Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni

1405. Kompas, Koehn

Messing kompas in lederen foedraal gemerkt Ed. Koehn Geneva. Switzerland. Verners Patent, genummerd No. 19415 en gedateerd 1915. Lederen foedraal gemerkt French & Son, London. Nummer 120782 en gedateerd 1917. Heeft toebehoord aan G.E.O.S. Deaderick, 117th Infantry (I.A.F., onderdeel van de Britse RAF, WWI).

1406. Anatomisch model

Anatomisch model, gemerkt Edu-Toys. Made in China, 21e eeuw.

1407. Anatomische model

Anatomische model van een wervelkolom met bekken. Vierde kwart 20e eeuw.

1408. Elpee, Jaap Blonk

Elpee Kurt Schwitters Ursonate van Jaap Blonk. Uitgave 1986.

1409. Schilderij Grollo, Meedema

Schilderij getiteld “Grollo”, olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd Meedema, midden 20e eeuw.

1410. Foto’s

Huwelijksfoto van echtpaar en solo portret van de dame. Jaren 50.

1411. Chaise longue, ontwerp Jochen Hoffmann voor Bonaldo

Chaise longue naar ontwerp van Jochen Hoffmann, modelnaam Swing Plus, uitgevoerd in staal, zwart leder met beukenhouten armleuningen door Bonaldo. Ontwerp en uitvoering stamt uit de jaren 80.

1412. Prenten Yokoyama

Chinese prenten naar schilderingen met kwartel en duif van Taikan Yokoyama. Vierde kwart 20e eeuw.

1413. Art Deco beeld, Enrique Molins Balleste

Art Deco witmetalen beeld van dame met zwanen op marmeren basement van Enrique Molins Balleste. Frankrijk, jaren 30.

1414. Prent, Carel Adolph Lion Cachet

Prent van een toren in de steigers met op elke verdieping de naam van een gebied. Van onder naar boven: Amerika, Engeland, Frankrijk, Rusland, Italië, Japan en Afrika. Boven de toren de tekst: 'Het gene dat geweest is, dat is nu, en wat wezen zal, dat is alreede geweest'. Door Carel Adolph Lion Cachet (1864-1945). Te dateren 1917.

1415. Paspop, Frankrijk

Damesmodel paspop op houten driesprant poot. Frankrijk, begin 1900.

1416. Borduurwerk

Borduurwerk met reliëf hoog liggend floraal borduurwerk. Tweede helft 20e eeuw.

1417. Foto

Een geretoucheerde foto met herenportret. Midden 20e eeuw

1418. Schemerlamp

Kristallen lampenvoet met lampenkap, groter formaat lamp. Vierde kwart 20e eeuw.

1419. Bureaulamp, Art Deco

Art Deco bureaulamp met verchroomde elementen staande op marmeren basis. Geheel voorzien van twee fotolijstjes en originele lampenkap. Jaren 30.

1420. Cloche

Verzilverde Engelse gastronomische cloche met wijnrank greep. Gemerkt met vijf keuren, wapen en vermelding Tandem. Engeland, eerste helft 20e eeuw.

1421. Tekening

Tekening van arbeiders op akker. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

1422. Houtsnede, Ed Jeska

Houtsnede getiteld “Knotwilgen” door Ed Jeska. Rechtsonder gesigneerd met potlood, jaren 30.

1423. Tijdschriften - Pourquoi Pas?

Een lot met tientallen nummers van Pourquoi Pas? uit de periode 1920-1940. Pourquoi Pas? was een Belgisch satirisch tweewekelijks tijdschrift, waaraan onder meer Jacques Ochs bijdragen leverde. Elk nummer met een fraaie voorzijde.

1424. Spaarpot

Houten spaarpot voor schoolgebruik om te sparen voor de schoolreis. Midden 20e eeuw.

1425. Speelgoed Steiff

Convoluut Steiff speelgoed dieren; een puppy, kat, konijn en grotere berggeit. Kat gemerkt met messing Knopf in het oor. Duitsland, tweede helft 20e eeuw.

1426. Kommen, Petrus Regout Maastricht

Twee kommen met donkerrood decor met draken in transferprint door Petrus Regout, Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding decornaam Dragon. Eerste helft 20e eeuw.

1427. Stoel Les Arcs, Dal Vera

Tuiglederen Italiaanse buisframestoel van het Italiaanse Dal Vera, door Charlotte Perriand uitgezocht voor het ski resort Les Arcs. Jaren 70.

1428. Lot koper, tin en messing

Lot koper, messing en tinnen voorwerpen waaronder kraantjeskan, maatbekers, komforen en meer. 20e eeuw.

1429. Mossi masker, Burkina Faso

Afrikaans Mossi Karanga masker, betreft een groot formaat masker. Herkomst Burkina Faso, 20e eeuw.

9725 CT Groningen