Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

Lot Nederlandse literatuur

Vijf Nederlandse literatuur boeken met lederen band; Majoor Frans door A.L.G. Bos, Ethische Fragmenten door Dr. P.H. Ritter uit 1893, Vogels van diverse Pluimage door Mr. C. Vosmaer, Kleine dichterlijke Handschriften, zestiende schakering, Tussen de strijdbeugel en de Grond door Diana Raymond.

Kruikjes

Lot met vier verschillende Celadon kruikjes. Zuidoost-Azië, 20e eeuw.

Gravure Haarlem

Gravure “Gezigt op de stad Haarlem en de linnen en gaaren bleekerijen te Overveen te zien van de hooge duinen agter de Kleever Laan”, door J.C.Philips en J.de Beijer, 1762.

Schalen

Twee verschillende blauw-witte porseleinen schalen beschilderd met geometrisch motieven. Omstreeks 1900.

Krisgrepen, Indonesië

Twee krisgrepen; een hoornen rijkelijk gestoken kris greep en een met messing overtrokken krisgreep met glas cabochons. Java, midden 20e eeuw.

Pinangschaar, Indonesië

Een ijzeren pinangschaar, betelnootsnijder met zilveren handvatten gedecoreerd met paardenhoofd. Indonesië, 19e eeuw.
De tang werd gebruikt om stukjes van de betelnoot (areca catechu) af te knippen, zodat men erop kon kauwen.

Betelnootset, Thailand

Aluminium betelnootset gedecoreerd met florale motieven. Thailand, midden 20e eeuw.

Steenvrucht kalf

In baarmoeder overleden foetus welke in de loop van de tijd in het moederlichaam is gemummificeerd. Volledig intact kalf mummie, herkenbare skeletopbouw, ogen, oren, neusje, pootjes en staartje. Nederland, eerste helft 20e eeuw.

Schaal, China

Chinees porseleinen schaal met blauw-wit floraal decor, 19e eeuw

Zeefdruk, Frans van Klingeren

Zeefdruk getiteld “Funny Summer II” door Frans van Klingeren (1948-2001). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1989, oplagenummer 11/25.

Dekselvaas, Porceleyne Fles

Aardewerken floraal beschilderde Delfts blauwe dekselvaas van de Porceleyne Fles Delft. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding modelnummer en signatuur schilder, 20e eeuw.

Vaas, Duitsland

Smaragdgroene vintage kristallen vaas, met oorspronkelijk label Das mundgeblasene Glass, Germany. Duitsland, tweede helft 20e eeuw.

Medicijnkoker, Indonesië

Benen medicijnkoker uit Batak, Sumatra, been gedecoreerd met voorspellende kalender. Indonesië, 19e eeuw.

Kunstboeken glas

Tien uitgaven betreffende glaskunst waaronder Glas uit de oudheid, 400 jaar Boheems glas Liberec, Marc Mulders, Samensmeltend Glas, Tijdschrift Glas Juni 2010, Tijdschrift Vormen uit Vuur en Moderne Nederlandse Glaskunst 1900-1992.

Vaas

Dikwandige mondgeblazen amberkleurige glazen vaas met ingesloten luchtbellen en dubbelgeslagen rand. Pontil onderzijde niet afgeslepen, 19e/20e eeuw.

Murano vaas

Heldere donkerblauwe mondgeblazen Murano vaas met golvend glasdecor. Italië, jaren 60/70.

Wandborden, Tichelaar Makkum

Zes Makkumer aardwerken handbeschilderde wandborden van Tichelaar, gedecoreerd met floraal en vogel decor. Aan de achterzijde gemerkt en vermelding van de modelnummers. Tweede helft 20e eeuw.

Zilveren halsketting

Zilveren halsketting met staafjes. Gemerkt met zilverkeur 835, ZII en meesterteken V*T*, vierde kwart 20e eeuw.

Gravure, Balthasar Friedrich Leizelt

Handingekleurde gravure, opticaprent van de Pauliner Straße met Universiteitskerk in Göttingen door Balthasar Friedrich Leizelt (overleden 1802), gravure naar een werk van Georg Daniel Heumann. Bijgaande tekst in het Frans en Duits, gepubliceerd tussen 1786-1790.

Kommen

Drie Sawankhalok aardewerken kommen, Zuidoost-Azië, 18e eeuw.

Boeken aardewerken tegels

Vijf pocketboeken betreffende aardewerken tegels; Het tegelboek, Barcelona & Art Nouveau Tile design, Kinderspelen op tegels en Seefahrer-souvenirs. Vierde kwart 20e eeuw/21e eeuw.

Vaas

Cilindrische vaas in zwart-witte kleur met floraal reliëf decor, 21e eeuw.

Kaststel, De Porceleyne Fles

Delfts blauw Kaststel van de Porceleyne Fles bestaande uit drie dekselpotten en twee vazen, floraal beschilderd met vogelmotief. Aan de onderzijde gesigneerd, vermelding modelnummers en monogram schilder. Midden 20e eeuw.

Vogels, Steiff

Vijf pluche vogels van Steiff met metalen poten. Meerdere vogeltjes met zilveren Knopf en grote vogel, modelnaam Margot, met goudkleurige Knopf en label. Rode vink betreft een Schuco opwind exemplaar. Duitsland, vogels vanaf de jaren 50 tot jaren 90.

Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit twee Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels gedecoreerd met man en vrouw. 17e eeuw.

9725 CT Groningen