Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
677. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met figuren. 18e eeuw.
678. Kunstboeken
Vier kunstboeken betreffende Jan Eisenloeffel 1876-1957, Chris Lanooy 1881-1948, een uitgave Tussen Kunstnijverheid en Industriële vormgeving en een uitgave over de Porceleyne Fles. Eind 20e eeuw, begin 21e eeuw.
679. Vaas
Murano stijl glazen vaas met aflopende groene druppels en millefiori elementen. Weggeslepen pontil onderzijde, begin 21e eeuw.
680. Uitgaven - Die Kunst im Deutschen Reich
Achttien geïllustreerde uitgaven van het tijdschrift “Die Kunst im Deutschen Reich” van november 1941 tot september 1943. Uitgever Zentralverlag der NSDAP.
681. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, oorbellen, armbanden, horloge en ringen. 20e/ begin 21e eeuw.
682. Zilveren pillendoosje 1873
Zilveren pillendoosje met floraal geciseleerd decor. Gemerkt met onduidelijk meesterkeur, lopende leeuw 2 en Jaarletter O (1873).
683. Neushoorn
Donkerbruine met leder overtrokken neushoorn, 20e eeuw.
684. Pentekening, Wil Gerritsen
Pentekening van twee ontklede jongens in achtertuin door Wil Gerritsen. Linksonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1980.
685. Reclamefolders
Meerdere reclamefolders waaronder Simplex fietsen, Union rijwielen en Germaan, Van Nelle servies bouwplaten en een kalender. Onder anderen ontwerp van Jac Jongert. Derde kwart 20e eeuw.
686. Kommen en bord, China
Lot bestaande uit een Japanse porselein Kutani kom omstreeks 1900, een Chinese blauw-witte porseleinen kom 19e eeuw en een Chinese blauw-wit porseleinen bord Chien-lung periode 18e eeuw.
687. Vaas, ontwerp Bertil Vallien voor Kosta Boda
Helder glazen vaas, modelnaam Satellite, met meerkleurige overlay. Ontwerp Bertil Vallien en uitgevoerd door Kosta Boda, onderzijde gegraveerd met Kosta Boda Artist Coll. B. Vallien 89251, voorzijde sticker. Zweden, jaar van ontwerp 1980.
688. Lot aziatica
Lot Aziatisch porselein met floraal gedecoreerd dekselvaasje, Imari beker met deksel, beker, drie Imari
theekommen met schotels, Chinees porseleinen kommetje en kopje met oor. 19e/20e eeuw.
689. Haardplaat
Gietijzeren haardplaat met bierdrinkende monniken met daarboven een krans, 18e/19e eeuw.
690. Masker, Afrika
Houten Afrikaans masker, omgeving Congo. 20e eeuw.
691. Schilderij, P. Sierts
Schilderij van een duinlandschap, olieverf op doek. Linksonder gesigneerd P. Sierts, midden 20e eeuw.
692. Plafonnière, ontwerp Louis Kalff voor Philips
Plafonnière ontworpen door Louis Kalff voor Philips, gemaakt van fiberglas. Jaren 60.
693. Zilveren miniatuur
Zilveren miniatuur van een lantaarnopsteker op trap. Gemerkt met meesterkeur, lopende leeuw II, minervakop en jaarletter R (1977).
694. Tegeltableau
Tegeltableau met negen Delfts blauwe aardewerken tegels gedecoreerd met figuren, 18e eeuw.
695. Object, Cees van Olst
Glazen object met driekleurig vormsel met ingesloten luchtbellen door Cees van Olst (1947-2014). Aan de zijkant gesigneerd en gedateerd 1998.
696. Schrijfkist
Mahoniehouten schrijfkist met glazen inktpotjes en schrijfbenodigdheden. Begin 20e eeuw.
697. Murano glaswerk
Vijf Murano carnavali glazen objecten, met pontil onderzijde. Venetië, jaren 60.
698. Schaal met zilveren voet
Halfkristallen piece du table, schaal deels gematteerd op zilveren voet, gemerkt 800. Italië, vierde kwart 20e eeuw.
699. Franse literatuur
Lot van twaalf Franse literatuur boeken met voornamelijk lederen ruggen, 19 eeuw.
700. Bakjes en bonbonschaal
Vier verzilverde Art Deco bakjes naar ontwerp van George Nilsson en uitgevoerd door Gero. Daarbij een tinnen bonbonschaal door de Zeister Tin Industrie (ZTI). Al de items gemerkt aan de onderzijde. Jaren 30.
701. Dienblad
Porseleinen dienblad met centraal gestileerd floraal decor, blad gevat in nikkelen montuur met handvatten. Dienblad is aan de onderzijde gemerkt ET, jaren 20/30.
9725 CT Groningen