan Reudink
Schilderij van een landschap met woningen door Jan Reudink (1939), olieverf op doek. Rechtsonder gesigneerd, omstreeks 2000.
867. Schilderij, Marc Ottee
Schilderij van een zeegezicht door Marc Ottee (1898-1982), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
868. Schilderij, Edgar Freyberg
Schilderij van een zeegezicht door de Duits-Amerikaanse kunstenaar Edgar Freyberg (1927-2017). Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd.
869. Schilderij
Schilderij met abstracte compositie, olieverf op doek, Rechtsonder gesigneerd, jaren 70.
870. Schilderij, Adéle von Finck
Schilderij met een bloemstilleven en verso een landschap, Olieverfschilderij op doek door Adéle von Finck (1879 Buenos Aires - 1943 Berlijn). Duitse schilder, graficus en essayist, leerling van Franz von Lenbach en Gustave Courtois in Parijs. Eerste helft 20e eeuw.
871. Oleografie
Oleografie met 17e-eeuws interieurscène naar Jan Steen getiteld “Zo gewonnen, zo geronnen, 1661”. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Corneille Le Brun en gedateerd 1971.
872. Verrekijker en camera’s Agfa
Twee Agfa fotocamera’s en een verrekijker, Made in Japan. 20e eeuw
873. Lot fotocamera’s
Convoluut fotocamera’s met Praktica MTL 3, Olympus Om-1, Zeis IKON Contina LK, Petri, Nikon F60, Fujifilm 4000SL, Minolta 350L en een flitserstandaard. 20e eeuw.
874. Servies
Keramieken serviesonderdelen met schelpmotief; drie schoteltjes, vier theekopjes, suikerpotje, twee schenkkannetjes en asbak. Asbak aan de binnenzijde vermelding Blankenberge. België, jaren 50/60.
875. Lot zilver
Convoluut zilver met negen theelepels, een roomlepel, een suikerlepel en een opscheplepel Haags Lofje uit 1939. Alle stukken afzonderlijk gemerkt met zwaardjes, lopende leeuw 2 en meesterkeur. 20e eeuw.
876. Vaas, Roelie Santing
Keramieken bolvaas met geometrische vlakverdeling door Roelie Santing. Begin 21e eeuw.
877. Beeld
Bronzen gepatineerd Art Deco stijl beeld van een dame met hoed en tas. Eind 20e eeuw.
9725 CT Groningen