Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
551. Theepot, China, Kangxi periode
Chinees blauw-witte porseleinen theepot in pompoenvorm met floraal decor. Kangxi periode, 18e eeuw.
552. Schilderij, Jan ten Cate
Schilderij van een bosgezicht met converserende vrouwen door Hendrik Jan ten Cate (1867-1955). Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd J. Ten Cate. Tweede kwart 20e eeuw.
553. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode
Zes Chinese blauw-witte porseleinen theekommen en schotels met floraal decor en een pagode in het midden. Kangxi periode, 18e eeuw.
554. Wandplaquettes
Twee fusionglas techniek wandplaquettes met abstracte compositie. Rechtsonder gesigneerd met gravering, begin 21e eeuw.
555. Schilderij, Joan van Gent
Schilderij met distels, witte bessen takken en een Chinees porseleinen theekom door Johannes Baptist Nicolaas (Joan) van Gent (Arnhem 1891-1974 Den Haag). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
556. Schilderij, Hans van Herwijnen
Schilderij met de titel "Donkere wolken boven het Oldambt" door Hans van Herwijnen. Rechtsonder gesigneerd, verso informatie, omstreeks 2000.
557. Schilderij, Joke Langendorff
Schilderij in moderne compositie getiteld “Beeldverhaal” door Joke Langendorff, gemengde techniek op paneel. Verso gesigneerd en gedateerd 1993.
558. Krijttekening Stein
Krijttekening in gemengde techniek met pastelkrijt, potlood en aquarel op papier, getiteld “Koestraat Stein”. Linksonder gemonogrameerd P.A.S. en gedateerd 1941.
559. Kom, Han Boerrigter
Aardewerken kom door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in rode glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van J. Boerrigter en gedateerd 1997.
560. Zilveren lepeldoosje
Zilveren lepeldoosje staande op leeuwenpoten en bovenzijde floraal geciseleerde decoratie. Zilver gemerkt 835, tweede helft 20e eeuw.
561. Vuistbijlen, vuursteen en schrabbers
Zes prehistorische voorwerpen bestaande uit vuistbijlen, vuursteen en schrabber. Grote vuistbijl Grand-Pressigny, Neandethal, 50.000-200.000 B.C. Bijl/vuursteen Grand-Pressigny, schrabber Chaldedon 4000-5000 jaar oud. Tevens drie Chaladon stenen. Vindplaats Frankrijk.
562. Fazant
Opgezette fazant op een basement van hout en kurk. Derde kwart 20e eeuw.
563. Vissen, Indonesië
Twee hoornen vissen op groter formaat. Indonesië, jaren 60.
564. Imari schaal, Japan
Japans Imari geplooide schaal met floraal decor, eind 19e eeuw.
565. Schilderij, Hardy Leijdekkers
Schilderij in impressionistische sfeer van een boslandschap met pad door Hardy Leijdekkers (1946). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd. Bijgaand informatie, begin 20e eeuw.
566. Borden, China, Chien-lung periode
Drie Chinees blauw-witte porseleinen blauw borden met floraal decor en figuren in een tuin. Chien-lung periode, 18e eeuw.
567. Vazen, Alfred Taube
Kristallen smaragdgroene vazen met spriraaloptiek naar ontwerp van Alfred Taube. Duitsland, jaren 60.
568. Beeld Chopin, Johannes Dommisse
Gipsen buste van componist Frédéric Chopin door Johannes Dommisse. Achterzijde gesigneerd, monogram BS met vermelding modelnummer. België, 20e eeuw.
569. Boeddha
Bruin gepatineerde bronzen Boeddha. Azië, midden 20e eeuw.
570. Bauhaus schaal, ontwerp Luise Harkort voor Velten-Vordamm
Keramieken Bauhaus schaal met geometrisch decor naar ontwerp van Luise Harkort en uitgevoerd door de Steingutfabrik Velten-Vordamm. Aan de onderzijde gemerkt Dec, monogram LH en vermelding van het modelnummer F261. Duitsland, jaren 20.
571. Borden, China, Chien-lung periode
Zes Chinees blauw-witte porseleinen borden met floraal decor. Chien-lung periode, 18e eeuw.
572. Vaas, De Olde Kruyk
Vaas met drie handvaten en een gemeleerd glazuur in de kleuren rood, geel en grijs. De Olde Kruyk (DOK), Milsbeek, jaren 60.
573. Dekselpot, China
Chinees blauw-witte porseleinen dekselpot met floraal decor, 19e eeuw.
574. Schilderijen Cornwall
Twee Engelse pendant zeegezichten, olieverfschilderijen op doek. Verso informatie over herkomstbepaling middels lijstenmaker L. Maddern, Penzance. Engeland, begin 20e eeuw.
575. Zilveren miniatuur
Zilveren miniatuur koets met man en paard, gekeurd met zwaardje en meesterkeur H wapenschild R. Jaren 70/80 20e eeuw.
9725 CT Groningen