Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

1152. Portemonnees

Twee lederen portemonnees met een zilveren- en gouden slot. Zwarte portemonnee gemonogrammeerd BW en gedateerd 1885.

1153. Stoven

Twee houten stoven waarvan een met kerfsnede houtsnijwerk, begin 20e eeuw.

1154. Kinderstoel, Thonet

Thonet kinderstoel met opklapbaar blad, webbing zitting en voetensteun. Eerste helft 20e eeuw.

1155. Vaas

Delfts blauwe handbeschilderde vloervaas met floraal decor en oud-Hollandse molen in cartouche. Aan de onderzijde gemerkt Delft en monogram van de decorschilder, tweede helft 20e eeuw. Betreft een groot formaat vaas.

1156. Plantentafel

Houten vintage plantentafel met rond vormelement. Jaren 60.

1157. Stoelen, ontwerp Giancarlo Piretti voor Castelli

Twee klapstoelen, modelnaam Plia, ontwerp Giancarlo Piretti uitgevoerd door Castelli Italy. De zitting en de rugleuning zijn gemaakt van rookkleurig plexiglas en de klapstoel heeft een frame van chroom, jaar van ontwerp 1967. Aan de achterzijde gemerkt, made in Italy.

1158. Bijbel met zilveren sluiting

Bijbel, Het Nieuwe Testament, met zilveren sluiting uit 1870. Uitgeverij Johannes Enschedé en Zonen.

1159. Houten kist met inhoud

Houten kerfsnede kistje met onder meer een bijtring, bel, vogelbeeldje, flessenstoppen, lepeltjes, zeven vingerhoedjes en een nootmuskaatrasp. 20e eeuw.

1160. Paraplustander

Vintage paraplustandaard met gietijzeren bak en chromen buisvorm met kunststof omwikkeld draadwerk. Jaren 60.

1161. Lot aziatica

Drie Chinees porseleinen borden, twee identieke kleinere Chinese bordjes met botanisch decor, begin 20e eeuw. Chilung bord met botanisch en floraal decor met gebroken ijsrand, achterzijde gemerkt dubbele ring en Chop Mark. Hierbij een schotel met Lange Lijs decor, transferprint. 20e eeuw.

1162. Beelden, Indonesië

Zes sandelhouten beelden van symbolische figuren, waaronder Vishnu. Indonesië, tweede helft 20e eeuw.

1163. Stoel, Rohé Noordwolde

Rotanstoel met hoge rugleuning en armsteunen, ontwerp Dirk Sliedrecht voor Rohé Noordwolde. Jaren 60.

1164. Praxinoscoop

Een praxinoscoop met drie verschillende papieren stroken om via het centrale spiegelgedeelte bewegende beelden te aanschouwen. 20e eeuw.

1165. Schilderij, Hidde van Wijngaarden

Schilderij van een Rotterdams havengezicht door Hidde van Wijngaarden, olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, jaren 50/60.

1166. Lot koper

Koperen doofpot, ketel met komfoor en theestoof. Begin 20e eeuw.

1167. Kelim

Handgeknoopte wollen kelim tapijt, 20e eeuw.

1168. Vaas

Terracotta vaas op groot formaat, tweede helft 20e eeuw.

1169. Processievaandel

Processievaandel van velours met afbeelding Antonius van Padua en gestikte florale motieven. Begin 20e eeuw.

1170. Kandelaren, Art Deco

Twee verzilverde Art Deco penkandelaren. België/Frankrijk, jaren 30.

1171. Banners, Fritz Hansen

Promotiemateriaal van meubelfabrikant Fritz Hansen, twee banners met dubbelzijdige afbeeldingen. Begin 21e eeuw.

1172. Banners, Fritz Hansen

Promotiemateriaal van meubelfabrikant Fritz Hansen twee banners dubbelzijdig, voor- en achterzijde het zelfde. Begin 21e eeuw.

1173. Banners, Fritz Hansen

1174. Kubus en dienblad

Houten geschilderde kubus met pixeldecor, jaren 90. Tevens een groot blikken dienblad met floraal decor, midden 20e eeuw.

1175. Buideltas en portemonnee

Buideltas van bruin velours met een zilveren sluiting, gemerkt meesterkeur NZ/NB, lopende leeuw I en jaarletter J (1919). Hierbij een kleine portemonnee met alpaca sluiting.

1176. Arita vazen, Japan

Twee Japanse porseleinen Arita vazen, balustervormige gelobde vazen met botanisch decor. Japan, begin 1900.

9725 CT Groningen