Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

Aquarel

Aquarel van een landschap met moeder en kind. Rechtsonder gesigneerd, 19e eeuw.

Schilderij, H. van Capelle

Schilderij met portret van een dame met parelsnoer. Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd H. v. Capelle. Doek aan de achterzijde gestempeld Windsor & Newton London England. Midden 20e eeuw.

Vaas

Halfkristallen ambachtelijke rode vaas met golvende reliëfpatroon aan de buitenzijde, anoniem, 21e eeuw. Betreft een vaas op groot formaat.

Teddyberen in koffer, Steiff

Negentien Steiff miniatuur teddyberen met bijbehorende originele Steiff koffer, het betreft jaaruitgave beertjes van de Steiff Club. Nagenoeg alle teddyberen gemerkt met Knopf in het oor en label, 21e eeuw.

Plooischotel

Delftse blauwe plooischotel met chinoiserie decor, 18e eeuw.

Houtsnede, Hendrik Johan Melgers

Houtsnede getiteld “Boerensterfkamer” door Hendrik Johan (Henk) Melgers (1899-1973). Rechtsonder met potlood gesigneerd en vermelding handdruk, linksonder getiteld. Eind jaren 20.

Vazen, Japan

Twee lichtgroene porseleinen Celadon vazen, floraal gedecoreerd met vogelmotief. Japan, tweede kwart
20e eeuw.

Kleurengravure Zwolle

Kleurengravure met historische plattegrond van de stad Zwolle in 1580, getiteld “Swol”. Het betreft een stadskaart uit de atlas samengesteld door Braun en Hogenberg in 1583. Het noorden ligt links op deze oude kaart. Kopergravure, ingekleurd met penseel.

Aquarel, Erasmus Bernhard Dulmen Krumpelman

Aquarel van bosgezicht door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987), verso persoonlijke annotatie. Linksonder gesigneerd v. Dulmen en gedateerd 1982.

Zilveren dessertlepels, Gerritsen

Zes zilveren Hollands glad dessertlepels van Gerritsen Zeist, 999 gehalte. Gemerkt meesterteken G*Z, 999, staande leeuw I, minervakop met R (Gouda) en jaarletter D (1968).

Theekommen met schotels, China, Kangxi periode

Drie Chinees blauw-witte porseleinen theekommen met schotel en een centraal decor van spelende zotjes. Kangxi periode, circa 1700.

Zilveren gebaksvorkjes

Twaalf zilveren gebaksvorkjes met geciseleerd decor. Meesterteken van zilversmid Wed. J.H. van der Meulen te Joure werkzaam van 1958 tot 1984, gekeurd met lopende leeuw II, minvervakop en jaarleter L (1971).

Aquarel met Spaanse scène getiteld “Sevilla” door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd v. Dulmen en gedateerd 1947.

Borden, China, Yongzeng periode

Drie Chinese blauw-witte porseleinen "Romance of the Western chamber" borden. Yongzheng periode, 18e eeuw.

Drie Chinese blauw-witte porseleinen "Romance of the Western chamber" borden, Yongzheng periode, 18e eeuw.

Schenkkan en bekers, Petrus Regout Maastricht

Lichtgrijze chocolade kan met zes Kwatta bekers door Petrus Regout, Maastricht, jaren 50/60.

Vaas, Siem van der Marel

Kristallen vaas met ingesloten luchtbellen door Siem van der Marel. Ongesigneerd, uitvoering glasfabriek Leerdam. Omstreeks 2000. Betreft een groot formaat vaas.

Wajangpop Brahma, Indonesië

West-Javaanse (Padalarang) wajangpop voorstellende Brahma, snijder Encang. Indonesië, jaren 50/60.

Beeld

Chamotteklei beeld van een zittende vrouw. Anoniem, begin 20e eeuw.

Art Deco schaal, Tinos

Deense Art Deco bronzen schaal met een centraal uil motief door Tinos. Aan de achterzijde gemerkt Tinos Eaghte Bronce. Made in Denmark. Jaren 30.

Mantelklok, Art Deco

Houten Art Deco mantelklok, deels met wortelnotenhout fineer. Jaren 30.

Vaas, West-Germany

Vintage Fat Lava West-Germany vaas met rood-zwart bruisglazuur, Duitsland, jaren 70. Betreft een vaas op groot formaat.

Merklap 1848

Geborduurde merklap met alfabet reeksen, kronen en voorbeelden van borduurtechnieken. Geborduurd op een stramien van katoen door Cecinna Corneleja Christejaanse op 12 jarige leeftijd, gedateerd 1848.

Aquarel

Aquarel van dame in oosterse kleding met drakenjurk. Rechtsonder gemonogrammeerd G.S, verso informatie op kaartje met potlood. 20e eeuw.

Schaal

Delfts blauwe aardewerk schaal in chinoiserie, 18e eeuw.

9725 CT Groningen