Veiling: Veiling 46 sessie 3, woensdag 27 maart 2024

Houtsnede, Wobbe Alkema

Houtsnede van geometrische compositie door Wobbe Hendrik Alkema (Borger 1900 - 1984 Kampen). Rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 1966.

Startbod: € 5

Zilveren tabaksdoos 1824

Zilveren tabaksdoos met rijkelijk geciseleerd oppervlak met een centraal medaillon. Gekeurd met meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter P (1824).

Startbod: € 5

Gouden tientje Wilhelmina 1917

Gouden tientje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1917, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de weerszijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld. Het gouden tientje is ontworpen door J. C. Wienecke.

Startbod: € 5

Zilveren tabaksdoos 1871

Zilveren tabaksdoos gedecoreerd met geciseleerde boerderij en koeien. Gemerkt met meesterkeur WH33, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter M (1871), deksel binnenzijde persoonlijk inscriptie J, Besfeling en jaartal 1872.

Startbod: € 5

Mantelklok, Art Deco

Art Deco marmeren mantelklok met twee pendanten, gedecoreerd met metalen goudkleurige ibis. Frankrijk, jaren 30.

Startbod: € 5

Schilderij, Siep van den Berg

Schilderij van een meergezicht met bebouwing, zeilboot en kano’s door Siep van den Berg (1913-1988). Olieverf op linnen, rechtsonder gesigneerd in de verf, gemonogrammeerd en gedateerd 1944.

Startbod: € 5

Boekensteun, Steiff

Donkerblauwe olifant, een boekensteun van Steiff uit de M St Classic collectie van Steiff, met Knopf in het oor. Duitsland, eind 20e eeuw.

Startbod: € 5

Karaf, ontwerp Ann Wåhlström voor Kosta Boda

Kristallen zeegroene karaf met blauw-oranje stop naar ontwerp van Ann Wåhlström door Kosta Boda. Aan de onderzijde gemerkt Kosta Boda, modelnummer 89351, A. Wåhlström, voorzijde met sticker. Omstreeks 2000.

Startbod: € 5

Kaststel, Duitsland

Een Art Nouveau stijl porseleinen kaststel, gedecoreerd met floraal narcismotief met goudaccenten. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding Germany. Duitsland, jaren 80.

Startbod: € 5

Schilderij

Schilderij van een bloemstilleven met lelietje-van-dalen in pot, marouflé op paneel. Linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

Startbod: € 5

Teddyberen, Steiff

Vier pluche teddydoor Steiff, modelnaam Circus Dolly beren, alle vier met label en Goldene Knopf, Made in Germany, gefabriceerd in 1987.

Startbod: € 5

Ets, Jan Montyn

Ets getiteld "Résif" door Jan Montyn (1939-2010). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1973. Oplagenummer 5/10.

Startbod: € 5

Wajangpop Semar, Indonesië

West-Javaanse (Padalarang) wajangpop voorstellende bediende Semar, snijder Ayub. Indonesië, jaren 50/60.

Startbod: € 5

Schaal, A.D. Copier

Groene Serica kristallen tincraquelé schaal naar ontwerp van A.D. Copier, modelnaam Serica no. 70. Aan de onderzijde gemerkt met geëtst CL merk en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Jaartal 1946.

Startbod: € 5

Bijbel met gouden slot

Bijbel, het Nieuwe Testament uit 1909 met gouden slot. Gouden slot gemerkt met meesterteken.

Startbod: € 5

Murano schaal

Glazen Murano schaal in helderglazen en lichtgroene kleurslag. Venetië, jaren 60.

Startbod: € 5

Object, Claudia Craemer

Object getiteld “Kleiner Wagen” uitgevoerd in Raku-keramiek door Claudia Craemer (Gelsenkirchen -1954). Te dateren omstreeks 2015.

Startbod: € 5

Servies, Floris Meydam

Persglazen heldere kaasstolp, roomkannetje en jampot naar ontwerp van Floris Meydam, modelnaam Libra. Uitgevoerd door de Glasfabriek Leerdam en jaar van ontwerp 1952.

Startbod: € 5

Schilderij, Ton van Dieën

Schilderij getiteld “Ode aan belaste vrouwen” door Ton van Dieën (1937). Acryl op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2004.

Startbod: € 5

Beeld, Nguyen Thanh Le

Bronzen beeld van liggende Heilige koe door Nguyen Thanh Le (1919-2006), gesigneerd onderzijde en zijkant. Vietnam, 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

Raven, Steiff

Twee raven van Steiff met metalen poten, modelnaam Hucky. Grote vogel met zilveren Knopf in het oor, kleinere vogel met papieren label. Duitsland, gefabriceerd in de jaren 60.

Startbod: € 5

Wajangpop Cikalong, Indonesië

West-Javaanse (Bomanara Kasura) wajangpop voorstellende Cikalong, snijder onbekend. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

Katten, Steiff

Twee katten van Steiff, modelnaam Halloween, met zilveren Knopf in het oor. Duitsland, jaren 50/60.

Startbod: € 5

Tegeltableau Groningen

Zespas handgeschilderd tegeltableau getiteld “Oud Groninger Binnenhuis”, 20e eeuw.

Startbod: € 5

Zeefdruk, Herman Brood

Zeefdruk van een digitekening door Herman Brood getiteld "Het laatste Woord". Gesigneerd en genummerd 122 uit een oplage van 250 stuks, eind 20e eeuw.

Startbod: € 5

9725 CT Groningen