Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024
752. Vazen, China
Twee porseleinen Chinese vazen met floraal decor en dames in onderhoudende pose, transferprint met deels handgeschilderde details. Vierde kwart 20e eeuw.
753. Winkelblik pepermunt, Tromp Sneek
Pepermunt winkelblik met opschrift “Geef mij maar JTS pepermunt”, Firma JOHs (Johannes) Tromp Sneek. Tweede kwart 20e eeuw.
754. Kom, China, Kangxi revival
Chinees blauw-witte porseleinen kom gedecoreerd met floraal decor. Aan de onderzijde gemerkt met dubbel ring en bloemmerk. Kangxi revival, 19e eeuw.
755. Prent, Victor Kraus
Prent met ruiter te paard door Victor Kraus (1954). Rechtsonder gesigneerd op passe-partout en gedateerd 1998, linksonder vermelding oplagenummer 1/10.
756. Boeken Maarten Toonder
Zeven hardcover uitgaven van De Avonturen van Tom Poes, nummers 1, 2, 5 en 7 en drie afzonderlijke titels. Uitgegeven door de Bezige Bij in 2006 en 2014.
757. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, oorbellen, armbanden, horloge en ringen. 20e/ begin 21e eeuw.
758. Schilderij
Schilderij van een vrouw met lam, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd. 19e eeuw.
759. Stereofoto’s, Frankrijk
Negen Franse stereofoto’s waaronder vier tafereel foto's en vijf foto’s met paleisinterieurs van Fontainebleau en Palais de Tuileries. Frankrijk, vierde kwart 19e eeuw.
760. Vaas, China, Chien-lung periode
Chinees blauw-witte porseleinen balustervormige vaas met pioenroos en floraal decor. Chien-lung periode, 18e eeuw.
761. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, armbanden en ringen. Vierde kwart 20e eeuw.
762. Plafondlamp
Bronskleurige plafondlamp in antieke stijl met gematteerd glazen lampenkap, vierde kwart 20e eeuw.
763. Parfumflesje, China, Kangxi periode
Chinees blauw-wit porseleinen parfumflesje met zilveren dop met floraal geciseleerde elementen, dop gekeurd met zwaardje. Kangxi periode, 18e eeuw.
764. Beelden klok
Set grote metalen beelden voor staande klok, een Atlas en twee keer de Faam. 20e eeuw.
765. Beeld
Bronzen, deels groen gepatineerd Art Deco stijl beeld van een danseres, 21e eeuw.
766. Art Deco vaas, Fons Decker
Art Deco polychrome spuitglazuur plateel vaas uit de F.O. serie van Plateelbakkerij Zuid-Holland naar ontwerp van Fons Decker. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer F.O. 281. Gouda, jaren 30.
767. Beeld, Neu Tettau
Porseleinen beeld van twee Borzoi honden door porseleinfabriek Neu Tettau. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer 5172. Duitsland, jaren 20/30.
768. Asbak op standaard, Ravelli en Matégot
Aardewerken asbak van Ravelli Pottery Utrecht, op een standaard naar ontwerp van Mathieu Matégot. Fabrikant standaard Artimeta, ontwerp en uitvoering uit de jaren 50.
769. Standaards, China
Zeven houten Chinese standaards met ajour bewerking. 20e eeuw.
770. Wandplaquettes, Jasperware
Vier Duitse groene Jasperware wandplaquettes waarvan twee voorzien van Amor decor, wandplaquette meisje met duivenkooi in hoog reliëf. Twee van de plaquettes gemarkeerd met modelnummer. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
771. Kunstboeken
Negen Kunstboeken waaronder Noordelijk kunst van Arie Zuidersma, De Ploeg 75, Els Amman, Wobbe Alkema, Anke Slooff en Wybe van Brakel. 20e eeuw.
773. Schilderij
Schilderij in abstract expressionistische sfeer, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, begin jaren 80.
774. Hoekkast
Vintage TV meubel, hoekkast op vier staanders met messing, bronskleurige pootjes. Jaren 60.
775. Lot elpees
Lot elpees met voornamelijk klassieke muziek, jaren 78/80.
776. Plantentafel
Vintage houten planten etagère met ingelegd zwart-wit tegelwerk. Jaren 70.
9725 CT Groningen