Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

Beeld, Nepal

Bronzen Avalokiteshvara Padmapani beeld uit Nepal, 20e eeuw.

Theekommen en schotels, China

Vijf Chinees porseleinen theekommen en schotels. Vier theekoomen en schotels met floraal decor, Chien-lung periode18e eeuw. Een theekom en schotel met draak decor, Yongzheng periode 18e eeuw.

Waterpot, China, Republic periode

Een Chinese Qianjiang Yangcai waterpot zonder deksel, gedecoreerd met bloemen en vogel, Aan de achterkant voorzien van tekst en onderkant gemerkt. Republic periode, eerste helft 20e eeuw.

Kruikjes, Thailand

Vier Sawankhalok aardewerk kruikjes waarvan twee celadon. Thailand, 18e/19e eeuw.

Schilderij, Jan F. Bogema

Schilderij van een Gronings landschap met borg door Jan F. Bogema (1939). Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2000.

Wajangpop Cikalong, Indonesië

West-Javaanse (Bomanara Kasura) wajangpop voorstellende Cikalong, snijder onbekend. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.

Katten, Steiff

Twee katten van Steiff, modelnaam Halloween, met zilveren Knopf in het oor. Duitsland, jaren 50/60.

Tegeltableau Groningen

Zespas handgeschilderd tegeltableau getiteld “Oud Groninger Binnenhuis”, 20e eeuw.

Schalen

Twee verschillende celadon aardewerk schalen. Zuidoost-Azië, 20e eeuw.

Zeefdruk, Jan van Lokhorst

Zeefdruk met abstract-expressionistisch compositie door Jan van Lokhorst (1954). Rechtsonder gesigneerd en vermelding oplagenummer 9/150.

Zeefdruk, Herman Brood

Zeefdruk van een digitekening door Herman Brood getiteld "Het laatste Woord". Gesigneerd en genummerd 122 uit een oplage van 250 stuks, eind 20e eeuw.

Zilveren miniatuur

Zilveren miniatuur van een paard en wagen, gekeurd SE234 en gemerkt 925. Jaren 70/80, 20e eeuw.

Bolvaas, Joop Cock

Porseleinen bolvaas met taps toelopende hals door Joop Cock (1948), geglazuurd in de kleurslag groen-blauw. Aan de onderzijde gemerkt JCOCK, eind 20e eeuw.

Karaf, ontwerp Gunnel Sahlin voor Kosta Boda

Glazen mat blauwe karaf met fel gele stop in de vorm van een bloemknop. Modelnaam Naturalis, ontworpen door Gunnel Shalin en uitgevoerd door Kosta Boda. Onderzijde gegraveerd met Kosta Boda Artist Coll. G. Sahlin 89263, sticker voorzijde. Zweden, jaar van ontwerp 1992.

Schaal

Grote kristallen koudgeschilderde schaal met abstract veelkleurig decor, derde kwart 20e eeuw.

Vazen, W.J. Rozendaal

Twee tulpenvazen naar ontwerp van W.J. Rozendaal en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Jaren 30

Aquarel

Aquarel op papier met verschillende kleuren door Ineke Wortelboer. Eind 20e eeuw.

Vogelboeken

Vier vogelboeken; Het Vogeljaar door Jaq. P Thijsse uit 1923, De geschiedenis van een kraai België 1923, Nederlandse vogelen 1770-1829, Sepp-Nozema, heruitgave uit 1940 en Onze Evendieren, door M. Verstijnen (1926).

Kunstboeken

Lot kunstboeken; acht kunstboeken betreffende glaskunst waaronder The Corning Museum of Glas, Reitmeyer, Václav Cígler, Romeinse glaskunst en het boek “In glas verpakt”. Tevens een kunstboek over zilver "Silver of a New Era 1880-1940".

Schilderij, Siep van den Berg

Schilderij van Huize Spoorwijk Hereweg westzijde Groningen en op de achterzijde van het schilderij een achtertuin met hokjes, olieverf op doek. Toegeschreven aan Siep van den Berg, midden 20e eeuw.

Vazen, K.P.C. de Bazel

Twee persglazen vazen, model "S", naar ontwerp van K.P.C. de Bazel en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Ontwerp stamt uit 1919, niet gemerkt.

Schilderij, Jeannie Ruiter-de Ron

Schilderij met lepelaars door Jeannie Ruiter-de Ron. Olieverf op board, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1988.

Schilderij, J.C. Van Wassenaar

Schilderij met portret van mevrouw G.M. Leeuwenhoek-Zonneveld door Jacobus Cornelis van Wassenaar (1920-1996). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en verso informatie. Derde kwart 20e eeuw.

Kommen Vung Tau Cargo, Vietnam

Vier Chinese porseleinen kommen afkomstig van het scheepswrak de Vung Tau Cargo Vietnam, circa 1690. Provenance: veiling Christie’s.

Theekommen en schotels, China

Drie verschillende Chinees porseleinen theekommen en schotels, 18e/19e eeuw.

9725 CT Groningen