Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

901. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij met een landschappelijke voorstelling met beek door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

902. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "Pierrot bij de kerk van Stedum" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

903. Château Mouton Rothschild lithografische wijnetiketten

Château Mouton Rothschild lithografische wijnetiketten in lijst, de jaartallen 1984 tot 2003. De wijnetiketten naar ontwerp van de kunstenaars:
1984 Agam
1985 Paul Delvaux
1986 Bernard Séjourné
1987Hans Erni
1988 Keith Haring
1989 Baselitz
1990 Francis Bacon
1991 Setsuko
1992 Kirkeby
1993 Balthus
1994 Karel Appel
1995 Antoni Tàpis
1996 Gu Gan
1997 Niki de Saint Phalle
1998 Rufino Tamayo
1999 Savignac
2000 Geen kunstenaars etiket, dat jaar Millennium fles.
2001 Robert Wilson
2002 Ilya Kabakov
2003 Le Baron Nathaniël de Rothschild label ter viering 150 jarig bestaan van het wijnhuis.

Het wereldberoemde Franse wijnhuis Mouton Rothschild geeft elk jaar een vooraanstaande kunstenaar de opdracht een kunstwerk te maken, dat vervolgens op het etiket van de nieuwe wijnjaargang wordt afgebeeld. De originele kunstwerken zijn te bezichtigen op het chateau in de bordeaux. Sinds 1945 heeft een groot aantal wereldberoemde kunstenaars hun medewerking verleend.

904. Houtsnede, Wobbe Alkema

Houtsnede van geometrische compositie door Wobbe Hendrik Alkema (Borger 1900 - 1984 Kampen). Rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 1966.

905. Zilveren chocoladekan, Pieter Pieters

Eerste gehalte zilveren chocoladekan gedecoreerd met bontanische elementen, gemaakt door Pieter Pieters voor As Bonebakker & zoon, Korte Leidsedwarsstraat te Amsterdam omstreeks 1860. Gemerkt meesterkeur PP met anker, AB & z, Bonebakker en zoon, staande leeuw 1 en minervakop.

906. Beeld, Roeli Santing

Keramieken beeld van een haan met geometrische vlakverdeling door Roelie Santing, begin 21e eeuw.

907. Zilveren tabaksdoos 1824

Zilveren tabaksdoos met rijkelijk geciseleerd oppervlak met een centraal medaillon. Gekeurd met meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter P (1824).

908. Gouden armband

Gouden schakelarmband, getoetst 14 karaat goud. Vierde kwart 20e eeuw.

909. Gouden tientje Wilhelmina 1917

Gouden tientje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1917, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de weerszijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld. Het gouden tientje is ontworpen door J. C. Wienecke.

910. Zilveren visbestek, Gerritsen

Zilveren (999 gehalte) acht persoons Hollands glad visbestek. Gemerkt meesterkeur G*Z (Gerritsen Zeist), staande leeuw 1, minvervakop met R (Gouda) en jaarletter D (1988). Compleet met originele doos.

911. Zilveren tabaksdoos 1871

Zilveren tabaksdoos gedecoreerd met geciseleerde boerderij en koeien. Gemerkt met meesterkeur WH33, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter M (1871), deksel binnenzijde persoonlijk inscriptie J, Besfeling en jaartal 1872.

912. Mantelklok, Art Deco

Art Deco marmeren mantelklok met twee pendanten, gedecoreerd met metalen goudkleurige ibis. Frankrijk, jaren 30.

913. Merklap 1895

Geborduurde merklap met naamsvermelding Henriette Sophia Schipperheijn, voorzien van floraal centraal motief met monogrammen en voorbeelden van borduurtechnieken. Geborduurd op een stramien van katoen en gedateerd 1895.

914. Vaas, Klaas Mobach

Groen geglazuurde aardewerken vaas, gemerkt aan de onderzijde K. Mobach Utrecht, jaren 70. Het betreft een groot formaat vaas.

915. Schilderij, Siep van den Berg

Schilderij van een meergezicht met bebouwing, zeilboot en kano’s door Siep van den Berg (1913-1988). Olieverf op linnen, rechtsonder gesigneerd in de verf, gemonogrammeerd en gedateerd 1944.

916. Zeefdruk, Anke Slooff

Zeefdruk, uitzicht Werkmanshuis Groningen, door Anke Slooff (1957). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1999, linksonder oplagenummer 77/175.

917. Heiligen beeld Sint Franciscus van Assisi

Polychrome houten heiligen beeld van Sint Franciscus van Assisi, 18e/19e eeuw.

918. Art Nouveau vaas, St. Denis

Franse Art Nouveau bolvormige geplooide vaas met floraal decor en goud accenten. Aan de onderkant gemerkt St. Denis, omstreeks 1900.

919. Boekensteun, Steiff

Donkerblauwe olifant, een boekensteun van Steiff uit de M St Classic collectie van Steiff, met Knopf in het oor. Duitsland, eind 20e eeuw.

920. Houtsnede, Pieter Ploeger

Houtsnede getiteld "Fries landschap" door Pieter Ploeger. Linksonder vermelding houtsnede en oplagenummer 42/50, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2005.

921. Texoprint, Jan Cremer

Texoprint van koeien langs de waterkant door Jan Cremer (1940), gedrukt op zijde. De print staat afgebeeld in het boek "De Koe" van Frans van der Beek met prenten van Jan Cremer. Jaren 70.

922. Zilveren miniatuur

Zilveren miniatuur van een kat spelend met een bal. Gemerkt ZII, HAD, 835 en 54 VI, midden 20e eeuw.

923. Zilveren theepot met komfoor

Zilveren theepot met komfoor en spiritusbrander. Set is getoetst op zilver en theepot is gemerkt vC. & Co en 750. Duitsland, midden 20e eeuw.

924. Borden, China

Drie blauw-witte Chinees porseleinen borden met zotjes decor, aan de onderzijde gemerkt met dubbele cirkel en Chop Mark. China, tweede helft 19e eeuw.

925. Karaf, ontwerp Ann Wåhlström voor Kosta Boda

Kristallen zeegroene karaf met blauw-oranje stop naar ontwerp van Ann Wåhlström door Kosta Boda. Aan de onderzijde gemerkt Kosta Boda, modelnummer 89351, A. Wåhlström, voorzijde met sticker. Omstreeks 2000.

9725 CT Groningen