Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024
1202. Beelden, Indonesië
Twee messing beelden, deels gepatineerd, van Javaans bruidspaar; Loro Blonyo. Indonesië, 21e eeuw.
1203. Vazen
Twee Murano stijl opaline glazen vazen met spiraalwerking en een lichtblauw golvende rand. Tweede helft 20e eeuw.
1204. Schalen
Twee verzilverde schalen, grote schaal een florale rand met persoonlijke gravering en datering 1983. Daarnaast een Chinese schaal op een voet, gedecoreerd met draakdecor, 20e eeuw.
1205. Zilveren bonbonschaaltje
Zilveren bonbonschaaltje met ajour bewerkt florale rand. Gekeurd met meesterkeur OSZA, lopende leeuw 2, minvervakop en jaarletter M (1947).
1206. Beelden
Drie beelden: een bronskleurige messing beeld van Bernadette Leijdekkers, gemonogrameerd BL, een brons gepatineerd messing beeld van moeder met kind en een bronskleurig beeldje met zilverkleurig vormelement op granieten basement. Eind 20e eeuw, begin 21e eeuw.
1207. Lot emaille
Drie lichtgroene emaille voorraadbussen voor thee, koffie en suiker en een groen emaille zand, soda en zeep wandrek. Tweede kwart 20e eeuw.
1208. Wandborden en serveerschaal
Delfts blauwe serveerschaal met floraal decor en zilveren hengsel, gemerkt lopende leeuw 2. Daarnaast twee Makkumer aardewerken polychroom beschilderde bordjes met vogel en bloem decor, aan de onderzijde gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.
1209. Beelden
Twee zuiver tinnen beelden van oud-Hollandse stijl jongen en meisje. Aan de onderzijde gemerkt 95% zuiver tin en G.J, eind 20e eeuw.
1210. Kaarsenstandaard en melkkan
Twee pits verzilverde kandelaar en een verzilverde melkkan. Derde kwart 20e eeuw.
1211. Houtsnijwerk, Afrika
Houtgestoken Afrikaans onderstel van tafel met olifanten, midden 20e eeuw.
1212. Murano kerstboom
Murano kerstboom met rode- en groene kleurbanden en millefiori elementen. Italië, jaren 70/80.
1213. Lot zilver
Convoluut zilver met dertien theelepels, twee suikerlepels en een cakeprikker. Alle stukken gemerkt met zwaardjes ofwel meesterkeuren. 20e eeuw.
1214. Kandelaren Amsterdam
Twee messing twee pits kandelaren met leeuw en Wapen van Amsterdam, Eerste helft 20e eeuw.
1215. Beeldjes, Ghana
Drie Afrikaanse messing goud gewichten Ashanti Akan in de vorm van muzikanten, plaatselijk bekend als mrammou. Afrika, eind 20e eeuw.
1216. Pianokandelaren
Twee paar messing pianokandelaren; een paar Art Nouveau twee pits kandelaar met floraal motief en een paar twee pits kandelaar in Gründerzeit uitvoering. Begin 1900.
1217. Accordeon, Hohner
Diatonische accordeon van Hohner, crèmekleurig en gedecoreerd met laurierblad. Duitsland, jaren 30.
1218. Lampen
Twee lampen; een messing wandlamp met kristallen lampenkap en een bronskleurige messing tafellamp met een gematteerd glazen kap met slijppatroon en staafjes. 20e eeuw.
1219. Lot filatelie
Convoluut postzegels nationaal en internationaal. 20e eeuw.
1220. Zilveren naainecessaire
Zilveren zesdelig naainecessaire set in geëboniseerde houten etui met ingelegd messing cartouche met monogram. Eind 19e eeuw.
1221. Zilveren naainecessaire
Zilveren zesdelige naainecessaire set met originele etui van Citroen, Vijzelgracht, Amsterdam. Derde kwart 20e eeuw.
1222. Gewei rendier
Gewei van een rendier met een deel van de schedel met huid. Midden 20e eeuw.
1223. Beeld Baule, Ivoorkust
Uit hout gestoken mannelijke voorouder beeld Waka Sona "houten mens" van de Baule (Baoule) stam, een Akanvolk uit Ivoorkust. Afrika, begin 20e eeuw
1224. Dienblad met onderzetter, Daalderop
Tegel dienblad met onderzetters en lepeldoosje, Daalderop Tiel. Eerste helft 20e eeuw.
1225. Tafellamp, Art Deco
Art Deco “uplight” bureaulamp met marmeren lampenvoet en opalineglazen lampenkap in kelkvorm. Frankrijk, jaren 30.
1226. Jaarpendule
Messing jaarpendule, zogenaamde 400 dagen klok, gemonteerd op een niet oorspronkelijke basis. Aan de achterzijde gemerkt Made in Germany, Duitsland, begin 20e eeuw.
9725 CT Groningen