Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

Kleurenets, André de Jong

Kleurenets getiteld “Nostalgie in rood en zwart” door kunstenaar André de Jong (1945). Linksonder vermelding oplagenummer 9/9 en Eigen Druk. Verso extra informatie, rechtsonder gesigneerd A.J.F. De Jong en gedateerd 1973.

Lawha schrijfplanken, Nigeria

Twee houten lawha schrijfplanken, voornamelijk door studenten op de traditionele West-Afrikaanse scholen gebruikt, vooral voor het memoriseren van de Koran. West-Afrika, Nigeria, Hausa Peoples, begin 20e eeuw.

Lot fossielen

Lot van vierentwintig fossielen waaronder ammonieten, koralen en schelpen.

Glaswerk, A.D. Copier

Set rookkleurig glaswerk van Andries Dirk Copier (1901-1991) met een whisky karaf, modelnummer KO1022. Karaf, modelnaam “Peer” en drie kristallen vingerkommen, modelnaam “Peer”(modelnummer KO0992) en zes messenleggers modelnaam “Peer”. Alle objecten gesigneerd met geëtst CL merk. Jaar van ontwerp 1927.

Dekselpotten, Japan

Twee Japanse porseleinen dekselpotten op pootjes, gedecoreerd met draak en floraal decor. Begin 20e eeuw.

Schenkkan met drinkglazen, Art Deco

Paarse Art Deco glazen schenkkan met twee drinkglazen, ambachtelijk mondgeblazen schenkkan. Eerste helft 20e eeuw.

Potjes, Thailand

Drie Sawankhalok aardewerken potjes met handbeschilderd decor. Thailand, 18e/19e eeuw.

Bergschapen, Steiff

Drie pluche bergschapen van Steiff, modelnaam Snucki. Twee van de drie met origineel papieren label, Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

Art Deco vide poche, Just Andersen

Art Deco vide poche met uil naar ontwerp van Just Andersen en uitgevoerd in Disko Metal. Aan de onderzijde gemerkt JUST, Disko Metal en modelnummer D28. Denemarken, jaren 30.

Dekseldoos

Houten dekseldoos, container. Zuidoost-Azië, begin 20e eeuw.

Teddybeer, Steiff

Teddybeer van Steiff, een heruitgave van een beer uit 1925., modelnaam Teddy Rose. Gemerkt met gouden Knopf in het, stoffen label en compleet met naamlabel. In originele verpakking, gelimiteerde uitgave nummer 4916/10.000 en met certificaat. Duitsland, gefabriceerd in 1987-88.

Borden, China, Chien-lung periode

Twee Chinees blauw-witte porseleinen borden met floraal decor. Chien-lung periode, 18e eeuw.

Kommen Vung Tau Cargo, Vietnam

Drie Chinese porseleinen kommen afkomstig van het scheepswrak de Vung Tau Cargo Vietnam, circa 1690. Provenance: veiling Christie’s, zie sticker onderzijde kom.

Kunstboeken beeldhouwkunst

Serie van vier pocket uitgaven Nieuwe Beeldhouwkunst in Nederland. Betreffende de beeldhouwers John Rädecker, Gijs Jacobs van der Hof, Hildo Krop en Mendes da Costa. Monografieën onder leiding van A. Van der Boom en Theo van Reijn. Uitgeverij Kosmos, jaar van uitgifte 1928.

Huisaltaar, China

Een rood-en goudkleurig houten huisaltaar met snijwerk van leeuwen, draken en florale motieven. China, begin 20e eeuw.

Boeddha

Bruin gepatineerd bronzen beeld van Boeddha. Azië, midden 20e eeuw.

Wandmasker, Afrika

Afrikaans wandmasker bezet met schelpen, kralenstrengen en ingelegd koper. Eind 20e eeuw.

Imari melkkan, China, Kangxi periode

Chinees porseleinen Imari melkkan. Kangxi periode, omstreeks 1720.

Stoommachine, Wilesco

Metalen stoommachine door Wilesco, modeltype D10. Made in West-Germany, jaren 80.

Schaal, Josef Hospodka

Glazen schaal in paars-blauwe kleurslag naar ontwerp van Josef Hospodka voor Chribska, Tsjecho-Slowakije, jaren 60.

Hanglamp, Amsterdamse School

Amsterdamse School messing hanglamp met geometrisch gedecoreerde glasinzet. Jaren 30.

Ets Sjoukje Heins

Ets van het sluishuis met boerderij en de sluis/brug Aduarderdiep/ Reitdiep in Aduarderzijl door Sjoukje Heins. Rechtsonder gesigneerd met vermelding oplagenummer 69/75 en gedateerd 1990. Sjoukje Heins woonde in Aduarderzijl en heeft deze zeefdruk gemaakt toen de oude sluizen hersteld moesten worden in 1990 en de opbrengst was voor het herstel.

Houtsnede, Rita Lentz

Houtsnede getiteld “Transrapid” door Rita Lentz (1959). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 2000, verso informatie.

Porselein, China

Divers lot Chinees porselein uit de periode Ming, 15e/16e en 19e eeuw.

Zilveren pijpenragers

Vijf zilveren pijpenragers met diverse keuren, 19e/20e eeuw.

9725 CT Groningen