Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

Zilveren armband

Zilveren geweven armband zilveren vaste elementjes. Gekeurd 835 en meesterkeur ster T +. Tweede helft 20e eeuw.

Bijbel met zilveren slot

Bijbel, Het nieuwe Testament, met een zilveren slot van zilversmid Haringa Lodewijk Glasz Gorredijk, 1881.

Altaarfiguur, Benin

Een Asen altaarfiguur uitgevoerd in een bronskleurige metaallegering. Benin, 20e eeuw.

Glaswerk

Lot glaswerk bestaande uit verschillende antieke borrel- en wijnglazen. 19e/20e eeuw.

Glaswerk

Convoluut glas en kristal met annagroene wijnglazen, likeurglazen en geslepen wijnglazen. 20e eeuw.

Medisch naslagwerk, Kirschner en Nordmann

Tiendelig Duitstalig medisch naslagwerk “Chirurgie” door Kirschner en Nordmann, uitgave uit 1926.

Beeld met vissenkom

Polychroom beschilderd gipsen beeld van vissende jongens met glazen vissenkom. Midden 20e eeuw.

Schaal, Vendelbosch

Keramieken geglazuurde schaal uitgevoerd door Carl en Ellie Vendelbosch, Craft Potters. Aan de onderzijde gestanst merk en Made in New Zealand. Eind 20e eeuw.

Houtsnijwerk, Indonesië

Javaans houtsnijwerk met drakenkop elementen. Indonesië, begin 20e eeuw.

Kruik en pot

Keulse aardewerken pot en kruik met handbeschilderd blauw decor, 20e eeuw.

Scheepsbellen

Twee bronzen scheepsbellen, 20e eeuw.

Dekschalen, Alessi

Vier roestvrijstalen dekschalen door Alessi uit de Alfra modelreeks. Italië, jaren 60/70.

Fruitschalen en peper-en zoutstel

Twee Alessi roestvrijstalen fruitschalen, modelreeks Alfra. Italië, jaren 60/70. Hierbij een Berghoff peper- en zoutstel.

Speelgoed

Blikken trein “Mountainbike Express”, jaren 50/60 en een houten bellen wagen, jaren 70.

Vazen, Art Deco

Drie Art Deco vazen, een zwarte persglazen Belgische Boom vaas met koudgeschilderd floraal decor, een roze Boom vaas met goudkleurige accenten. België, jaren 30-50. Daarnaast een persglazen helderkleurige vaas S. Reich en Co.

Lot curiosa

Lot curiosa met twee aardewerken sfinxen, Duitse wandweegschaal, tinnen- en metalen bekers en een keramieken Royal Goedewaagen Gouda herinnerings plaquette Wilhelmina 1938.

Gouden 20 Swiss Franc munt 1935

Twintig Franc Vreneli munt uit 1935, ontworpen door Fritz Landry van Neuchâtel in de 19e eeuw. De gouden Vreneli dankt zijn naam aan Verena, de vrouwelijke personificatie van Lady Liberty. Het gezicht van Verena staat op de voorzijde van de munt afgebeeld, op de achterzijde is het Zwitserse kruis afgebeeld naar de oorsprong van de munt. De munt bevat 900/1000 goud.

Vaas, Klinkenberg

Geglazuurde aardewerk vaas, model 133, door Klinkenberg Zeist (1930-1996). Gemerkt aan de onderkant, midden 20e eeuw.

Ladekast

Hollandse eiken houten orgel gebogen ladekast met messing beslag, 18e eeuw.

Treinset, Märklin

Een Märklin treinset met locomotief, huisjes en spoorwegovergangen, sporen en twee transformatoren. Duitsland, jaren 60-80.

Hanglamp, ontwerp Jordy Vilardell voor Sargot

Design hanglamp van de Spaanse ontwerper Jordy Vilardell en uitgevoerd door lampenfabrikant Sargot. Halogeenlamp metaal en glas, jaren 90.

Damessecretaire

Secretaire in Willem III stijl; een damesmodel met beglaasde bovenzijde en klep met uit te trekken blad.

9725 CT Groningen