Veiling: Sessie 3, woensdag 27 maart 2024

Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels gedecoreerd met platbodems. 18e eeuw.

Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit zes Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met floraal en vogel motief. 18e eeuw.

Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit tien Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met floraal motief. 19e eeuw.

Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met bloemen in vaas. 17e eeuw.

Tegeltableau

Tegeltableau bestaande uit vier Delfts blauw beschilderde Hollandse tegels met bloemen decor. 18e eeuw.

Schilderij

Schilderij van een berglandschap met ruïne, olieverf op paneel. Anoniem, 19e eeuw. Verso vermelding op lijst A.H. van Andel.

Teddyberen, Steiff

Drie teddyberen van Steiff waarvan twee met een gehaakt- en gebreid tenue. Alle drie gemerkt met Knopf in het oor. Grote teddybeer modelnaam Appolonia Margarete, gefabriceerd in 2004/05 en met certificaat.

Lot aziatica

Lot verschillend Chinees rijstkorrel porselein, midden 20e eeuw.

Beeld

Ivoorkleurig polystone beeld naar Auguste Moureau, de jongen uit “Le fête de Fleurs”. Beeld op polystone basement in marmerlook. Eind 20e eeuw.

Cache-pot, Plateelbakkerij Gouda

Gouda plateel cache-pot van Plateelbakkerij Gouda Zuid-Holland. Eerste helft 20e eeuw.

Art Nouveau lampenvoet, Plateelbakkerij Gelria

Plateel Art Nouveau lampenvoet voorzien van botanisch en floraal handbeschilderd decor door Plateelbakkerij Gelria te Arnhem. Aan de onderzijde vermelding naam en modelnummer. Gefabriceerd tussen 1926-1932.

Koekjespot en stolp

Een kristallen koekjespot met schotel met verzilverde greep, geheel gedecoreerd met diamantslijpsel. Hierbij een kristallen geslepen stolp. Begin 20e eeuw.

Sieraden

Sieraden bestaande uit een bloedkoraal armbandje, vier broches, hanger met groene steen, armband, ketting en een halsketting met fotomedaillon. 20e eeuw.

Mezzotint, Joop Vegter

Mezzotint getiteld “Rabarber” door Joop Vegter (1931-2017). Linksonder getiteld, rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1997.

Lot aziatica

Zes capucijner famille rose theekommen met schotels, vijf grotere capucijner famille rose kommen en drie Imari schotels met kapucijner glazuur achterzijde. 18e eeuw.

Tegeltableau en tegel

Tegeltableau met drie losse mangaankleurige tegels in houten frame gedecoreerd met aan weerszijden vissen. Tevens een losse mangaankleurige tegel met Bijbelse voorstelling 2 Koningen: 2 vers 24. Holland, 19e eeuw.

Kom, Han Boerrigter

Aardewerken kom door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) uitgevoerd in blauw-bruin glazuur. Aan de onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd 1975.

Hangkastje

Hangkastje voor medicijngebruik met koperen scharnieren en koperen sleutelgatmontuur. Omstreeks 1900.

Badpop

Porseleinen badpop met handbeschilderd hoofd, 20e eeuw.

Opium kussen en kom

Porseleinen opium kussen met floraal en leeuwen transferprint decor, tevens een porseleinen floraal gedecoreerde Engelse kom. 20e eeuw.

Mezzotint, Joop Vegter

Mezzotint getiteld “Peren en stopflesje” door Joop Vegter (1931-2017). Rechtsonder met potlood gesigneerd, links getiteld en gedateerd 1996.

Parfumflesje, Curt Schlevogt

Blauw persglazen parfumflesje met bakelieten dopje voorzien van florale decoratie door Curt Schlevogt. Bohemen, jaren 30.

Kunstboeken

Veertien kunstboeken, met onder meer stijlstroming Jugendstil; Klimt, Mucha, Viennese design, Art Nouveau design Arthur Schnitzer, Rilke, Prager Jugendstil en Jessurun de Mesquita. Tevens kunstboeken over symbolisme, Praagse schilderkunst en overzichtsuitgave tentoonstelling Groninger Museum Ilja Reppin. 20e eeuw.

Vaas, Willem Frederik de Vries

Keramieken vaas in zwart-wit naar ontwerp van Willem Frederik de Vries en uitgevoerd door Fris Edam. Modelnummer 571, jar van ontwerp 1961.

Gemberpotten, China

Drie Chinees aardewerken gemberpotten met blauw landschap decor. Eind 19e eeuw.

9725 CT Groningen