Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024
1303. Vaas, ontwerp Gunnar Nyland voor Rörstrand
Chamotte aardewerken mosterdkleurige vaas met structuur, modelnaam "Hedgehog Vase", naar ontwerp Gunnar Nyland en uitgevoerd door Rörstrand. Aan de onderzijde gesigneerd. Zweden, jaren 40/50.
1304. Vaas
Helderglazen vaas/object met roze- en blauwe kleurelementen, signatuur onderzijde oneigenlijk. Bohemen, eind 20e eeuw.
1305. Vaas, ontwerp Piet Knepper voor Mobach
Aardewerken lusterglazuur bolvaas met iriserende kleurwerking naar ontwerp van Piet Knepper en uitgevoerd door Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en monogram Knepper, derde kwart 20e eeuw. Betreft een groter model vaas.
1306. Jeneverkruik Groningen
Aardewerken jeneverkruik van de Firma A. Doornbos, Groningen. Omstreeks 1900.
1307. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO
Groene trechtervormige keramieken vaas door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 1021. Jaren 50/60.
1308. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO
Lichtgroene keramieken vaas met horizontale ribbelstructuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 1016. Jaren 50/60.
1309. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO
Crèmekleurige keramieken vaas met incidentele groene details door de Groningen Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 1025. Jaren 50/60.
1310. Vaas, Gouda Plateel Flora
Gouda plateel Flora vaas met polychroom handbeschilderd floraal decor, decornaam Viola. Aan de onderzijde gemerkt Gouda/Plateel Holland, jaren 50/60.
1311. Plastiek
Keramieken gebroken witte geglazuurde plastiek met mond en lippen element. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw
1312. Bloempotten, Groninger Steenfabriek ADCO
Twee groene keramieken bloempotten door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 50/60.
1313. Bloempotten, Groninger Steenfabriek ADCO
Vier verschillende aardewerken bloempotten door Groninger Steenfabriek ADCO. Een bloempot onderzijde gemerkt, jaren 60.
1314. Schaal, Walther Glas
Glazen vierkante schaal met taps toelopende punten in groen, blauwe kleurschakering door Walther Glas. Duitsland, derde kwart 20e eeuw.
1315. Beeld, Pottenbakkerij Koch
Keramieken bruin geglazuurd beeld van een vogel door pottenbakkerij Koch te Workum. Vierde kwart 20e eeuw.
1316. Vaas
Groot formaat geglazuurde aardewerk vaas met floraal decor. Onderzijde gemerkt C Z, midden 20e eeuw.
1317. Onderzetters, Westraven
Zeven polychroom floraal gedecoreerde keramieken cloisonne onderzetters naar ontwerp van Dirk Zwanink en uitgevoerd tussen 1923 en 1934 door Westraven te Utrecht.
1318. Vaas, A.D. Copier
Grijze persglazen vaas naar ontwerp van Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, modelnaam KN2073. Aan de onderzijde voorzien van geëtst CL merk, jaar van ontwerp 1948.
1319. Vaas, Art Deco
Fumékleurige Art Deco vaas met horizontale ribbels. Tweede kwart 20e eeuw.
1320. Vaas, A.D. Copier
Fumékleurige vaas in tonmodel met verticale ribbelstructuur naar ontwerp van Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, modelnummer GL1746. Ontwerp stamt uit 1953.
1321. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO
Crèmekleurige keramieken bolvaas uitgevoerd door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde vermelding van modelnummer 1009, jaren 60.
1322. Oleografie
Oleografie van ondeugende belletje trekkende kinderen bij schoolgebouw, olieverfschilderij op doek. Linksonder gesigneerd L. Wellekens en gedateerd 1916.
1323. Vaas, A.D. Copier
Persglazen fumékleurige vaas in druppelvorm met verticaal geribbelde structuur, modelnaam GL1743, ontworpen door Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Ongesigneerd, jaar van ontwerp 1953.
1324. Kinderstoel, Hindeloopen
Houten Hindeloper beschilderde kinderstoel met biezen zitting. Midden 20e eeuw.
1325. Kinderhangoortafel
Houten in Hinderloopen kleuren beschilderde kinderhangoortafel. Midden 20e eeuw.
1326. Boerenstoel
Walnoten houten Zwitserse Alpen Stabelle stoel ook wel boerenstoel of bestuurdersstoel genoemd. Platte rugleuning met uitgesneden versiering en zitting op uitlopende taps toelopende poten. Gedateerd 1774.
1327. Kussenkast
Hollandse eikenhouten kussenkast met leeuwenkoppen in de kap en staande op zwarte bolpoten. Begin 18e eeuw.
9725 CT Groningen