Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

Zilveren munten Wilhelmina

Uitgave in etui van vijf zilveren Wilhelmina munten. Bestaande uit een rijksdaalder 1930, gulden 1929, halve gulden 1930, kwartje 1941 en een dubbeltje 1938.

Art Nouveau vaas, Francois-Theodore Legras

Art Nouveau vaas in spatterglas met verticale banen, modelnaam Bugeaud, door Francois-Theodore Legras, Clichy. Begin 20e eeuw.

Vaas op standaard, China

Chinees porseleinen vaas gedecoreerd met floraal decor en Chinees mythologisch dier.aan de onderzijde gemerkt. Vaas staat op een houten standaard. Tweede helft 20e eeuw.

Karaf en dekselpot, ontwerp Erika Lagerbielke voor Orrefors

Glazen karaf met stop en een dekselpot naar ontwerp van Erika Lagerbielke (1960) voor Orrefors, modelnaam Pepperoni. Aan de onderzijde gemerkt Orrefors. Zweden, omstreeks 1993.

Vaas

Keramieken matte vaas gedecoreerd met kindermotief en aangebrachte kleurglazuren. Italië, jaren 50.

Mantelklok, Art Deco

Art Deco marmeren en onyx klok met zonnestralen optiek, tezamen met twee pendanten. Frankrijk, jaren 30.

Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Aardewerken vaas met geribbelde structuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer 1014. Jaren 50/60.

Lithografie, Bram van de Velde

Lithografie door Abraham Gerardus (Bram) van Velde (Zoeterwoude-Rijndijk 1895 - Grimaud Franrijk 1981). Rechtsonder gesigneerd met potlood en links vermelding van het oplagenummer 73/90. Derde kwart 20e eeuw

Schilderij, Gène Eggen

Portret schilderij door Gène Eggen (1921-2000). Gemengde techniek, olieverf/gouache op papier. Linksboven gesigneerd en gedateerd jaren 70.

Presse-papier, Siem van Marel

Kristallen presse-papier naar ontwerp van Siem van Marel, modelnaam Venus. Gefabriceerd door Glasfabriek Leerdam, begin jaren 90.

Toneelzwaarden

Vier decoratieve toneelzwaarden, tweede helft 20e eeuw.

Ets, Henk Tichelaar

Kleurenets met abstracte compositie getiteld “Tuin” door Henk Tichelaar (1954). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1995

Snijwerk, Afrika

Vier tribale objecten uit been gesneden bestaande uit een man en vrouw, een gehurkte vrouw en snijwerk met aan drie zijden maskers. Afrika, 20e eeuw.

Beeld, Afrika

Bronskleurig Afrikaans beeld op marmeren sokkel, uitgevoerd in metaallegering. Omgeving Benin, 20e eeuw.

Kom, China

Chinees porseleinen wastafel kom met blauw-wit decor en capucijner kleurige buitenkant, eind 19e eeuw.

Ets, Jan Montyn

Ets met afgebeeld een uiteenvallende muur met cirkel, door Jan Montyn (1939-2010). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1974, oplagenummer 13/15.

Asbakken, Saara Hopea

Twee glazen asbakken in bruine- en groene kleurslag naar ontwerp van Saara Hopea, modelnaam Stadion en uitgevoerd door Nuutajärvi Notsjõ, Finland. Ontwerp stamt uit 1959.

Schilderij, Jan Dekker

Schilderij van een stadsgezicht, Nonnenstraat te Zaltbommel door Jan Dekker (1908-1986). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd Dekker. Midden 20e eeuw.

Art Deco waterkaraf met glazen, J.W. Rozendaal

Annagroene Art Deco waterkaraf met twee drinkglazen naar ontwerp van J.W. Rozendaal en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Jaren 30.

Lot zilver

Zes Djokja zilveren onderzetters met florale rand, aan de onderzijde 800 gemerkt en een meesterkeur K.D. Tevens een Sterling zilveren serveervork gemerkt Towle Sterling en gedateerd 1970.

Dromedaris

Beeldje van een liggende dromedaris uitgevoerd in koudgeschilderde witmetaallegering in Weense brons stijl. Jaren 20.

Vaas, Val Saint Lambert

Kristallen groene Val Saint Lambert vaas naar ontwerp van René Delvenne. Aan de onderzijde gesigneerd. België, jaren 60.

Schilderij

Schilderij van landschap met runderen bij een brug, olieverf op paneel. Anoniem, 19e eeuw.

Opwind clowntjes, Schuco

Twee blikken opwind clowntjes van Schuco; een vioolspelende clown, modelreeks Soliste, en een clown met ballen jonglerend. Op de voet gemerkt Schuco Patent, Made in Germany in de jaren 50.

Soldaatjes, delPrado

Twaalf tinnen figuren bestaande uit zes soldaten te paard en zes soldaten uit de delPrado Collection, voorbeelden van militaire tinnen figuren uit de Napoleontische tijd. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen