Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024
1051. Tegels
Drie aardewerken Delfts blauwe tegel met floraal- en tulpen decor, 17e/18e eeuw.
1052. Armband, Josh
Metalen zilverkleurige brede armband. Gemerkt Josh, 21e eeuw.
1053. Kunstboeken
Vier kunstboeken over glas; Frans Art Nouveau hardcover glasboek Schneider Maître Verrier, O Vitral betreffende glas in lood glas, Early Glass of the Ancient World en een hardcover uitgave Miniature Masterpiece Mosaic Glass 1838-1924.
1054. Schilderij
Schilderij van een visser te paard in de branding, olieverf op paneel. Rechtsonder gesigneerd, omstreeks 1900.
1055. Ansichtkaarten Koningshuis
Album met Koningshuis memorabilia ansichtkaarten vanaf 1934 tot 1949.
1056. Fotolijstjes
Zes fotolijstjes, waaronder een Jugendstil kerfsnede lijst. In vijf fotolijstjes foto’s uit de jaren 40-50.
1057. Beeld, Sjoukje Ultzen
Bronzen beeld van twee omwikkelende personen getiteld “Samen” door Sjoukje Ultzen (1936-2021). Provenance: aanschaf 2001 Galerie Brunstingerhof.
1058. Lot aziatica
Twee Imari floraal beschilderde porseleinen wandborden, een famille verte floraal decor porseleinen bord en twee gemberpotten met blauw decor. 19e/20e eeuw.
1059. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, armbanden en ringen. 20e/ begin 21e eeuw.
1060. Muntgeld
Twee dozen met Nederlandse munten. Grotere doos met voornamelijk Nederlands munten en een paar Engelse munten, andere doos voornamelijk centen. Tweede helft 20e eeuw.
1061. Tabaksdoos
Hexagonale houten tabaksdoos met deksel, versierd met geometrische motieven. Omstreeks 1900.
1062. Object
Brutalistische vormgegeven object voorzien van groene patina, uitgevoerd in gipsbeton. Anoniem, jaren 70.
1063. Trombone
Messing trombone gefabriceerd door F. van Clauwelaert Bruxelles. Eerste helft 20e eeuw.
1064. Viool
Kinderformaat viool met strijkstok, gemerkt aan de binnenzijde Yamada. Eind 20e eeuw.
1065. Boeken Groningen
Verzameling van tien boeken betreffende Groningen, hierbij een kunstboek over het Symbolisme in Nederland. 20e eeuw.
1066. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hanger, broches, halskettingen, oorbellen, armbanden en benen bakje met Djokja zilveren floraal decoratie. 20e/ begin 21e eeuw.
1067. Wandplaquettes, Jasperware
Vier Duitse groene Jasperware wandplaquettes met romantische voorstellingen waarvan twee in hoog reliëf. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
1068. Miniaturen
Zes messing met koper miniatuur doofpotten, een miniatuur emmer en een kraantjeskan. Tweede helft 20e eeuw.
1069. Barometer
Geëboniseerde houten barometer/thermometer, gedecoreerd met floraal snijwerk. Omstreeks 1900.
1070. Bloempotten en vaas
Die keramieken plateel bloempotten en een vaas met floraal decor, onder andere plateelbakkerij Zuid-Holland en Arnhemse Fayencefabriek. Tweede kwart 20e eeuw.
1071. Schilderij, Gerard J. Delfgaauw
Schilderij van de haven van Rotterdam door Gerard J. Delfgaauw (1882-1947), olieverf op doek. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.
1072. Muziekinstrumenten
Twee fluiten waaronder een oriëntaalse houten fluit en een kunststoffen Hole LittleSax, 20e eeuw.
1073. Fruitschaal, Fris Edam
Porseleinen fruitschaal door de N.V. Keramische Industrie Fris uit Edam. Aan de onderzijde gemerkt Made in Holland en Fris Edam, jaren 50/60.
1074. Bauhaus tafellamp, Max Schumacher
Bauhaus tafellamp ontworpen door Max Schumacher, fabrikant Schröder en typeaanduiding 2000. Duitsland, jaren 30
1075. Lijstwerk
Vijf stuks ingelijst prentwerk; drie gravures met interieurs in 18e-eeuwse sfeer, rechtsonder P IJver fecit, een kleurengravure interieur met paartje, rechtsonder naamsvermelding J. Punt fecit 1742, daarbij Engelse prent.
9725 CT Groningen