Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024
1128. Kruk, Ilmari Tapiovaara
Houten kruk ontworpen door Ilmari Tapiovaara en uitgevoerd door Nesto Zweden. Jaren 60.
1129. Vloerlamp, Dijkstra
Vintage vloerlamp van de Amsterdamse lampenfabrikant Dijkstra met twee verstelbare plexiglazen rookkleurige bollen. Nederland, jaren 70.
1130. Ton
Een gekuipt eiken houten ton met messing banden en twee draagringen. Midden 20e eeuw.
1131. Art Nouveau vazen, Arnhemse Fayencefabriek
Twee Art Nouveau keramieken siervazen van de Arnhemse Fayencefabriek, decornaam Marantha. Aan de onderzijde gemerkt met haan, vermelding modelnummers 169 en monogram plateelschilder. Gefabriceerd omstreeks 1916.
1132. Bureaustoel, Engeland
Houten Engelse bureaustoel, zogenaamde captains desk chair, met bruine lederen zitting en rugleuning; Eind 19e eeuw.
1133. Ets, Willem van Leusden
Ets van de Munttoren met Singel te Amsterdam door Willem van Leusden(1886-1974). Linksonder vermelding proefdruk 14/25, rechtsonder met potlood gesigneerd. Eerste helft 20e eeuw.
1134. Presse-papier en asbak
Glazen presse-papier in lichtblauw-cognackleur met ingesloten luchtbellen en een kristallen spijkerglas asbak. 20e eeuw.
1138. Masker, Mali
Houten gestoken Malinees wandmasker; Bambara volk. Afrika, te dateren omstreeks 1950.
1139. Zilveren lepels
Drie zilveren lepels, model Haags Lofje. Gekeurd met stadswapen Amsterdam, kroon met staande leeuw, SI, dolfijn in driehoek en twee jaarletters U (1854) en W (1856). Eén lepel met meesterkeur H.H.
1140. Bellensjaal
Leren bellensjaal voor trekpaard, omstreeks 1900.
1141. Boeken - Karl Schefold - Propylaen Kunstgeschichte in Achtzehn Banden
Karl Schefold e.a. - Propylaen Kunstgeschichte in Achtzehn Banden. Berlin: Propylaen Verlag, 1967/1974. Opnieuw ingebonden, hardcovers met behoud van de originele platten en rug, geplastificeerd. Vele afbeeldingen in de delen. [Totaal: 18].
1142. Vaasjes, A.D. Copier
Spijkerbol vaasjes, drie Serica vaasjes naar ontwerp van Andries Dirk Copier uit 1940 en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Daarbij een vierde vaasje met gelobte opening, midden 20e eeuw.
1143. Lot curiosa
Lot curiosa waaronder een keramieken beeldje, lijstje, dekseldoosje Pelikan, metalen chocoladevorm, messing strijkijzer, emaille fles, Keulse kruik, inktstel en twee blikken sigarendozen Uiltje. 20e eeuw.
1144. Lot speelgoed
Lot speelgoed met houten kegelspel, blokkendoos, poppenkleding, Aap Noot Mies borden, blikken vogel en wekker. 20e eeuw.
1145. Lot curiosa
Lot curiosa met een kraantjeskan met dienblad en komfoor, tinnen objecten; bord, strooiers en asbak. 20e eeuw.
1146. Vaas, ontwerp Johan Soesbergen voor Mobach
Keramieken vaas met lusterglazuur van Mobach Utrecht naar ontwerp van Johan Soesbergen. Aan de onderzijde gesigneerd. Uit de Mobach serie "collectie Soesbergen", jaren 90
1147. Vloerlamp, IKEA
Vloerlamp IKEA, type GO201. Eind jaren 90.
1148. Sieraden
Lot sieraden in edele-en onedele uitvoering met broches, armband, kettingen met hangers en oorbellen. Hierbij een bloedkoralen ketting. 20e eeuw.
1149. Salontafel, ontwerp Claire Bataille voor Spectrum
Verchroomd stalen vierkante salontafel naar ontwerp van Claire Bataille, modelnaam TZ10 voor 't Spectrum. Gefabriceerd tussen 1969 en 1975.
1150. Lot pleet, Van Kempen en Begeer
Lot met groot- en klein slacouvert gemerkt Cronista van Van Kempen en Begeer, twee verzilverde messen met kartelrand gemerkt Van Kempen en Begeer. Daarnaast een augurkenprikker. Tweede helft 20e eeuw
1151. Salontafel, Pastoe
Teakhouten Pastoe koffietafel, modelnaam TA04 naar ontwerp van Yngve Ekström. Jaren 60.
9725 CT Groningen