Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
777. Poppenhuis
Poppenhuis met interieur van een krakerswoning. Midden 20e eeuw.
778. Lot Sony
Lot met film attributen waaronder twee Sony family Studio’s, een Sony videocamera met tas en meer.
779. Lot boeken Goningen
Lot boeken over Groningen, vierde kwart 20e eeuw.
780. Lot fotografie en film
Lot fotografie en film met Minolta spiegelreflexcamera plus lenzen, Agfa camera, toneelkijker, flitser, Olympus compact camera, lichtmeter, Kodak filmcamera model 26 en een filmcamera Nikkorex Zoom 8 filmcamera.
781. Boeken Groningen
Lot met boeken over Groningen. Tweede helft 20e eeuw.
782. Kunstboeken
Vijf kunstboeken betreffende Jan Toorop uit 1925, Cornelis Jetses jaren 70, Vincent van Gogh een uitgave uit 1948, Jan Poortenaar en zijn werk een uitgave uit 1939 en uitgave Prent Praat met uitleg over grafische technieken uit 1969.
783. Geschiedenis boeken
Een lot boeken van zeven boeken met betrekking tot geschiedenis, waaronder G. McCall Theal - De Geschiedenis van Zuid-Afrika en enkele boeken over Griekse en Romeinse geschiedenis.
784. Schilderij
Schilderij van een zittend vrouwelijk naakt met jarretel omringd door rode bloemen, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, laatste kwart 20e eeuw.
785. Accordeon, Koch
Accordeon van Koch, model Stahltone. Made in Germany, eerste helft 20e eeuw.
786. Woordenboeken Van Dale
Woordenboeken; Van Dale's Groot Woordenboek der Nederlandsche Taal, H. Kuiper Jr, . 4e uitgave. 's-Gravenhage en Leiden e.a.: Martinus Nijhoff en A. W. Sijthoff, 1904. Hierbij: I. M. Calisch, New Complete Dictionary of the English and Dutch Languages (...) 2nd edition. 1 deel (van 2): Dutch-English. Tiel: H. C. A. Campagne & Zoon, z.j. [ca. 1892]. [Totaal 2].
787. Vaas en klok, Jasperware
Een Duitse groene Jasperware klok en vaas met Amor decor, klok gemarkeerd met modelnummers. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
788. Schilderij
Schilderij van een bosgezicht met ven, olieverfschilderij op board. Anoniem, midden 20e eeuw.
789. Literatuur
Divers lot literatuur, veelal in Art Nouveau en Art Deco boekbanden. Onder andere Stijn Streuvels - Zomerland (2e druk); Naoshi Tokoenaga - Straat zonder zon; A.M. de Jong - De Rijkaard en H. Heijermans - Droomkoninkje. Totaal 17 boekbanden, eerste helft 20e eeuw.
790. Lot Zwarte Beertjes
Lot Zwarte Beertjes pockets waaronder Havana, Simenon, Fleming en Wallace. Allen met covers van Dick Bruna.
791. Kommen, China, Kangxi periode
Twee Chinees blauw-witte porseleinen kommen floraal gedecoreerd waarvan één met afgebeeld konijn. Aan de onderzijde dubbele ring met merkteken. Kangxi periode, omstreeks 1700.
792. Aquarel, Henk Siemons
Aquarel getiteld "Gronings landschap" door Henk Siemons. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1998.
793. Oosterse kleedjes
Twee handgeknoopte Oosterse kleedjes in grijze kleurschakering. Tweede helft 20e eeuw.
794. Schilderij, B. Nijhuis
Schilderij van een bosgezicht met zandweg, olieverfschilderij op doek. Rechtsonder gesigneerd B. Nijhuis en gedateerd 1990.
795. Eetkamerstoel
Mechelse eetkamerstoel met rijkelijk houtsnijwerk, rugleuning en zitting geïmpregneerde geweven stof. België, eind 19e eeuw.
796. Hutkoffer
Groene metalen hutkoffer met houten banden en messingkleurig beslag. Midden 20e eeuw.
797. Lijstwerk, Dijkstra en Kuno Brinks
Twee prenten; een molen in winterlandschap gesigneerd Dijkstra en gedateerd 1954 en een ets van twee maraboes aan een poel, onderin gesigneerd Kuno Brinks, jaren 30.
798. Beeld, Indonesië
Balinees houtgestoken beeld van man met hoofdtooi. Indonesië, tweede helft 20e eeuw.
799. Schilderij
Schilderij van zittende halfnaakte man met pompoen, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.
800. Kapstok, ontwerp Paolo Rizzatto voor Danese
Design kapstok, modelnaam Humphrey, naar ontwerp van architect Paolo Rizzatto. Gefabriceerd door fabrikant Danese uit Milaan. Jaar van ontwerp 2001.
801. Kraantjespotten op dienblad
Twee tinnen handbeschilderde kraantjespotten met spiritus komfoor, tezamen met een Willem III wortelnotenhouten dienblad met geëboniseerde florale omranding. 19e/20e eeuw.
9725 CT Groningen