Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024
1177. Boeken socialisme - Quack, Troelstra en Wibaut
Een lot diverse boeken over socialisme: Quack - De Socialisten (6 delen); de Gedenkschriften van P. J. Troelstra (5 banden) en twee andere [totaal 13].
1178. Ernest Hemingway - A Moveable Feast 1e druk
Ernest Hemingway - A Moveable Feast. London: Jonathan Cape, 1964. (1e druk). Hardcover, goudopdruk op de rug. Stofomslag manco. 192pp.
1179. Bijzettafel, Pin Age
Vintage koffietafel van Pin Age, de vier zwarte kunststof beschermingsvoetjes zijn elk gemerkt met Pin Age, circa 1980. Made in Denmark.
1180. Hanglamp met engelen
Bronskleurige kroonluchter gedecoreerd met engelen en voorzien van roze ambachtelijk gemaakte glazen lampenkapjes. Midden 20e eeuw.
1181. Schilderij, Jan ten Kate
Schilderij met landschappelijke voorstelling getiteld “De stroom” door Jan ten Kate (1850-1929), olieverfschilderij op paneel. Verso label met informatie, omstreeks 1900.
1182. Schalen, A.D. Copier
Vier persglazen schalen naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Drie schalen in verschillende kleuren modelnaam Pineapple en een gele platte schaal met modelnaam Labyrinth. Uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, jaren 30.
1183. Naaitafel
Naaitafel uit Oosters hout met lakwerk bovenzijde met vogel en bloem. Azië, eerste helft 20e eeuw.
1184. Spiegel, Jugendstil
Jugendstil spiegel met facet geslepen spiegelglas. Begin 1900.
1186. Tijdschriften - Autokampioen
1187. Spiegel
Spiegel met houten lijst voorzien van gipsopbouw. Begin 1900.
1188. Reistas, Engeland
Lederen reistas, type Gladstone, gemerkt Kershaw Worcester. Aan de binnenzijde gemerkt Insall, Bristol Engeland, tweede kwart 20e eeuw.
1189. Modelboot schoener
Houten model van een driemaster zeiljacht, model schoener. Het betreft een modelboot op groot formaat, begin 21e eeuw.
1190. Lot servies, Arabia
Lot zwart Arabia servies, type Kilta, naar ontwerp van Kaj Franck; vier dinerborden, vier ontbijtborden, zes schoteltjes, acht theekopjes, een dekselschaal, acht serveerschaaltjes, suikerpot en drie eierdopjes. Finland, ontwerp stamt uit 1951.
1191. Spiegel, Jugendstil
Jugendstil spiegel met facet geslepen spiegelglas met onderin een kader met vijf floraal gedecoreerde Jugendstil tegels. Eerste kwart 20e eeuw.
1192. Boeken socialisme
Een lot met 10 boeken met betrekking tot socialisme. Vele met fraai Art Deco bandontwerp. Onder meer: J. Oudegeest - De geschiedenis der Zelfstandige Vakbeweging in Nederland (2 delen, uitgegeven bij N.V.V. in resp. 1926 en 1932). [Totaal: 10].
1193. Spiegel
Eikenhouten lijst met houtgestoken decoratief element, compleet met facet geslepen spiegel. Begin 1900.
1194. Schenkkan met glazen
Lilakleurig glazen schenkkan met twee drinkglazen met licht iriserend effect, ambachtelijk mondgeblazen set. Tweede helft 20e eeuw.
1195. Mosterdpotjes
Twee kristallen mosterdpotjes met zilveren montuur en zilveren mosterdlepeltjes, gemerkt met zwaardjes. In origineel etui, midden 20e eeuw.
1196. Art Deco lamp, Frankrijk
Art Deco lamp met blauwe en roze gekleurde glaselementen met een persglazen zwarte basis. Geheel met opaline glazen lampenkap in tulpvorm. Frankrijk, midden 20e eeuw.
1197. Serveerschalen, Tichelaar Makkum
Twee Makkumer aardewerken serveerschalen met floraal decor door Tichelaar, zilveren hengsel gemerkt zwaardje en meesterkeur J* SLD. 20e eeuw.
1198. Zwaard, Spanje
Spaans artillerie zwaard gemerkt Artilleria Fabrica de Toledo. Midden 20e eeuw.
1199. Asbak, Art Deco
Staande chromen Art Deco asbak met bakelieten asbak en afstelplateau. Jaren 30.
1200. Gouden armband en zilveren ketting
Gouden armband met filigrain floraal motief, getoetst 8 karaat goud. Zilveren dubbellaags ketting gemerkt met zwaardje. Tweede helft 20e eeuw.
1201. Pendule, Junghans
Notenhouten Junghans pendule met messing wijzerplaat. Duitsland, omstreeks 1900.
9725 CT Groningen