Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

Theepot, China, Kangxi periode

Chinees blauw-witte porseleinen theepot in pompoenvorm met floraal decor. Kangxi periode, 18e eeuw.

Schilderij, Jan ten Cate

Schilderij van een bosgezicht met converserende vrouwen door Hendrik Jan ten Cate (1867-1955). Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd J. Ten Cate. Tweede kwart 20e eeuw.

Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Zes Chinese blauw-witte porseleinen theekommen en schotels met floraal decor en een pagode in het midden. Kangxi periode, 18e eeuw.

Wandplaquettes

Twee fusionglas techniek wandplaquettes met abstracte compositie. Rechtsonder gesigneerd met gravering, begin 21e eeuw.

Schilderij, Joan van Gent

Schilderij met distels, witte bessen takken en een Chinees porseleinen theekom door Johannes Baptist Nicolaas (Joan) van Gent (Arnhem 1891-1974 Den Haag). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

Schilderij, Hans van Herwijnen

Schilderij met de titel "Donkere wolken boven het Oldambt" door Hans van Herwijnen. Rechtsonder gesigneerd, verso informatie, omstreeks 2000.

Schilderij, Joke Langendorff

Schilderij in moderne compositie getiteld “Beeldverhaal” door Joke Langendorff, gemengde techniek op paneel. Verso gesigneerd en gedateerd 1993.

Krijttekening Stein

Krijttekening in gemengde techniek met pastelkrijt, potlood en aquarel op papier, getiteld “Koestraat Stein”. Linksonder gemonogrameerd P.A.S. en gedateerd 1941.

Kom, Han Boerrigter

Aardewerken kom door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in rode glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van J. Boerrigter en gedateerd 1997.

Zilveren lepeldoosje

Zilveren lepeldoosje staande op leeuwenpoten en bovenzijde floraal geciseleerde decoratie. Zilver gemerkt 835, tweede helft 20e eeuw.

Vuistbijlen, vuursteen en schrabbers

Zes prehistorische voorwerpen bestaande uit vuistbijlen, vuursteen en schrabber. Grote vuistbijl Grand-Pressigny, Neandethal, 50.000-200.000 B.C. Bijl/vuursteen Grand-Pressigny, schrabber Chaldedon 4000-5000 jaar oud. Tevens drie Chaladon stenen. Vindplaats Frankrijk.

Fazant

Opgezette fazant op een basement van hout en kurk. Derde kwart 20e eeuw.

Vissen, Indonesië

Twee hoornen vissen op groter formaat. Indonesië, jaren 60.

Imari schaal, Japan

Japans Imari geplooide schaal met floraal decor, eind 19e eeuw.

Schilderij, Hardy Leijdekkers

Schilderij in impressionistische sfeer van een boslandschap met pad door Hardy Leijdekkers (1946). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd. Bijgaand informatie, begin 20e eeuw.

Borden, China, Chien-lung periode

Drie Chinees blauw-witte porseleinen blauw borden met floraal decor en figuren in een tuin. Chien-lung periode, 18e eeuw.

Vazen, Alfred Taube

Kristallen smaragdgroene vazen met spriraaloptiek naar ontwerp van Alfred Taube. Duitsland, jaren 60.

Beeld Chopin, Johannes Dommisse

Gipsen buste van componist Frédéric Chopin door Johannes Dommisse. Achterzijde gesigneerd, monogram BS met vermelding modelnummer. België, 20e eeuw.

Boeddha

Bruin gepatineerde bronzen Boeddha. Azië, midden 20e eeuw.

Bauhaus schaal, ontwerp Luise Harkort voor Velten-Vordamm

Keramieken Bauhaus schaal met geometrisch decor naar ontwerp van Luise Harkort en uitgevoerd door de Steingutfabrik Velten-Vordamm. Aan de onderzijde gemerkt Dec, monogram LH en vermelding van het modelnummer F261. Duitsland, jaren 20.

Zes Chinees blauw-witte porseleinen borden met floraal decor. Chien-lung periode, 18e eeuw.

Vaas, De Olde Kruyk

Vaas met drie handvaten en een gemeleerd glazuur in de kleuren rood, geel en grijs. De Olde Kruyk (DOK), Milsbeek, jaren 60.

Dekselpot, China

Chinees blauw-witte porseleinen dekselpot met floraal decor, 19e eeuw.

Schilderijen Cornwall

Twee Engelse pendant zeegezichten, olieverfschilderijen op doek. Verso informatie over herkomstbepaling middels lijstenmaker L. Maddern, Penzance. Engeland, begin 20e eeuw.

Zilveren miniatuur

Zilveren miniatuur koets met man en paard, gekeurd met zwaardje en meesterkeur H wapenschild R. Jaren 70/80 20e eeuw.

9725 CT Groningen