Veiling: Sessie 2, dinsdag 26 maart 2024

827. Tekening

Potloodtekening van dames portret, rechtsonder gesigneerd. Omstreeks 1900.

828. Lampen

Een hanglamp met glazen lampenkap, jaren 50/60. Daarbij een vintage bureaulamp. jaren 70.

829. Tuinvaas, Frankrijk

Gietijzeren Franse tuinvaas, 20e eeuw.

831. Zeefdruk, Geert Maring

Zeefdruk “Gebouwen in berglandschap” door Geert Maring (1943). Onderin gesigneerd met potlood en gedateerd 2001, oplagenummer 47/50.

832. Bidet, Pander & Zonen

Bidet met eikenhouten Haagse School stijl ombouw door Meubelfabriek H. Pander & Zonen met een Villeroy & Boch porseleinen inzet. Jaren 20/30.

833. Lot zilver

Convoluut zilver met drie sauslepels, olijvenprikker, ajour bewerkte lepel met floraal decor, een theezeef en taartschep met nerf decor en vlinder. Alle voorwerpen gekeurd met zwaardjes ofwel meesterkeuren, lopende leeuw 2 en jaarletters. 20e eeuw.

834. Wandplaquette, Art Deco

Art Deco goudkleurige gipsen wandplaquette van de Heilige maagd Maria, jaren 30.

835. Wandlampen, Frankrijk

Twee bronzen Empire stijl wandlampen. Frankrijk, midden 20e eeuw.

836. Raamijzer , Frankrijk

Gietijzeren raamijzer. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

837. Ansichtkaarten

Verzameling ansichtkaarten waaronder Emmen, Zwartsluis, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk. Circa 83 stuks, midden 20e eeuw.

838. Lot curiosa

Lot curiosa met een glazen koekjespot, twee Staffordshire beeldjes, kristallen beeldjes, theedoos, Rosenthal vaas, keramieken onderzetters, asbakken, Prisma horloge en meerdere suikerlepels. 20e eeuw.

839. Lot curiosa

Lot curiosa met een Makkumer aardewerken bord, een Duits porseleinen kaststel, twee Japanse oorvazen en een glazen crèmekleurige vaas. 20e eeuw.

840. TV Philips “Space Helmet”

Space Age TV van Philips in de vorm van een astronauthelm, modelnaam Discoverer. Ontworpen door Honson Lee in 1983.

841. Theestoof

Metalen houtnerf beschilderde theestoof met messing spanbanden en hengsel. Begin 1900.

842. Eethoek, Brabantia

Formica bruine eettafel met vier stoelen van Brabantia, jaar van aanschaf 1955.

843. Glaswerk

Twee glazen Murano stijl vaasjes, een glazen zwaan in spatterglas optiek en een glazen schaaltje met olifant in glasfusing techniek. 20/21e eeuw.

844. Staande lamp

Bronzen staande lamp met geciseleerd decor, 20e eeuw.

845. Armstoel

Regency stijl armstoel ingelegd met messing. Eind 20e eeuw.

846. Paraplustander

Gietijzeren zwarte paraplustandaard, begin 20e eeuw.

847. Kop-en-schotels, Japan

Elf Japanse porseleinen theekop-en-schotels, een suikerpot en drie kommen gedecoreerd met geisha’s en lampionnetjes. Midden 20e eeuw.

848. Lectuurtafel

Teakhouten Scandinavisch design lectuurbak en tafeltje. Jaren 60/70.

849. Winkelblik H.F. De Charro & Zonen

Voorraadblik van de papierfabrikant H.F. De Charro & Zonen, 's-Gravenhage. Jaren 20/30.

850. Pianokruk

Mahoniehouten pianokruk met velours beklede zitting. Omstreeks 1900.

851. Hanglamp, Art Deco

Art Deco metalen hanglamp met houtelementen en vier lichtpunten, een centrale grotere lichtbeige schaal met rondom drie kleinere. Jaren 30.

852. Hanglamp

Bronskleurige hanglamp met vier lichtpunten, centraal een helderglazen lampenkap met rondom drie kleinere melkglazen kapjes. Jaren 30/40.

9725 CT Groningen