Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

1227. Weegschaal, Berkel

Berkel weegschaal, type 21000, met een weegvermogen van 5 kilogram. Eind 20e eeuw.

1228. Lot zilver

Convoluut zilver met zeven zilveren theelepels, suikerlepel, een roomlepel en een jampotlepel. Diverse keuren waaronder zwaardjes, lopende leeuw 2 en meesterkeur. 20e eeuw.

1229. Lot sloop goud

Zes 14 karaat gouden voorwerpen, waaronder sluitingen. Getoetst, 20e eeuw.

1230. Lamp, Indonesië

Lamp met een houtgestoken palissanderhouten Javaanse lampenvoet met ajour verwerkte figuren en botanische motieven. Indonesië, midden 20e eeuw.

1231. Wierrookbrander

Aziatische bronzen wierrookbrander gedecoreerd met gedreven decor en hoofdjes, met zilveren Christelijk religieuze opbouw gedecoreerd met engelen, Jezus en verwijzingen naar de dood; een marriage. 18e/19e eeuw.

1232. Zadelfles

Groene platte zadelfles met ringsnaren rond de hals, vormige lip en open pontil. Shiraz Perzië, 19e eeuw.

1233. Lot pleet

Verzilverd bestek; theelepels, asbak en luciferhouder en sauslepels, tevens messen met celluloid grip. 20e eeuw.

1234. Rijstkommen, China, Guangxu periode

Twee Chinees blauw-witte porseleinen rijstkommen met floraal decor. Guangxu periode, omstreeks 1900.

1235. Heiligen beeld Sint Petrus

Polychrome houten heiligen beeld van Sint Petrus, 18e/19e eeuw.

1236. Lot edestenen

Lot met verschillende soorten edelstenen waaronder agaat en amethist. Eind 20e eeuw.

1237. Theeset, Rosenthal

Porseleinen theeset bestaande uit theepot, suikerpot en melkkan, naar ontwerp van Bauhaus oprichter Walter Gropius, modelnaam Tac. Jaar van ontwerp 1963 en gefabriceerd door Rosenthal. Studio Line.

1238. Schilderij, Klaas Werumeus Buning

Schilderij getiteld “Bildstar” door Klaas Werumeus Buning (1955-2012), olieverfschilderij op linnen. Aan de achterzijde getiteld, gemonogrammeerd en gedateerd 2001. Provenance Galerie Mebius Noordhorn 2002.

1239. Kistje met inhoud

Mahoniehouten kist met inhoud; een gouden broche getoetst 8 karaat, maliënkolder beurs met zilveren tweede gehalte sluiting, pijpenrager en stamper parelmoer met zilver, draadglas parfumflesje met zilveren dop, zilveren bijbelsluitingen en een verzilverde lepel. 20e eeuw.

1240. Kruiken

Twee aardewerken kruiken met zoutglazuur, grote eind 19e eeuw en de kleine 17e eeuw.

1241. Vazen

Twaalf spijkerglas bollen solifleur vaasjes, jaren 60.

1242. Vaasjes, Italië

Twee Italiaanse glazen vaasjes met zilveren decor Venetië en floraal. Italië, jaren 50.

1243. Lot Swatch horloges

Acht kleurrijke kunststoffen quartz horloges van Swatch. Swiss Made, jaren 90.

1244. Aquarel, Geertje Staring

Aquarel van meisje in bloemenjurk door Geertje Staring, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1983.

1245. Glaswerk

Lot glaswerk; een kristallen geslepen bowlpot met verzilverde sleef, glazen geslepen vaas op zilveren voet en een schenkkannetje. 20e eeuw.

1246. Inktpot

Messing inktpot met porseleinen inkthouder. België/Frankrijk, begin 1900.

1247. Zeefdruk, Heleen van der Tuin

Zeefdruk getiteld “Hoogvlakte Engeland” van Heleen van der Tuin. Rechtsonder gesigneerd met vermelding oplagenummer 11/50 en datering 1987.

1248. Zeefdruk, Heleen van der Tuin

Zeefdruk getiteld “Huisje” van Heleen van der Tuin (1945). Rechtsonder gesigneerd met vermelding oplagenummer 40/50 en datering 1989.

1249. Lithografieën, Evert Musch

Acht lithografische prenten met schelpen thema van Evert Musch (Groningen, 1918 - Anloo, 2007). Rechtsonder met potlood gesigneerd en links de vermelding van het oplagenummer 85. Uit een uitgave omstreeks 1943.

1250. Plantentafel

Aziatische houten plantentafel met ajour gezaagd botanisch decor en marmeren bladinzet. Vierde kwart 20e eeuw.

1252. Theekast

Eikenhouten theekast met afneembaar dienblad en rondom beglaasd. Midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen