Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
702. Schilderij
Schilderij van een stadsgezicht, olieverf op board. Rechtsonder gemonogrammeerd AC, tweede helft 20e eeuw.
703. Wandplaquettes, Jasperware
Vijf Duitse groene Jasperware wandplaquettes met romantische, religieuze en landschappelijke voorstellingen. Alle vijf objecten voorzien van modelnummers. Duitsland, begin 20e eeuw.
704. Murano vaas
Alexandriet hexagonale glazen Murano vaas, met originele sticker Murano Italy. Jaren 60.
705. Klok, Frankrijk
Franse mantelklok op basis van een Japanse 19e-eeuwse Imari dekselpot, voorzien van Frans uurwerk en bronzen montuur. Frankrijk, eind 19e eeuw.
706. Kunstboeken Frans Masereel
Drie Duitstalige kunstboeken over de houtsneden van Belgisch kunstenaar Frans Masereel. Jaren 20/30.
707. Kunstboeken glaskunst
Zes kunstboeken over glaskunst; Antiekwijzer Leerdam glas 1878-1998, Glasfabriek Leerdam 1915-1934, Van Pilgram tot Jeekel, Leerdam Unica, boek over glaskunstenaar Willem Heesen en de Antiekwijzer over Kristalunie Maastricht Leerdam.
708. Vulpennen
Twee vulpennen; een groene Ero pen met iridium nip en een grijs gemarmerde vulpen met 14 karaat gouden nip. 20e eeuw.
709. Wandmasker, Afrika
Houtgestoken Afrikaans wandmasker. West-Afrika, 20e eeuw.
710. Lot curiosa, Indonesië
Lot Aziatische objecten met waaiers, hoornen serveersledes en een Wajang schimmenspel pop. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.
711. Vaas, Japan
Messing baluster vormige Japanse vaas met twee geringde handvaten. Eerste helft 20e eeuw.
712. Lot pleet bestek
Vijf dozen pleet bestek met Sola lepels, Wirth’s lepels, Sola vorken, Gero Zilmeta gebaksvorken en theelepels, soeplepel en Sola messenset. Derde kwart 20e eeuw.
713. Beeld ezel, Lladro
Porseleinen beeld van een ezel van Lladro, ontwerp F. Garcia, modelnummer 4524G. Spanje, geproduceerd tussen 1969 en 1985.
714. Boeken - Dr. F. Ahrens e.a. - Das Buch der Erfindungen
Dr. F. Ahrens e.a. - Das Buch der Erfundingen Gewerbe und Industrien. Leipzig: Verlag von Otto Spamer, 1898/1901. 10 delen compleet. Gebonden in halfleer. Goudopdruk en titelschildje op de rug. Met vele afbeeldingen in zwart/wit en uitvouwbare platen. 3 banden in originele kartonnen schuifdoos. Ca. 700pp. per deel.
715. Schalen
Twee houten schalen met messing omranding. Eerste helft 20e eeuw.
716. Draadglas, Friesland
Een lot Fries draadglas met zilveren montuur bestaande uit een melkkannetje, theebus en suikerpot. Rond 1900.
717. Medisch naslagwerk - Bilz De Nieuwe Natuurgeneeswijze
Twee medische naslagwerken getiteld “Bilz De Nieuwe Natuurgeneeswijze” delen 1 & 2. Uitgaven omstreeks 1923.
718. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, oorbellen, armbanden en ringen. 20e/ begin 21e eeuw.
719. Wandmasker, Indonesië
Houtgestoken wandmasker uit Timor. Indonesië, 20e eeuw.
720. Zeefdruk, Aldrik Salverda
Zeefdruk met moderne compositie van Aldrik Salverda (1952). Onderin midden gesigneerd en gedateerd 1993.
721. Poppen, Steiff
Twee poppen van Steiff, modelnaam Golly. Grote Golly in gelimiteerde oplage, nummer 317 van 1909 met certificaat. Kleine Golly, modelnaam Molly Golly and Peg, uitgeven in een oplage van 2500 en kleine Golly heeft nummer 1974. Duitsland, gefabriceerd in 2009.
722. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, kettingen, oorbellen en ringen. Tevens twee zilveren bekertjes 800 gemerkt. Tweede helft 20e eeuw.
723. Vazen
Drie aardewerken geglazuurde vazen, alle drie gesigneerd waaronder een met monogram P. Vierde kwart 20e eeuw.
724. Haardplaat
Gietijzeren haardplaat met in het midden een bloemrijk tafereel met vogel, omlijst met klokjes bloemen. 18e eeuw.
725. Muziekinstrument Citera
Citera, Hongaarse houten plankciter met 6 melodie- en 10 resonantiesnaren. Aan de binnenzijde een sticker met informatie en datering 1972.
9725 CT Groningen