Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

627. Lot keramiek

Lot keramiek met drie kommen, een schaal, drie vaasjes en bekers. Onder andere van Zaalberg en gemonogrameerde- en anonieme stukken. Jaren 70/80.

628. Penningen, hanger en zilveren munt

Grote herinneringspenning Konijnenvereeniging Emmen en Omstreken 1929, zilveren gulden in hanger uit 1892 met beeltenis Wilhelmina, een tien gulden zilveren munt met spreuk van Jan Steen “wij screuwe als leeuwe” uit 1996. Tevens een tennismedaille 1940.

629. Wandplaquette

Majolica reliëf wandplaquette in Art Nouveau stijl met damesportret omringd door florale decoratie. Tweede helft 20e eeuw.

630. Dbang Dung, Tibet

Tibetaanse ceremoniële fluit (Dbang Dung) gemaakt van menselijk dijbeen, bronskleurig messing montuur met drakenkop en Tibetaanse motieven. Begin 20e eeuw.

631. Grafpop, Peru

Peruaans grafpoppetje, omstreeks 1750.

632. Schilderij theekoepel Groningen, Willem Barend van Marle

Schilderij van de Hereweg nummer 20 te Groningen met tuin, de theekoepel van W.A Scholten, olieverf op linnen. Toegeschreven aan Willem Barend van Marle (1909-1988). Ongesigneerd, midden 20e eeuw.

633. Murano vaas

Amethistkleurige dubbellaags kristallen mondgeblazen Murano vaas, geslepen pontil aanwezig aan de onderzijde. Italië, jaren 60.

634. Kunstboeken - Louis Comfort Tiffany

Drie Engelstalige kunstboeken betreffende de toegepaste glaskunst van Louis Comfort Tiffany, twee hardcover en een softcover uitgave. Eind 20e eeuw, begin 21e eeuw.

635. Theebus, Frankrijk

Franse handbeschilderde porseleinen theebus door Samson, aan de onderzijde gemerkt. Frankrijk, tweede helft 19e eeuw.

636. Schilderij, M. Scholten

Schilderij van een heidelandschap met berkenboom door M. Scholten, olieverfschilderij op doek. Rechtsonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

637. Schilderij, Simon Kramer

Schilderij van Amsterdam, de markt bij de Zuiderkerk, door Simon Kramer (1940-2015). Marouflé op paneel, rechtsonder gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.

638. Theepot, China, Kangxi periode

Chinees porseleinen theepot Amsterdams bont met zilveren montering. Kangxi periode, 18e eeuw.

639. Schilderij, Hans Hendriks

Schilderij van woning met tuin door Hans Hendriks, olieverf op board. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1948.

640. Borden, China

Lot Chinees porselein bestaande uit drie borden; twee borden Chien Lung periode 18e eeuw en een bord Kangxi periode 18e eeuw.

641. Gemberpotten, China

Twee Chinees aardewerken gemberpotten, 19e eeuw.

642. Plastieken

Chamotteklei plastiek getiteld “Straatje” door Froukje Dijkstra, begin 20e eeuw. Daarbij een keramieken vogel, anoniem, eind 20e eeuw.

643. Mantelklok, Art Deco

Art Deco marmeren mantelklok met groen gepatineerde witmetalen vogel. Frankrijk, jaren 30.

644. Aandelen en waardepapieren

Verschillende aandelen en waardepapieren waaronder American Natural Gas Corporation, Wijnhandel Gironde Den Haag, Assurantiemaatschappij “de Nederlanden” Erie Railroad Company en Nederlandsch Indië. Eerste helft 20e eeuw.

645. Kunstboeken

Zes kunstboeken betreffende Chagall, Uitgave Groninger Museum (6) Jan Wiegers, Tjeerd Bottema, Pablo Picasso, Hendrik de Vries en Hendrik Werkman. 20e eeuw.

646. Wandborden, Tichelaar Makkum

Zes Makkumer aardewerken wandborden met handbeschilderd floraal en vogel decor door Tichelaar. Aan de achterzijde gemerkt met vermelding van de modelnummers en monogram decorschilders. Vierde kwart 20e eeuw.

647. Kom

Kristallen kom in fumékleur met ingesloten luchtbellen. Begin 21e eeuw.

648. Vaas, Costa Rica

Aardewerken handbeschilderde Azteekse vaas/pot op driepoot met jaguar thema. Nicoya, Costa Rica, 20e eeuw.

649. Wijnrek, Michael Noll

Design aluminium wijnrek naar ontwerp van Michael Noll, 21e eeuw.

650. Aquarel, William Henry Pearson

Aquarel getiteld “Off Calais” door William Henry Pearson (1849-1923). Linksonder gesigneerd en getiteld, omstreeks 1900.

651. Schilderij, Jan Ouwenbroek

Schilderij getiteld “Kerk te Rhoon” door Jan Ouwenbroek (1927), gemengde techniek op papier. Rechtsonder gesigneerd, getiteld en gedateerd 1991.

9725 CT Groningen