Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024
1026. Wandbarometer, Art Deco
Art Deco wandbarometer met mahoniehouten en wortelnotenhouten kast. Jaren 30.
1027. Borden en theekom met schotel, China, Kangxi periode
Twee blauw-wit floraal gedecoreerde Chinese porseleinen borden en een blauw-wit porseleinen theekom met schotel. Borden aan de onderzijde gesigneerd met zes karakters en enkelvoudig merk in dubbele ring. Kangxi periode, omstreeks 1700.
1028. Standaards, China
Zeven houten Chinese standaards met ajour bewerking, 20e eeuw
1029. Hangkastje De Ikelbeam
Hout gestoken hangkastje met tulpmotief en twee vogels met bloem in de kap, met schuifdeurconstructie uitgevoerd door houtsnijdersclub De Ikelbeam. Nederland, midden 20e eeuw.
1030. Theepotjes en theekom met schotel
Drie keramieken Aziatische theepotjes met florale decoratie en een eierschaal Chinees handbeschilderde theekom met schotel. 20e eeuw.
1031. Potloodtekening
Potloodtekening op papier van boot met spriettuig en opvarenden. Eerste helft 20e eeuw.
1032. Lot bijouterie
Lot bijouterie met hangers, broches, halskettingen, oorbellen, armbanden en ringen. 20e/ begin 21e eeuw.
1033. Lamp
Lamp met een Chinees porseleinen handbeschilderde lampenvoet met floraal boeket op houten basement. Vierde kwart 20e eeuw.
1034. Pleet bestek
Pleet bestek bestaande uit verzilverde theelepels Zilverstad Schoonhoven en twaalf floraal gedecoreerde Gero Zilmeta gebaksvorken. Tweede helft 20e eeuw.
1035. Wandplaquettes, Jasperware
Twee Duitse groene Jasperware wandplaquettes met lichtroze florale omranding voorzien van Amor decor. Eén van de plaquettes gemarkeerd met modelnummer. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
1036. Keukengerei set, Keltum
Keukengerei set van Keltum Durfine, naar ontwerp van Gustav Beran uit 1959, verchroomd metaal durfine & nylon. Set bestaande uit de soeplepel, juslepel, schuimspaan, opscheplepel, bakspatel en ophangbeugel. De haak is bij dit ontwerp geïntegreerd in de handvatten. Uitvoering Keltum Zeist uit de jaren 60.
1037. Koptische kruizen en hanger, Ethiopië
Twee koptische kruizen in verzilverde en messing uitvoering en een hanger. Ethiopië, 20e eeuw.
1038. Wandplaquettes, Jasperware
Twee Duitse groene Jasperware wandplaquettes. Grote wandplaquette met kinderen en twee honden, gemarkeerd met modelnummers. Duitsland, begin 20e eeuw.
1039. Vazen, Jasperware
Vier Duitse groene Jasperware vaasjes. Alle vier gemarkeerd met modelnummers, eerste helft 20e eeuw.
1040. Lithografie en gravure
Een lithografie getiteld “Directeur’s woning en Logement te Frederiksoord” uit 1840. Daarnaast de gravure “Gezicht van ‘t Nieuwe Hooft gezien van binnen op de Lovehaven” door Petrus Schenk te dateren 1720.
1041. Beeld Maria met kind
Gedetailleerd uitgewerkt bronzen beeldje van de Heilige Maria met Jezus, 19e eeuw.
1042. Bestekset
Hoornen bestekset bestaande uit twee slacouverts en een opscheplepel, handvatten met opgelegd floraal gedecoreerde Djokja zilver. Midden 20e eeuw.
1043. Beelden, Italië
Twee geglazuurde porseleinen beelden van poedels. Zittende poedel op de onderzijde poot een vermelding van het modelnummer en Made in Italy. Jaren 60/70.
1044. Lot Imari, Japan
Drie Imari porseleinen dekselpotten en vier kop-en-schotels. Japan, begin 20e eeuw.
1045. Gouache, Marten Molema
Gouache getiteld “Inner landscape nr 4 G” door Marten Molema. Gouache op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1990.
1046. Wandplaquettes, Jasperware
Vier Duitse groene Jasperware wandplaquettes met romantische voorstellingen. Alle vier objecten voorzien van modelnummers. Duitsland, begin 20e eeuw.
1047. Globe, Rico Florence
Kunststof globe gefabriceerd door fabrikant Rico Florence. Betreft een groot model wereldbol, made in Italy, jaren 70.
1048. Vazen en schenkkannetje, Plateelbakkerij Gelria
Twee plateel siervazen door Plateelbakkerij Gelria Arnhem, decornaam Maya, aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Tevens een plateel schenkkannetje en vaasje door Plateelbakkerij Gelria Arnhem, decornaam Poly, aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Gefabriceerd tussen 1926-1934.
1049. Kunstboeken
Zeven kunstboeken; Expressionisme “Brücke en Die Blauwe Reiter”, Egon Schiele. Liberty Design, Horta Museum, Matisse. Glasboek Kjell Engman en het boek Oosterse keramiek uit Groninger kollecties.
1050. Beeld, vaas en bloempot, Jasperware
Een Duitse groene Jasperware vaas, bloempotje en beeldje met romantische uitstraling. Deels gemarkeerd met modelnummers. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
9725 CT Groningen