Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
652. Beelden
Twee bronzen beeldjes, een Etruskisch en een hindoeïstische bronzen tempel toy paard op wielen. 20e eeuw.
653. Bureaulamp, Hillebrand
Zwarte bureaulamp met chromen elementen door lampenfabrikant Hillebrand, modelnummer 7004 211 naar ontwerp van Heinz F.W. Stahl. Ontwerp stamt uit de jaren 70. Duitsland, jaren 80.
654. Gemberpot, China, Republic periode
Een Chinese Qianjiang yangcai waterpot zonder deksel, gedecoreerd met bloemenmanden en vazen, Aan de achterkant voorzien van tekst en onderkant gemerkt. Republic periode, eerste kwart 20e eeuw.
655. Lithografie Poelpoort Groningen
Lithografie getiteld “Gezigt van de Poelpoort te Groningen aan de westzijde - afgebroken in den jare 1828”. Lithografie naar een geaquarelleerde pentekening van J.V. Schoonbeek. Datum vervaardiging 1832.
656. Clichés
Drieëntwintig clichés met oud-Hollandse thema’s; metalen platen voor illustraties bij offsetdrukken. Eerste helft 20e eeuw.
657. Karaf en glazen
Wedgwood Jasperware keramieken karaf met drie Jasperware stijl drinkglaasjes, 20e eeuw.
658. Katten beelden
Acht glazen- en kristallen katten beeldjes waaronder Murano en Nachtmann. Tweede helft 20e eeuw.
659. Tegeltableau
Tegeltableau met zes Delfts blauwe tegels, vier tegels met florale decoratie en twee tegels met een vogelmotief, 19e eeuw.
660. Kopergravure, Georg Balthasar Probst
Handingekleurde kopergrave; opticaprent door Georg Balthasar Probst getiteld ‘Vergader Plaats der Broeder Gemeente te Zeyst, van Binnen” (Het Hernhutter Huis te Zeist). Tevens in vier talen beschreven onder de afbeelding. Uitgegeven te Augsburg omstreeks 1765.
661. Prent
Prent van de Landstorm dag 1935 te Barneveld met Koningin Wilhelmina die het defilé van de vrijwillige Landstorm afneemt, naar een schilderij van Willy Sluiter. Deze prent stamt uit 1937.
662. Art Deco vaas, Danesby Ware
Art Deco keramieken Danesby Ware vaas met druipglazuur. Aan de onderzijde gesigneerd Danesby Ware, Bourne Denby England. Omstreeks 1930.
663. Prent
Gespiegelde prent van een oudere dame met hoofdbedekking. Gemonogrameerd in de prent B.N.W, eerste helft 20e eeuw.
664. Kommen, Han Boerrigter
Twee aardwerken kommen door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023), uitgevoerd in blauw-bruin glazuur. Ongesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.
665. Beelden
Een bronzen beeldje van twee lezende personen op granieten sokkel door Piets Althuis, aan de achterzijde PA, te dateren omstreeks 2002. Teven een messing beeldje met twee gestileerde mensen op plexiglazen basement door Corry Ammerlaan-van Niekerk, monogram CAN, eind 20e eeuw.
666. Celadon porselein
Twintig stuk Celadon porselein met lepels en schaaltjes. Afkomstig van het scheepswrak “The Billiton”, Singapore, 18e eeuw.
667. Krishna, India
Messing Krishna beeld op sokkel. India, 20e eeuw.
668. Theekommen met schotels, China, Kangxi periode
Drie Chinees blauw-witte porseleinen theekommen en schotels met Lange Lijs en floraal decor. Kangxi periode, 18e eeuw.
669. Miniatuur portretten
Drie miniatuur portretten; Paulina Borghese en Mad. Elisabeth III gesigneerd Maye, beide voorzien van celluloid omlijsting. Derde damesportret met geëboniseerde lijst. Begin 20e eeuw.
670. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit zes Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met floraal decor. Omstreeks 1800.
671. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met afgebeelde bloemen in pot met Wanli hoeken. 17e eeuw.
672. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vier mangaankleurige handbeschilderde Hollandse tegels met bloemen in pot met Wanli hoeken. 19e eeuw.
673. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met kerken. Omstreeks 1800.
674. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vier mangaankleurige handbeschilderde Hollandse tegels gedecoreerd met platbodem, zwaan, boerderij en molen. 18e eeuw.
675. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit negen Delfts blauw handbeschilderde Hollandse tegels met floraal decor. 18e eeuw.
676. Tegeltableau
Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met tulp decor en Wanli hoeken. 17e eeuw.
9725 CT Groningen