Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni

501. Buste

Bronzen donker gepatineerde buste, toegeschreven aan Folkert S. Reitsma. Voor op de sokkel een signatuur. Vierde kwart 20e eeuw.

502. Theepot, Jeremy Nichols

Porseleinen theepot met snaveltuit, voorzien van een zoutglazuur door keramiekkunstenaar Jeremy Nichols. Engeland, eind 20e eeuw. Bijgaand boekje “Songs in Salt” betreffende de techniek van de zoutglazuur, tentoonstelling Prinsessenhof Leeuwarden in 1996.

503. Inktpotje, Plateelbakkerij Rozenburg

Plateel inktpotje met porseleinen inkthouder voorzien van Jugendstil floraal decor door Plateelbakkerij Rozenburg, Den Haag. Aan de onderzijde gemerkt met ooievaar, een modelnummer, decornummer 561 in monogram plateelschilder NR. Begin 1900.

504. Art Nouveau vaas, Gallé

Art Nouveau vaas met landschappelijk geëtst decor in bruin-groene-heldere kleurslag met roze schijnsel bovenzijde vaas, gesigneerd Gallé. Begin 20e eeuw.

505. Graffiti schilderij, Blade

Graffiti schilderij, spuitverf/stift op canvas, getiteld "Unity through art, in a divided galaxy!!" van de New Yorkse graffiti kunstenaar Steven Ogburn (1957), pseudoniem Blade. Verso informatie, handtekening en datering september 1992. Provenance: rechtstreeks verworven van de kunstenaar in 1992.

506. Gouden halsketting met diamant

14 karaat gouden dames halsketting met diamant, gemerkt 585. Midden 20e eeuw.

507. Zilveren bestek, Van Kempen

Convoluut eerste gehalte zilver bestek met vijf lepels, zes vorken en zes messen met wapen door zilverfabriek Van Kempen. Gekeurd meesterkeur VK met halve maan (Van Kempen), staande leeuw 1, minervakop met een C (Den Haag), jaarletter U (1904).

508. Gemberpot, China

Chinees porseleinen gemberpot met florale decoratie en huiselijke attributen in cartouches met een houten deksel. Groot formaat gemberpot, China, rond 1900.

509. Art Deco vazen, Kennemer Pottenbakkerij

Twee keramieken Art Deco vazen uitgevoerd door Kennemer Pottenbakkerij Velsen, ontwerp toegeschreven aan K. Mertens. Aan de onderzijde gemerkt Velsen, KTP en vermelding van modelnummer 17 en 32, uitgevoerd begin jaren 30.

510. Merklap 1847, Frankrijk

Franse merklap met opschrift “Victoire Cornu 18 avril 1847”. Vaasvormen opgevuld met lichtblauwe kraaltjes. 19e eeuw.

511. Theepot

Keramieken geglazuurde theepot. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding van modelnummer 144-1. 20e eeuw.

512. Renaissance kolommenkast

Een Hollandse eiken vierdeurs kolommenkast met twee kleine deuren in de bovenkast en twee grotere deuren in de onderkast. Kast gedragen door hoge zwarte bolpoten en gedecoreerd met een gesneden decor van rollende acanthusbladeren en leeuwenkoppen met een messing ring in de bek. 18e eeuw.

513. Madonna met kind

Madonna met kind met wassen hoofden, geheel in glazen stolp met houten basement. Zuid Europees, begin 1900.

514. Art Deco vaas, Kennemer Potterij

Keramieken Art Deco vaasje door de Kennemer Potterij te Velsen gedecoreerd met blokjes patroon. Ontwerp toegeschreven aan Eelke Snel, aan de onderzijde gemerkt KTP Velsen Holland. AVE. Gefabriceerd omstreeks 1930.

515. Art Nouveau klokstel, Plateelbakkerij De Distel

Art Nouveau klokkenstel bestaande uit klok en twee pendant vazen door Plateelbakkerij De Distel, Gouda. Aan klok gemerkt Distel, modelnummer en initialen van de plateelschilder, vaas gemerkt met H. Eind jaren 20, 20e eeuw.

516. Zilveren koffiepot, Wilkens & Söhne

Zilveren koffiepot van Wilkens & Söhne, Bremen gedecoreerd met guirlandes. Aan de onderzijde gekeurd met 800, halve maan en kroon, 19e eeuw.

517. Portret Sarah Maria Dozy, Van Goor den Oosterlingh

Tekening van Sarah Maria Dozy door Van Goor den Oosterlingh. Rechtsonder gesigneerd, verso informatie, getekend april 1850.

518. Vaasje, Porceleyne Fles

Aardewerken vaasje gedecoreerd met vis- en kwaldecor met reflet métallique glazuur, uitvoering Porceleyne Fles, Delft. Aan de onderzijde gemerkt met de initialen van de plateelschilder Joost Thooft, monogram van de plateelschilder en jaarletter V 1900.

519. Kom, China

Chinese porseleinen handbeschilderde kom gedecoreerd met draakmotief. Eind 19e eeuw.

520. Linosnede, Wobbe Alkema

Linosnede met een geometrische compositie in zwart-wit door Wobbe Hendrik Alkema (Borger 1900 - 1984 Kampen). Linksonder vermelding handdruk 1978 25/7, rechtsonder gesigneerd W. Alkema 1954.

521. Zilveren broodmand, Van Kempen

Zilveren ajour bewerkte broodmand door Van Kempen. Gemerkt meesterkeur VK, lopende leeuw 2, onduidelijk minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter C (1912).

522. Commode

Notenhouten gefineerde Louis XVI commode met marqueterie en bronzen beslag, eind 18e eeuw.

523. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf van Harlekijn, Colombine en Pierrot door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Links gesigneerd Dozy met datering 1912. Achterzijde van de tekening, een potloodtekening van innig boerenpaartje, beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

524. Gouden tientje Willem III 1876

525. Vaas, Arnhemsche Fayencefabriek

Jugendstil plateel vaas gefabriceerd door de Arnhemsche Fayencefabriek omstreeks 1910-1915. Aan de onderzijde gemerkt Arnhem en modelnummer A5/58.

9725 CT Groningen